Jump to content

Ugovor o stipendiranju doktorskog studija


BDynamite

Preporučene objave

Poštovani,

trenutno radim u visokoobrazovnoj ustanovi kao predavač te uskoro planiram uručiti otkaz radi prelaska u drugu firmu.

Ono što me muči je što imam potpisan ugovor o stipendiranju doktorskog studija (kojeg još nisam dovršio) iz 2014. godine. Prema tom ugovoru sam u slučaju raskida ugovora o radu, a da nisam završio studij, dužan vratiti cjelokupni iznos stipendije. Također, ugovor propisuje da ću ostati u radnom najmanje četiri godine nakon završetka studija, a u protivnom ću morati vratiti cjelokupni iznos stipendije.

Već sam se pripremio na to da ću vratiti cjelokupni iznos, ali nekoliko kolega me nagovorilo da se ipak malo informiram jer je takav ugovor vrlo nepovoljan za radnika i upitno je koliko je pravno održiv. Naime, tijekom doktorskog studija sam stekao znanja koja svakodnevno primjenjujem u nastavi, studentskim završnim i diplomskim radovima i u unaprjeđenju laboratorija pa je samim time je moja institucija imala direktne koristi od toga što me stipendirala.

Nadam se da me možete savjetovati ima li smisla angažirati pravnika i probati osporiti navedeni ugovor ili je takav ugovor uobičajena praksa i nemam temelja za njegovo osporavanje?

 

Hvala na odgovorima i LP

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • BDynamite je promijenio naziv u Ugovor o stipendiranju doktorskog studija

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija