Jump to content

Prava pripadnika MUP-a


anonimno

Preporučene objave

Molio bi sve kolege koji znaju koja su sva prava policijskih službenika koji odlaze u prijevremenu invalidsku mirovinu neka ovdje napišu.

 

Npr., da li policijski službenik ( dragovoljac - branitelj - bivši pripadnik sjp ) koji odlazi u prijevremenu invalidsku mirovinu ima pravo na otpremninu i u kojem iznosu ? Da li za tu otpremninu mora pisati kakvu posebnu zamolbu, ako da kome ?

 

Da li policijski službenik ima pravo na novac s osobnog računa u skladištu robe a koji nije iskoristio, ako da kako ?

 

Da li policijski službenik ima pravo na ; za svaki puni mjesec dana sudjelovanja u DR, otpremninu uvećanu za iznos od 525,00 kuna ?

 

Kakakv je postupak prilikom prevođenja policijskih zvanja u vojne činove ? Kada se to i na koji način radi ? Kome se ( ako se ) pišu zamolbe itd ?

 

Što nakon Tvrtkove ? Koliko se čeka do konačnog rješenja o mirovini ? Da li to ide sve automatizmom ili i tu mi moramo nešto sami poduzimati ?

 

Ovo su bili primjeri od nekih pitanja na koje bi želio odgovore od cijenjenih kolega koji odgovore znaju.

 

Ako netko zna još kakvo pitanje vezano za objavljenu temu neka postavi ili još bolje ako zna kakvo pravo da bi imali a u ovoj temi nije obuhvačeno, neka napiše.

 

S štovanjem

 

 

:xwave:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Otpremnina oko 10 000 kn i ne moraš ništa pisati, kao i za novac za odoru koji ćeš dobiti sigurno.. Ako budeš trebao nešto pisati bit ćeš u to upućen od strane nadležnih za to koji rade u tvojoj PU.

 

Za ovih 525 kuna po mjesecu nisam čuo da je netko dobio. Odakle ti ta informacija?

 

Prevođenje činova bi trebalo ići automatski (mirovinsko to sada traži službeno).

 

Do ovih informacija sam došao iz razgovora sa tetkama koje rade u mojoj bivšoj PU.

 

Za svaki slučaj raspitaj se i u tvojoj PU jer možda baš nije svagdje isto (iako bi trebalo biti).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

namjeravao sam na svom webu u sekciji "branitelji" otvoriti stranicu gdje će biti sva pitanja i odgovori vezana za braniteljska prava kako bi napravili više prostora na ovom forumu. kako sam završio novu tablicu za izračun mirovine sada ću se posvetiti toj stranici. ja sam je zamislio tako da kad se otvori da se označe značajke korisnika i njegove potrebe da dobije na jednom mjestu sve podatke.

npr.

dragovolljac da ne

rvi da ne

mirovina da ne isl.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mrljavac je napisao:

 

Za ovih 525 kuna po mjesecu nisam čuo da je netko dobio. Odakle ti ta informacija?

 

.

 

Evo materije koja mi je baš poznata, a na upit jednog poznanika, postaviti ću slijedeće pitanje:

Temeljem odrebi čl. 10 st 3 Zakona o obrani (NN 33/02 i NN 58/02) i čl. 174 Zakona o službi u OS RH-a, braniteljima se uvečava otpremenina ovisno o vremenskom razdoblju sudjelovanja u Domovinskom ratu, na način da se za svaki puni mjesec dana sudjelovanja, otpremnina uvećava za iznos od 525,00 kuna.

 

. Da li na takovu otpremninu imaju pravo policijski službenici?

 

E to je pod post " Otpremnina " napisao dsemovca, ali nije dobio odgovor, a i mene to zanima. Iako po mom mišljenju bi trebali imati i mi pravo jer se i mi vodimo kao branitelji, ali nisam siguran da li imamo ili nemamo to pravo prilikom otpremnine pa bi volio da netko pametniji i upućeniji kaže nešto više o tome .

 

Hvala, inače registrirao bi se na forumu ali ne ide mi, pokušao sam već par puta ali ništa-tako da ne mislite da sam namjerno anoniman.

 

Pozdrav od Kompe

 

:xwave:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Članak 174. Zakona o službi u OS RH

 

Nakon isteka roka raspolaganja djelatne vojne osobe, službenici i namještenici ostvaruju pravo na otpremninu u iznosu koji odredi ministar obrane.

 

Gledajući Zakon o obrani čl. 10 st. 3, ne dotiće se zadane tematike.

 

Naime, isto sam dobio od bivšeg DVO, koji je podnio žalbu Personalnoj službi Ministarsva obrane, navodeći iznos od 525,00 kuna.

 

Je li primjenjivo na policijske službenike, nije mi jasno, jer i MUP, spada u Oružane snage RH-a.

 

Također, na žalost nemam primjer iz prakse, da mogu obrazložiti detaljno o čemu se radi. :-?:-o

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija