Jump to content
Ivy66

Propušta krov zgrade, svi ignoriraju problem

Preporučene objave

Živim na posljednjem katu zgrade s osam stanova i redovito plaćam pričuvu. S krova mi duže vrijeme probija voda na više mjesta u stanu. O tome sam obavijestila predstavnika stanara i to pismeno, no on me totalno ignorirao. Zatim sam na oglasnoj ploći zgrade obavijestila sve stanare, no netko je drugi dan skinuo obavijest i opet me nitko nije kontaktktirao. Potpuni ignor.Kako vlažni stropovi znatno narušavaju kvalitetu mog života i uništavaju moju nekretninu, a pritom držim da problem krova nije problem samo stanara a posljednjem katu, zanima me što mogu poduzeti u situacijii kad ovo svi ignoriraju da zaštitim svoja prava kao jednog od suvlasnika zgrade. Želim navesti i to da i drugom susjedu na posljednjem katu također probija voda. Razmišljam da prestanem plaćati pričuvu, koja nije mala, ali na kraju ću ja ispasti negativac. Molim za savjet. Hvala!

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Da, problem je u tome što je on ujedno i upravitelj zgrade. Naime, zgrada uplaćuje pričuvu na zajednički račun zgrade i onda se, odnosno trebalo bi se, s tog računa podizati sredstva za zajedničke potrebe. Dakle, nemamo upravitelja kao pravnu osobu.

Podijeli ovu objavu

U tom slučaju se predstavniku stanara obratite pisanim putem i to preporučeno i sa povratnicom. Upozorite ga, ukoliko se u roku kojega navedete ponovno ogluši na Vaše ukazivanje da je krajnje nužna sanacija krova zgrade kao zajedničkog dijela zgrade, a koji se održava iz sredstava pričuve, da ćete opunomoćiti odvjetnika i da ćete u sudskom postupku, a koji će u konačnici biti na štetu tj. trošak svih suvlasnika, urediti krov zgrade.

Podijeli ovu objavu

Možete ovakav dopis dostaviti i svim suvlasnicima na znanje, bilo putem oglasne ploče ili poštanskih sandučića, pa neka i oni budu upoznati da je ignoriranje rješavanja zajedničkog problema zapravo najskuplje rješenje za sve suvlasnike, a ne samo za Vas osobno s obzirom da krov zgrade nije Vaše vlasništvo.

Podijeli ovu objavu

Zahvaljujem na odgovoru. Pokušat ću napraviti ovo što predlažete. Meni ni financijski, ni karakterno nije u interesu podizati tužbe. No, ponekad je to neizbježno, kad s druge strane nemate sugovornika. Hvala još jednom!

Podijeli ovu objavu

prije 1 sat, Ivy66 je napisao:

Pokušat ću napraviti ovo što predlažete. Meni ni financijski, ni karakterno nije u interesu podizati tužbe. No, ponekad je to neizbježno, kad s druge strane nemate sugovornika. 

Razumijem Vaš stav, ali ponekad nema drugog rješenja. U svakom slučaju pokušajte na jedan način ozbiljno zaprijetiti sudskim postupkom, možda već to urodi plodom. Ali ukoliko reakcija izostane, nema razloga da svoja prava ne potražujete sudskim putem. 

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite svoj korisnički račun na ovoj stranici. Lako je, potpuno besplatno i trajno!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad