Jump to content

Korektnost


anonimno

Preporučene objave

O da, zato i mnogi od nas jesu tu. Bilo bi zaista zalosno da uvijek sve ostane na cinjenici da svega navedenog nikad nema. Ionako smo vec postali "Divlji zapad", samo na pogresnoj strani svijeta, sto nikako ne pridonosi poboljsanjiu naseg ionako relativno loseg "image"-a "tamo neke zemlje na rubu Balkana", ili jos gore, "tamo neke zemlje na Balkanu".

 

Mislim da je najveci problem u tome sto upravo nekorektnosti, nezahvalnosti, nepriznavanja dostignuca, nepriznavanja osobnosti, "podmetanja nogu", "ljutih faca",... svega ostalog loseg ... ima toliko, da kada i naidjemo na nekog tko zna cijeniti druge i biti covjek, to obicno bude kao kap kise u moru, umjesto da je obratno.

 

Ja na to gledam ovako : sve dotle dok postoji jos barem i jedna ta "kap", dotle sve skupa ima smisla. Takva "kap" mi je uzor kojoj tezim. Nazalost, tek kada se ponadam da je barem imam na svojem vidiku, napravim glupost da covjeku pamet stane, izgubim prijatelje koji se tada cak ni ne trude nista shvatiti, cak me ni ne pitaju sto mi je doslo ... i opet sve ispocetka. Iako tu "kap" cesto gubim s vidika, opet tezim k njoj ... a jednog dana cu valjda i ja biti takva, jos jedna, "kap".

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nisam dugo na ovoj stranici, jedino mogu reči koliko sam pratio da se Gaiusl, uvijek trudio pomoči, objasniti i dati ljudima savjet što učiniti u konkretnim slučajevima. Ponekad na iste stvari nemamo ista gledišta,a ne bi bilo i dobro da svi jednako razmišljamo i sve jednako tumačimo.

 

Gaiusl, nisi ti mala "kap", ali ti je izgleda vrlina skromnost, no znam zbog čega malo sumnje i gubitak morala, ali to nas ne smije spriječiti da idemo dalje.

Ne korektnost onih je ako ne mislimo isto, pa su spremni na svakakove poteze i to nije u redu od njih.

 

Ne daj se Gaiusl, svaku stvar koju učinimo, makar ponekad bila i pogreška, a na pogreškama se i uči, neka ti da motivaciju za dalje.

 

Ti nisi samo "kap" već "sunce". :thumbs:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mnogi ne misle tako, ali u svakom slucaju hvala na komplimentima. Ako tako nastavite, uobrazit cu se. A od uobrazenih nema velike koristi.

 

Osobno mi je vrlo zao sto sam (bezveze, zbog znatizelje) napravio gluposti na kvadrat i to osobi koja nema ni pojma koliko mi je stako do njezinog misljenja (radi se o sasvim poslovnom i profesionalnom odnosu). Zao mi je sto sam je povrijedio svojim postupcima, a cak mi nije dala ni priliku za popravak. Zapravo, mislim da ju to nije ni briga, cak ju nije to ni zanimalo, a mozda me cak i mrzi iz dna duse, samo zato jer mi je vjerovala, kao i ja njoj. To je i vise nego ocito (npr. cak ni ne zeli odgovoriti na cestitke). Pa eto, svega ima. Da nista ne radim, da nista ne pisem, sigurno ne bih ni nista krivo napravio ni nista krivo napisao. Ponekad sam tvrdoglav kao magarac (rekli bi "mazga") jer mislim da sam u pravu, ponekad priznajem svoje greske.

 

Svi smo mi samo ljudi. Daleko sam ja od "sunca", jos dalje od one "kapi". Tako dugo dok dajem stvarnim ljudima obecanja koja nisam u stanju ispuniti, tada nisam covjek od rijeci. A ako nisam od rijeci, onda ne mogu nikako pripasti onoj skupini "korektnost". Ja mogu imati tisucu razloga zasto ne mogu ispuniti obecanje, ali to onoga kome je obecanje dano zapravo i nije briga. Zato je bolje pripaziti na rijeci i obecanja koja se daju.

 

Unatrag ovih devet mjeseci otkako sam na Legalisu, ponajprije sam naucio mnogo o sebi. Da i dalje radim greske, radim ih. Ali ih je ipak sve manje.

 

Meni je mnogo znacilo kada su mi davali savjete sto i kako napraviti. Nisu ni oni uvijek bili u pravu. Ponekad bih dobio smijesne odgovore na svoje zahtjeve prema uputama drugih. Sve u stilu "a koji Vam je idiot to rekao ?"... Medjutim, upravo i ti i takvi savjeti su me odrzali, svoje probleme sam poceo rjesavati jedan po jedan, jer ionako ih ne mozes sve rijesiti u jednom danu. Ostalo ih je jos dosta, ali ono sto se gomila godinama ionako ne mozes rijesiti u par mjeseci. Ni jack-pot na lutriji u takvim stvarima ne bi pomogao. Sada, kada zbrojim sve sto sam rijesio i sve sto mi je ostalo za rijesiti, ispada da sam posebno u ovih zadnjih 9 mjeseci rijesio gotovo 50 % svih svojih problema, gledano po ukupnom broju. Neki ce se problemi razvuci na vise godina, naravno, ali cu nastojati i njih sto prije rijesiti.

 

Zato mi je posebno tesko kad vidim kako drugi idu istim trnovitim putem, meni tako dobro poznatim, bosih nogu, pa kad dođu na pola puta, ne mogu ni natrag ni naprijed, a jos uz to imaju zabodenog bolnog trnja na nogama ... a izlaz postoji. Postoji, jer sam i ja prosao kroz njega i to ne jednom.

 

Upravo zahvaljujuci ljudima koji su pokazali korektnost prema meni, unatoc svemu,

 

koji su pokazali zahvalnost za neke stvari koje sa sadasnjoscu nemaju nikakve veze,

 

upravo zahvaljujuci prijateljima koji su pomogli ...

 

smatram, da svi mi, koji mozemo prepoznati neciji problem, pa mislimo da mozemo pomoci savjetom, upravo zato trebamo reci svoje iskustvo, svoje misljenje.

 

Ako smo time nekom pomogli, to je vec jako puno.

 

Da li mozemo pogrijesiti ?

 

O da, svakako.

 

Mozda ima i nepogresivih, tko zna ?

 

Ja sigurno nisam taj.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sasvim ok. Tko misli da ne griješi, žao mi je reči, ali je u zabludi, sad ja neću biti korektan kad kažem da su egoisti.

Pomažeš ti svima, povrijedimo i mi svoje prijatelje, a to je razumljivo. Ljudi su složena biča, ne predvidljiva i komplicirana. Ne valja se zamarati negativnim stvarima, već pokušati popraviti što se dade.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

i složiti se sa tim da ste mnogima pomogli. i vaša vas iskrena skromnost čini još boljim i spremnijim pomoći. to se cijeni. to ja cijenim. i uvijek s veseljem čitam vaše riječi, a vjerujem i drugi. stoga neka vas ne žalosti taj vaš prijatelj/ica koja ne odgovara na pozive. svatko zaslužuje drugu šansu, a ta osoba zapravo gubi što vam ju ne daje. glavu gore jer svijet je prepun ljudi koji bi mogli biti dobri prema vama i postati vam novi dobri prijatelji. u jednu ruku i mi smo vam isto prijatelji.................

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U svakom slucaju, hvala Vam na rijecima potpore. Sve mi to skupa puno znaci, vise nego sto mislite. Slazem se da smo mi svi skupa, tu, na neki nacin, prijatelji. Posebno mi je drago sto ima jos ljudi koji razmisljaju na jednak nacin. A ja, ako nista drugo, bar se mogu potruditi da dodatno jos nekog ne iznevjerim.

 

Eto, i ovo sve skupa je jedan od odgovora upravo na postavljeni topic ... korektnost .. zato bih volio cuti i osobu koja je postavila topic, sto je to, sto ju je (ga je) nagnalo na pomalo pesimistican pogled na svijet ...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Re: Korektnost

od GaiusI od 6/1/2007

Quote:

Mnogi ne misle tako, ali u svakom slucaju hvala na komplimentima. Ako tako nastavite, uobrazit cu se. A od uobrazenih nema velike koristi.

 

Gospodine Gaiusl, pozdravlja Vas Vida i tvrdi da se sigurno nećete uobraziti. Usput, zar je važno što "mnogi" misle???

 

Quote:

Osobno mi je vrlo zao sto sam (bezveze, zbog znatizelje) napravio gluposti na kvadrat i to osobi koja nema ni pojma koliko mi je stako do njezinog misljenja (radi se o sasvim poslovnom i profesionalnom odnosu). Zao mi je sto sam je povrijedio svojim postupcima, a cak mi nije dala ni priliku za popravak. Zapravo, mislim da ju to nije ni briga, cak ju nije to ni zanimalo, a mozda me cak i mrzi iz dna duse, samo zato jer mi je vjerovala, kao i ja njoj. To je i vise nego ocito (npr. cak ni ne zeli odgovoriti na cestitke). Pa eto, svega ima. Da nista ne radim, da nista ne pisem, sigurno ne bih ni nista krivo napravio ni nista krivo napisao. Ponekad sam tvrdoglav kao magarac (rekli bi "mazga") jer mislim da sam u pravu, ponekad priznajem svoje greske.

 

I kao što kaže naša Zvrka: dali ste toj osobi šansu, pa ako ste svladali gradivo iz knjige "Zaboraviti i oprostiti" onda nemate čemu žaliti, pružili ste ruku pomirenja, unatoč tome što ste zakazali davanjem obećanja kojeg niste mogli ispuniti. Nitko nije savršen, događale su vam se takve stvari neovisno o tome što ste čovjek koji teži savršenstvu, čovjek koji pred sebe postavlja stroge kriterije, pa si ne možete oprostiti. Najlakše bi Vam bilo da je ta osoba prihvatila ruku pomirenja, da imate saznanja da je shvatila da Vam je žao. Najprije oprostite sebi, Vi ste samo čovjek koji ima pravo griješiti, a onda oprostite i drugoj strani što ne shvaća.

Glede obećanja..tu bi se dalo mnogo toga raspraviti...u trenutku kad dajemo neko obećanje, dajemo ga s čvrstom vjerom da ćemo ga i ispuniti, poznavajući Vas ne bih rekao da ste ga olako dali, odvagnuli ste da ste sposobni to učiniti..međutim, okolnosti se mijenjaju iz dana u dan..da počnemo s onim obećanjima kod matičara kad mislimo da smo strašno pametni, zreli..: :jumping:

 

I vidite da sam puno toga naučio od Vas, ha-ha! A da ne govorim o vašim savjetima i spremnosti da uvijek pomognete, bilo iskustvom ili znanjem ili ponekom pričicom iz svakodnevnog života koja krijepi i grije srce...pomogne da dan započne na pravi način

 

Quote:

Zato je bolje pripaziti na rijeci i obecanja koja se daju.

 

Pa ne možete imati ugrađen filter...budimo samo ono što jesmo-ljudi, ali ljudi koji rade na sebi, taj proces nije moguće dovršiti do kraja života, ali se možemo truditi biti bolji, iz dana u dan, bolji i prema sebi i prema drugima....

 

Možemo se truditi iz istih razloga koje ste naveli biti TU, i ostati tu dok god nas netko treba, nekome pružiti savjet i podršku, pred nama je mnoštvo mogućnosti, ali svi imamo izbor: prihvatiti ili odbaciti, napraviti selekciju onoga što nam se čini valjanim i primjenjivim, odlogirati se za sva vremena ili nastaviti onim putom koji nam se čini ispravnim.

 

Na kraju teksta još bih Vas upitao: zar je zaista važno što mnogi misle ili možemo i suziti izbor? Pa to je samo njihovo osobno mišljenje koje može i ne mora biti ipravno!!!

 

Srdačno Vas pozdravlja Vida kojem puno znači Vaša nazočnost na ovom portalu

:čekić: :-):-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Meni je ovaj topic naročito interesantan. Priča se o korektnosti, ne?

Ja bih voljela, recimo, da Gaiusl ispriča što je napravio, a ne da se ovako vrtimo kao mačak oko vruće kaše, jer se, naime, priča o moderatoru i uredniku. A budući je neposredno priča povezana s Legalisom, počujmo je.

Bilo bi zanimljivo čuti tu stranu priče.

Pa kad već pričamo o korektnosti, molim lijepo....

P!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Štovana Svilena,

dao sam si truda i dvaput pročitao gornje postove Gosp. Gaiusla, no na žalost ni u jednoj se rečenici ne spominje netko određen niti se dade naslutiti da je iznijeto mišljenje u ikakvoj izravnoj vezi s osobom sa legalisa. Budući da je običnim posjetiocima legalisa pristup Uredničkom separeu kako ga nazivate "čoše", za kojeg sam pretpostavio da bih mogao dobiti bolji uvid u neke očito nerazjašnjene situacije, nedostupan, ne vjerujem da bismo mnogo dobili subjektivnim iznašanjem "priče o moderatoru i uredniku" od strane G. Gaiusla (kojem to pretpostavljam nije bila ni namjera, niti želja) a niti si dozvolili bespotrebno zamaranje replikama ...ono što je bila poanta odgovora mene i meni sličnih je to da je korektnost dio osobnosti koju je teško postići i održati, ukoliko težimo apsolutnom, da je griješiti ljudski, da svaka osoba koja uvidi svoju grešku i pri tom se ispriča ili barem učini sitan pomak ka pomirenju zavređuje oprost, BTW, ništa osim onog što spada u te ljudske kategorije ne čini mi se osobito zanimljivim glede navedenog posta, srdačan pozdrav, Vida

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da procitate i deset puta nece vam nista biti jasno..(o njegovim namjerama i zeljama kako kazete..)

ali, zato Gaiuslu hoce..

i samo on zna zasto konstantno spominje tu svoju "greskicu", a posebno sto je cilj tog njegovog posipanja pepelom kroz manje vise sve svoje odgovore na postavljene upite na ovom forumu..

 

lijepo ga stoga molim jos jednom da se prestane prikazivati zrtvom odnosa i situacije u koju se sam doveo i sam izazvao..

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nije jasno. ne tražim da mi se objasni, jer ne bih htjela sudjelovati u nečemu što je već očito odavno započelo, zaplelo se, kulminiralo, a bome negdje se i nazire završetak. stoga, na stranu stavimo to ubacivanje privatnih situacijia i zapleta, jer ponavljam ništa, ama baš ništa ne razumijem, a voljela bih. ma nema veze, ja znam zašto sam ovdje, a mislim da se i drugi trebaju zapitati to isto umjesto ovakvih zakukuljenih odgovora, iz kojih frcaju nekakvi neriješeni problemi. pozdrav svima koliko vas ima. :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

... jer nikad nisam tvrdio da sam zrtva, nego sam krivac, to sam javno objavio, a moderatori dobro znaju da sam zbog krivnje trazio osobno da mi se ukine status moderatora (jer ga nisam zasluzio) te u cijelosti brise kao korisnika iz Legalisa.

 

Sto ima lose u tome reci kako se covjek osjeca ?

 

Sto ima lose u tome, da upravo u ovoj temi, korektnost, osobno priznajem - da sam bio totalno nekorektan, i to prema nekome koga osobito cijenim i postujem ?!

 

Nije to posipanje pepelom niti prikazivanje "zrtvom", jer se niti ne posipam pepelom niti sam zrtva, nego - krivac, i to veliki. Ako imam zbog toga problema vec gotovo punih mjesec dana sa savjescu, hocete li reci da Vam to smeta ? To sto sam napravio proganjat ce me cijelog zivota. Nikada prije nisam izgubio necije povjerenje u kracem roku, sve zbog svoje vlastite gluposti.

 

Sto je lose u tome, ako upravo kada se govori o korektnosti, zelim na neki nacin, upravo zbog svoje vlastite nekorektnosti, poslati poruku drugima, da dobro promisle prije nego sto naprave nesto zbog cega ce se kasnije kajati ?

 

Moderatori dobro znaju da odredjene njihove naputke (ima i druga rijec za to) izvrsavam bez pogovora. Prema tome, ovo je sada zadnji put da o tome konkretno spominjanom, ovdje pisem.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija