Jump to content

Tuzba zbog klevete


sailor_moon

Preporučene objave

Postovani, 

Prije nekoliko dana dogodio se pokusaj pljacke u jednoj trgovini. Na temelju izjave odredenih osoba izdana je tjeralica za osobu koja je u to vrijeme bila sa mnom. Ugl ta osoba je prosla poligraf i kasnije kad se policija sjetila detaljnije pogledat snimku pokusaja pljacke su vidili da je pljackas dosta i visi. 

I sad on planira tuzit te osobe zbog klevete. Pa me zanima kako bi to islo? I koliko bi to otprilike izaslo novcano. Jer smatram da tu nema potrebe za prevelikim sudenjem s obzirom da se sve ima crno na bijelo, i da su to sve dokazi iz policije.. 

Unaprijed hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nemate elemenata kaznenog djela klevete, a policija je propustila provjeriti navode i iskaze svjedoka, obzirom da su imali dostupnu i snimku. Nerijetko svjedoci daju parcijalni ili pogresan iskaz usljed prezivljenog stresa, koji uzrokuje poremecaj u percepciji.

Da li je tjeralica bila javno oglasena ili je bila interna (policijska)? Kakve posljedice ste pretrpjeli osim sto ste dokazivali nevinost alibijem i pristankom na poligrafsko ispitivanje?

Premalo informacija ste naveli da bi se ovako moglo procijeniti da li ste i kakvu stetu pretrpjeli, a prema cemu bi se dalo procijeniti imate li osnovu za odstetni zahtjev po nekoj drugoj osnovi propisanoj Zakonom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne znam to za tjeralicu, jer je ta osoba saznala za to da je tjeralica izdana tako da je policajac meni kroz pricu rekao za to i rekao nazovi ga i reci mu to. Smatram da bi oni to sami trebali napravit. 

A sto se tice prezivljenog stresa osobe koje su ga ''prepoznale'' su to ucinile nakon sto su pogledale snimku. Nitko od tih osoba nije bio u blizini kad se taj pokusaj pljacke dogodio. 

Dok osobe koje su radile u to vrijeme su izjavile da to nije ta osoba. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 32 minuta, sailor_moon je napisao:

Ne znam to za tjeralicu, jer je ta osoba saznala za to da je tjeralica izdana tako da je policajac meni kroz pricu rekao za to i rekao nazovi ga i reci mu to. Smatram da bi oni to sami trebali napravit.

Dakle, bila je interna.

Prije 32 minuta, sailor_moon je napisao:

A sto se tice prezivljenog stresa osobe koje su ga ''prepoznale'' su to ucinile nakon sto su pogledale snimku. Nitko od tih osoba nije bio u blizini kad se taj pokusaj pljacke dogodio.

Ne razumijem u kom svojstvu su osobe pozvane na prepoznavanje ukoliko nisu bile svjedokom dogadjaja?! Tehnologija je toliko napredovala da je prepoznavanje sa snimaka moguce odraditi digitalno i provuci kroz bazu (da ne pojasnjavam detalje), dakle propust u  radu.
Na zalost u praksi nisam naisla da bi mogli naci uporiste za neku odstetu ali pricekajmo sto ce drugi jos reci.
 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znaci, to se dogodilo u petak navecer. U trgovini su u to vrijeme radile 3 osobe. Nakon pljacke u trgovinu je usla bivsa sefica. Pozvana je policija, dosla su dva policajca, i zatim je pozvana kontrolorka tih trgovina.. I to su sve osobe koje su vidjele snimku. I ove kojima je kontrolorka snimku poslala preko mobitela. 

Znavi osobe koje su radile u to vrijeme nitko nije pitao ko bi to mogao biti, nisi su dale izjavu. Da bi sutradan tjeralica vec bila pokrenuta i da ga je na snimci prepoznalo 4-5 osoba.. 

Policija je snimku tek u ponedjeljak ujutro dobila.. Dotad su je samo ta dva policajca vidjela. 

Ne znam uopce kako bi vam objasnila cijelu ovu situaciju.. Toliko toga tu ne stima. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija