Jump to content

Policija,Suci, Prekršitelji, Filozofi i Ostali


Mrljavac

Preporučene objave

Povodom raznoraznih tema vezano za prekršaje počinjene u prometu kao i kojekakva čudna pitanja kojima se počinitelji prekršaja pokušavaju vući za slamku spasa pozivajući se na razne greške u postupanju policijskih službenika koji su prema istima postupali riješih i ja da uletim u kafić, naručim kavicu bez šećera jer je ionako tema gorka, sjednem za šank udaljen od Vas svih i započnem monolog kao da mi nisu sve ovce na broju ali neka se čuje što pričam.

 

Dakle tu (na Legalisu) se vrte kojekakva pitanja u svezi glede i zbog radi toga što neki misle da se mogu izvući na nepropisno postupanje policajaca koji su počinitelje uhvatili u prekršaju, na zastare, da će im se progledati kroz prste ako su bili pod utjecajem alkohola, prošli kroz crveno, prouzročili kojekakve prometne nezgode i da sada sve ne nabrajam ja bih to ono kako se kaže subjektivno vidjevši o čemu se sve radi rekao:

 

Dame i Gospodo, kada Vas policajac zaustavi, počinili Vi prekršaj ili ne bilo bi uljudno sa Vaše strane prema policajcima biti uljudni kao što su i oni prema Vama, a sigurno Vas svaki policajac pozdravi sa Dobar dan ili na neki drugi (kulturan) način te Vas zamoli da na uvid predočite Vaše dokumente. Ukoliko ste počinili prekršaj, a to uglavnom znate, onda obično tražite dlaku u jajetu i odmah gledate da uzvratite (većina) sa nekom bezobraznom kontrom koja bi Vas mogla koštati i prekršajne prijave iz Zakona o prekršajima protiv JRM ili čak i gore. Ukoliko ste u alkoholiziranom stanju onda se tek mnogi osile i naprave si još gore probleme kao i policajcima (bude tu i privođenja,zatvaranja,batina itd) kojima ionako nije drago kažnjavati nikoga ali posao im je da održavaju red i sigurnost, zaštitu ljudi i dobara i još mnogo drugih stvari o kojima Vi ne znate gotovo ništa.

Policajci moraju biti vrlo oprezni jer ne znaju koga zaustavljaju, što se u nečijoj glavi vrzma, što je počinio, dali je naoružan itd. Na kraju krajeva pogledajte koliko je policajaca nastradalo za vrijeme službe, a i u Domovinskom ratu dok su branili Lijepu našu.

Kada Vas policajac zaustavi na cesti, taman da mislite da ste 100% "ispravni" i on ako je filozof može Vam uvijek pronaći nekakvu neispravnost da želi jer nitko nije 100% "ispravan" jer je to nemoguće.

 

Kada spor dođe do suda budimo sigurni da ćete se teško izvući kod sudaca jer sud je uvijek na strani Zakona, a i prije nego što predmet dođe do suda prođe kroz mnoge „filtere“ u policiji jer tamo se već zna što može proći na sudu, a što ne. Suradnja policije i odvjetništva je odlična tako da bih savjetovao da ukoliko zaista nema povoda za traženje dlake u jajetu prilikom nekog spora oko kazne (o tome dobro razmislite ako kazna nije pretjerano visoka) da pred sucima i policijom budete uljudni, a ne da tražite ili izmišljate neka svoja prava koja uopće ne postoje, jer sa takvim Vašim ponašanjem i filozofiranjem postižete kod policije i kod sudaca samo kontraefekat, otežavate i sebi i njima, a kaznu i to uglavnom još veću opet platite.

 

Ajd, dosta sam rekao i sada očekujem bombardiranje filozofa i počinitelja prometnih prekršaja pa da popijem tu gorku kavicu i brišem iz kafića.

 

Pozdrav svima koliko Vas ima.

 

 

:evil: :evil: :evil: :evil:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Otvorili ste vrlo zanimljivu temu.

 

Prije svega, zelim Vam dobru i ugodnu vecer (pa nek je i kisna, mi smo na suhom ...) ...

 

Da, u pravu ste. Samo ne znam, zasto mislite da bi kavica morala biti gorka. Ja osobno mislim da je ponekad i slatka. Ako stavim dovoljno secera, naravno. Doduse, ovisi i o onoj osobi koja kuha kavu. Neke osobe tako znaju skuhat kavu da ni puno secera ne pomaze.

 

Priznajem da sam i ja bio jedan od onih, koji kad su ulovljeni na djelu, gledaju na sve moguce mile nacine kako da se izvuku.

 

Mnogi od nas voze brzo, prebrzo, a kad smo "uhvaceni" na djelu, ...

 

U posljednje vrijeme, opcenito govoreci, zadnjih pola godine, ipak sam neke stvari poceo mijenjati u zivotu ...

 

Imam dvije kcerke. Kada me ponese neki vrag za brzinom na cesti, prizivam u glavi jednu misao : sto da se moje vlastite kcerke nadju sada ispred mene na cesti. Samo to. Tesko je shvatiti, neki to zovu ucenjem samokontrole. Osobno mislim da bi svi morali tako razmisljati.

 

Ne pijem nikakvu vrstu alkohola, osim tek tu i tamo, malo za zdravicu, kada sam na godisnjem, kada u pravilu kljuceve od auta ne diram po sest-sedam dana. Ni tada ne pretjerujem. Stoga osobno mislim da sa ovakvom vrstom problema (zasada) sigurno necu imati posla.

 

Svaki dan vidjamo sto se dogadja oko nas. Ali, po mojem misljenju, nije samo alkohol ponekad krivac za sva zla na cesti.

 

Pogledajmo sto se dogodilo sa tegljacem "Pevca" u sudaru sa vlakom ... da stvar bude ljepsa, taj mladi vozac tog slepera ne pije, nije alkoholicar, dio na kojem je oduzeo prednost vlaku sa sleperom "Pevca" kad je vozio gips-ploce iz "Knaufa" ... je pregledan ... pa zasto je taj covjek, otac dvoje maloljetne djece, od kojih je jedno jos beba, tako nastradao ... on se ne sjeca tog dogadjaja, sav je strgan, kriv je, strojovodja, takodjer otac dvoje djece, poginuo ...

 

Puno sam s njim razgovarao, s obzirom da zivimo blizu, onako na kavici, prije te nesrece, jedna je cinjenica : mnogi su ljudi opcenito danas pod svojevrsnim pritiskom, pritiskom vremena, pritiskom sefa kojeg ne zanima kako ce, koliko ce voziti, kada ce se odmarati ... imaju vrijeme kada moraju doci. I uopce ih nije briga kako ce to ti ljudi odraditi. Tko ne zeli tako, moze si uzeti radnu knjizicu.

 

Vratimo se kaznama ... on se ne sjeca, ali postoje (navodno) ocevici, po kojima je - kriv. Andrijin kriz upozorava da je morao stati, uvjeriti se da nema vlaka, tek onda prijeci prugu ...

 

Zna da je kriv. Kazna ? Poginuo je covjek, strojovodja, otac dvoje maloljetne djece ... Kakva je kazna za ovo djelo dovoljna ? Nikakva, jer ne moze vratiti covjeka kojeg vise nema. Niti jedna kazna ovog svijeta ne moze biti dovoljna, a u pitanju je bio samo trenutak nepaznje.

 

Naravno da on sada mora naci odvjetnika koji ce mu pomoci. Prijeti mu gubitak posla, tuzba za naknadu stete (unisten tegljac.... unisten vlak ...), stroga kazna za pogibiju strojovodje ... ne pise mu se lijepa sudbina do kraja zivota.

 

A bio je samo jedan trenutak u pitanju, trenutak od tri ili cetiri sekunde, koliko je trebalo da zaustavi na vrijeme tegljac.

 

Upravo to je ono o cemu mnogi koji voze brzo ne razmisljaju, upravo to je ono o cemu oni koji popiju casicu previse pa budu uhvaceni na djelu ne razmisljaju ... da svi ti elementi, alkohol, brzina, razogovor na mobitelu za vrijeme upravljanja vozilom, droga ... utjecu na vrijeme reakcije i koncentriranost na voznju.

 

A kada dodje do nesrece ... posebno ovakve ... cijeli zivot ode k vragu.

 

Nesretni susjed, vozac tog slepera je rekao ... "Bolje da nisam ni prezivio ..." jer tek sad ga ceka svojevrsni Danteov pakao.

 

A svi mi, kad budemo uhvaceni na djelu u prebrzoj voznji, za kaznu od 500 kn + 110 kn + 1 bod trazimo sve nemoguce nacine kako da se izvucemo ... kukamo pred sucima, molimo za oprost, nikada vise, ... do prvog coska.

 

Valjda je takva ljudska narav. Tako dugo dok covjek na svojoj kozi ne osjeti sto znaci krsiti pravila i propise, ali ne u smislu kazne, nego u smislu onog najgoreg - kada se zbog takvog necijeg ponasanja dogodi zlo - dotle se uvijek ponasa po starom.

 

:coffe: :coffe: :coffe:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

..... a sigurno Vas svaki policajac pozdravi sa Dobar dan ili na neki drugi (kulturan) način ...

 

meni se najvise svidja kada me (ko' za vraga najcesce isti.. :-)!) zaustavi, pa skine kapu, pa onako zamahne glavom ..kao ono..šiške mu smetaju (op. prev. nosi tzv. fudbalerku!)..pa me pita kako sam i kuda se to žurim.. i što meni onda drugo preostaje nego upotrijebiti žensko oružje..zatreperim okicama i čekam da vidim hoće li upaliti.. :-)

 

dobro, šala mala,

ali prolazi... :roll:

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija