Jump to content

3 godine ugovora na određeno + 1 godina stručno osposobljavanja


inženjerka

Preporučene objave

Poštovani,
od 16.11.2015. bila sam zaposlena na stručno osposobljavanje bez zasnivanja radog odnosa.
Od 16.11.2016. zaposlena sam u istoj tvrtci na traženo radno mjesto (znači nije niti dok se neki posao ne izvrši, ni zbog mjenjanja kolege na bolovanju/porodiljnom...) te mi je svake godine produžen ugovor na godinu dana.
Za cca 20 dana istječe mi ugovor čime navršavam 3 godine kod poslodavca pošto prvu godinu ne uvažavanju da sam bila kod njih jer je bio ugovor od strane Zavoda. Do sada nitko ne zna konkretni odgovor da li će mi dati ugovor na neodređeno ili ne.
 
Kakva su moja prava?
Da li se, ako mi nitko ništa konkretno ne reče do 15.11.2016, 16.11.2016. smatra da sam na neodređeno?
Da li se, ako mi produže, za jubilarnu naknadu računa i ova prva od stručnog osposobljavanja ili isto ne?
 
Unaprijed hvala na odgovoru!
LP
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tako je, ako Vam nitko ništa ne kaže do 15.11.2019. godine (ne 2016., vjerujem da ste se zabunili), smatrat će se kao da ste od početka na neodređeno vrijeme. U vrijeme za jubilarnu nagradu bi se, po životnoj logici, trebale računati ove tri godine, ali ne i stručno osposobljavanje, jer se ono punim nazivom zove stručno osposobljavanje bez zasnivanja radnog odnosa, što znači da u toj godini formalno niste bili u radnom odnosu.

Međutim, pazite da Vas do 15.11. ne obavijeste da Vam neće produljiti ugovor o radu (odnosno da Vam ne dostave obavijest o prestanku radnog odnosa) i da Vas ne odjave sa 16.11., i to je mogućnost za poslodavca.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Ruby_Danderfluff je napisao:

Tako je, ako Vam nitko ništa ne kaže do 15.11.2019. godine (ne 2016., vjerujem da ste se zabunili), smatrat će se kao da ste od početka na neodređeno vrijeme. U vrijeme za jubilarnu nagradu bi se, po životnoj logici, trebale računati ove tri godine, ali ne i stručno osposobljavanje, jer se ono punim nazivom zove stručno osposobljavanje bez zasnivanja radnog odnosa, što znači da u toj godini formalno niste bili u radnom odnosu.

I dalje se ne zna konkretni odgovor, po nekim saznanjima saznat će se zadnji dan trajanja ugovora na određeno :crven:

Da li, s obzirom da ste napisali da će se smatrati da sam cijelo vrijeme na neodređeno ako mi do 15.11. na kažu što je samnom, moram potpisati ugovor na neodređeno odnosno da ako 15.11. nitko ništa ne kaže dolazim 16.11. na posao pa se to tako smatra?

Oprostite ali od svih ovih natezanja, svake godine isto samo je sad razlika da istječu 3 godine, sam totalno zbunjena.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Naravno, dolazite na posao 16.11. ako Vam u međuvremenu ne kažu da ne dolazite. Ili će Vam ponuditi ugovor na neodređeno, ili Vam neće ponuditi ništa, ili će Vam ponuditi novi ugovor na određeno vrijeme, za koji predlažem da potpišete, ali da se kasnije očitujete poslodavcu da želite da se potpiše kao ugovor na neodređeno vrijeme, u protivnom da ćete pokrenuti postupak protiv poslodavca radi utvrđenja da je cjelokupni radni odnos bio na neodređeno vrijeme.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija