Jump to content

Rjesenje o prekrsaju


anonimno

Preporučene objave

Kad sam napravio prekrsaj sam pisao prigovor na prekrsajni nalog i od toga je proslo dvije i pol godine. Koliko sam ja bio skuzio, prekrsajni nalog je samo formalne naravi i ne treba ga obrazlagati. Medjutim, ja sam napisao da nisam u mogucnosti platiti kaznu da sam redoviti student i trazio da mi se novcana kazna zamijeni radom za opce dobro. I proslo dvije godine od toga i ja pomislio da je to otislio u zastaru. I sada, dvije i pol godine od prekrsaja ja dobio rjesenje (odbili mi prigovor, da nisam prilozio dokaze da sam student) i to su KAO donijeli odluku na sjednici koja je bila prije sedam mjeseci (dakle mjesec dana prije zastare) i onda im KAO treba sedam mjeseci da mi to posalju... i nije im neka finta. Ono sto me zanima je da li se ja mogu kako zaliti ili je to gotovo i da li im mozda mogu priloziti negdje dokaze da sam stvarno student i koji mi je rok za to? Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako sam dobro shvatila radi se o novčanoj kazni u iznosu od 500,00 kn i troškovima od 150,00 kn. naime, visoki prekršajni sud ne zamjenjuje novčanu kaznu radom za opće dobro na slobodi. kad ste tu kaznu dobili, odnosno taj prekršajni nalog niste se trebali žaliti već samo čekati poziv od nadležnog prekršajnog suda, te se očitovati o radu za opće dobro na slobodi, tj. pristati na takovu zamjenu. još uvijek to možete.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mi mozete malo objasniti o tuzbi na antidatirano rjesenje ustavnom sudu, kako se to radi odn. gdje mogu procitati?

 

Ja se nisam na nista zalio, samo sam bio napisao prigovor na prekrsajni nalog. Koji su oni shvatili kao zalbu. Tako su napisali. Meni to nije jasno.

 

S rjesenjem nisam dobio nikakve uplatnice ni nista. Sto onda, da samo cekam?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mi mozete malo objasniti o tuzbi na antidatirano rjesenje ustavnom sudu, kako se to radi odn. gdje mogu procitati?

 

taj anonimac koji ti je to savjetovao se cesto i u duzem vremenskom periodu javlja ovdje navodeci ljude da se izlazu troskovima i mogucnosti kaznenog progona, a sve iz razloga sto je on sam vec bio oglasen krivim od 2-stupanjskog suda, a vjerojatno ima i jos poneku koju ocekuje.

 

ono na sto te on zeli nagovoriti (jer on sam to ocito ne zeli uciniti) je da u ustavnoj tuzbi ustvrdis da su 3 suca visokog prek. suda pocinila kazneno djelo te lazirala datum na tvom rjesenju.

 

kada bi to doista napisao u ustavnoj tuzbi (a tome nije mjesto u ustavnoj tuzbi vec u kaznenoj prijavi) vjerujem da bi bio pozvan da potkrijepis svoje navode, a ako to nicim ne bi mogao, vjerujem da bi ti sam kazneno odgovarao zbog takvih tvrdnji upucenih jednom drugom sudu.

 

stoga, ne slusaj savjet te individue, on nije dobronamjeran, a cudim se moderatorima sto ga ne brisu jer je iznimno opasan - on to govori covjeku koji ne zna niti zasto mu je prigovor zavrsio na vps-u, nastavi li ovako jos ce ga netko i poslusati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Koji su oni shvatili kao zalbu. Tako su napisali. Meni to nije jasno.

 

to je u redu, ne treba te brinuti zasto je u redu, a bitno je da ti opet ne moras platiti tu kaznu.

 

jednostavno plati troskove (100kn ili koliko vec) kaznu od 500 kn nemoj i cekaj da te se pozove da zamijenis kaznu za rad za opce dobro.

 

i drugi put, prije nego krenes iskazivati kreativnost komunicirajuci sa sudovima putem raznoraznih pismena, svrati na legalis i prelistaj malo ranije topice - da nisi pisao nista do sada bi ti rad za opce dobro vec bio u zastari...

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zakon o prekršajima kaže:

Dostava i ispravak rjeŠenja o prekrŠaju

 

Članak 199.

 

(1) Pisani otpravak rješenja o prekršaju izrađuje se u roku od 15 dana od njegova proglašenja, te se najkasnije u daljnjem roku od 8 dana dostavlja osobama koje imaju pravo žalbe.

 

 

kako onda objasniti rješenja prekršajnog suda s datumom od pred godinu dana? je li to povreda postupka?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

taj anonimac koji ti je to savjetovao se cesto i u duzem vremenskom periodu javlja ovdje navodeci ljude da se izlazu troskovima i mogucnosti kaznenog progona, a sve iz razloga sto je on sam vec bio oglasen krivim od 2-stupanjskog suda, a vjerojatno ima i jos poneku koju ocekuje.

 

Moram te razočarati, ovo je neki drugi anonimac, a eto mene onog prvog anonimca (od tamo davno "prije"), naime ima nas više kojima se baš i ne sviđa praksa koja te muči i koju toliko zdušno ovdje braniš. Zaista mi nije jasno koji su to porivi zbog kojih se jedan diplomirani pravnik i poznavatelj propisa upušta u obranu takve vrste radnji, bez obzira na to bio propisan rok za dostavu nečega ili ne (a u pravu si kad veliš da "zamisli nema roka"). Molim te učini mi uslugu, usmjeri svoju energiju na poboljšavanje stanja, a ne na opravdavanje loših postupaka, bilo koga.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ŠTA KAD I KAD POSTOJE ROKOVI NE POŠTUJU SE, ŠTO I KAD POSTOJI OBVEZA pREKRŠAJNOG SUDA DA ISPITA OKRIVLJENIKA KOJI PIŠE PRIGOVOR NA PREKRŠAJNI NALOG, ONI DONESU RJEŠENJE BEZ IKAKVOG ISPITIVANJA I TO S DATUMOM OD PRED GODINU DANA? šta s tim? zar se treba i na takvu praksu oglušiti i pustiti da rade što ih je volja? Ok, VPS nema rokova, al što s ovima što ih imaju pa ih ne poštuju?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Molim te učini mi uslugu, usmjeri svoju energiju na poboljšavanje stanja

 

moze, imam i prijedlog da te ucinimo zadovoljnim, izmjena zp-a u dijelu u kojem se relativna zastara s jedne povecava na dvije godine, pa prema tome apsolutna nastupa nakon 4 godine.

 

zatim, sukladno stavu najviseg suda u zemlji (iz 83 godine, po potrebi dostavim tocan broj predmeta, ne znam sad napamet), na sve prekrsajne predmete u tijeku primijenimo novi (duzi) zastarnji rok.

 

i onda bi sve bilo po tvom ukusu unatoc cinjenici da je sve i sada po zakonu... jel u redu?

 

mislim to je najjednostavnije, ali ako ti osobno zelis nesto drugo sto bi se u bitnom svodilo na to da kad pocinis prekrsaj dva puta napises nekoliko nebuloznih recenica na papiru a4 formata i zbog toga budes oslobodjen bilo kakve odgovornosti, onda ti ne trazis zakonitost u postupanju vec nacin da krsis zakon bez posljedica (u cemu uopce nisi originalan, svi optuzeni bi tako, od krivog parkiranja do visestrukih ubojica iz niskih pobuda)

 

pa ti odluci sto cemo ili me ne zamaraj bedastim primjedbama...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ja pričam o rješenju prekršajnog, a ne visokog prekršajnog suda....jel to žalbeni razlog-povreda postupka?

 

ali ta ne dolaze "nakon godinu i vise dana" kako si to navela u prvom postu...

 

inace, obzirom na clanak koji si citirala, to bi bila povreda postupka, medjutim za uspjesno pobijanje 1-stupanjskog rjesenja, kao sto znas, povreda postupka nije od vaznosti ako nije bitna.

 

mislim da kasnjenje u otpravi rjesenja, buduci da zp-om nije izrijekom navedena kao bitna, ne moze biti razlog za ukidanje 1-stupanjskog rjesenja, medjutim ako si u takvoj situaciji, napisi u zalbi i to, od viska glava ne boli.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

ja pričam o rješenju prekršajnog, a ne visokog prekršajnog suda....jel to žalbeni razlog-povreda postupka?

 

ali ta ne dolaze "nakon godinu i vise dana" kako si to navela u prvom postu...

 

 

 

dolaze, dolaze...i ta dolaze debelo nakon roka iz zp-a...nego, je li neprovođenje redovnog postupka-ispitivanje okrivljenika, glavna rasprava isl. temeljem prigovora bitna povreda ili nije ni to? može li na temelju te 2 "nebitne"povrede postupka vps barem vratiti 1.stupanjskom sudu na ponovno rješavanje...?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dolaze, dolaze...i ta dolaze debelo nakon roka iz zp-a...

 

jesi li sigurna? pazi, ako je to rjesenje slano, pa ga nitko nije preuzeo, pa uruceno tek nakon drugog pokusaja ili nesto slicno, to nije to...

 

takodjer, ovih 15 dana se odnosi na dan od kada je sud proglasio rjesenje, a to nije nuzno isti onaj datum kada je okr dao svoju obranu.

 

mozes li malo detaljije opisati konkretni primjer i sve okolnosti koje su mu prethodile?

 

isto vrijedi i za neispitivanje okrivljenika - postoje okolnosti poput npr neodazivanja okr na poziv ili opstruiranja postupka na nacin da se izbjegava primitak poziva pri kojima ce sud provesti postupak uz pretpostavku da se okr. brani sutnjom.

 

znaci nije tu sve crno-bijelo, trebala bi reci sto se tocno dogodilo ali ako je podnesen prigovor kojim se nije pobijala samo odluka o vrsti i visini prek sankcije, a sud potom opce nije niti pokusao pozvati okr da iznese obranu - da, to bi zacijelo bio razlog za ukidanje 1-stupanjskog.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

situacija:

prekršaj 21.03.2005. krajem 8.mj. 2005. dolazi prekršajni nalog od suda. pišem prigovor u roku i šaljem ga prekršajnom sudu koji je i donio prekršajni nalog-dakle 1.stupanjski prekršajni sud. ništa ne stiže do 17.01.2007. kad dolazi poštom rješenje prekršajnog suda. na koverti piše rješenje od 30.01.2006. i ja to ne podižem, jer čekam još ta dva mjeseca do zastare. pa ću onda pisati žalbu VPS-u. u međuvremenu nije bilo ni poziva ni ničega...kužiš?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mislim to je najjednostavnije, ali ako ti osobno zelis nesto drugo sto bi se u bitnom svodilo na to da kad pocinis prekrsaj dva puta napises nekoliko nebuloznih recenica na papiru a4 formata i zbog toga budes oslobodjen bilo kakve odgovornosti, onda ti ne trazis zakonitost u postupanju vec nacin da krsis zakon bez posljedica (u cemu uopce nisi originalan, svi optuzeni bi tako, od krivog parkiranja do visestrukih ubojica iz niskih pobuda)

 

Stari moj, u potpunosti se slažem s tobom, al gle fulao si grdo, nit je meni osobno došlo takvo rješenje, niti ne očekujem da će mi doći, niti sam bilo kakav prekršitelj ičega. Velim ti od početka da si svoju pozitivnu energiju podredio jednoj jedninoj situaciji, a to je ona da se netko nasisa i pokuša se zastarom izvući od zaslužene mu kazne. Velim ti, postoje razne pravne situacije, u kojima možeš biti i aktivno i pasivno legitimiran, kužiš. Zato ne trabunjaj non stop po istom bubnju, već probaj malo porazmisliti o problemu i onda pucaj. A kolko vidim i znanja i pameti imaš, još malo iskustva i bt ćeš bolji no što jesi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

već probaj malo porazmisliti o problemu i onda pucaj

 

razmislio sam o "problemu" i zakljucio da problema - nema.

 

po zalbi je odlucio za to mjerodavan sud unutar zastarnog roka, a kasnjenje u otpravi rjesenja od 6-7 mjeseci u hrvatskom pravosudju nije bas nista znacajno.

 

nadalje, kao okr. ili kao osoba o cijim se pravima odlucuje u postupku, imas pravo tijekom postupka zatraziti zastitu prava na sudjenje u razumnom roku, pa ako ti je doista stalo da do zastare ne dodje, odnosno da vps baci pogled na nemusti uradak pretenciozno nazvan "zalba" - konzumiraj to pravo.

 

ima li jos nekih problema koje nisam primijetio ili samo trkeljas bezveze?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tako ovima koji prisilno izvršavaju ostaje koliko?

 

ostaje im 1+1 godina jer se u slucaju vps-a zastara izvrsenja sankcija broji od dana dostave rjesenja okr.

 

je li ti sada, kada vidis da je sve u redu i da drzava funkcionira, srce na mjestu?

 

btw, sa "daj boze da se radi o otpravi rjesenja", i ako osnovano sumnjas da se ne radi o tome - obrati se drzavnom odvjetniku, ali TI koji sumnjas, a ne nagovaraj po forumu neuke da izlazu svoju kozu kako bi spasili tebe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

btw, sa "daj boze da se radi o otpravi rjesenja", i ako osnovano sumnjas da se ne radi o tome - obrati se drzavnom odvjetniku, ali TI koji sumnjas, a ne nagovaraj po forumu neuke da izlazu svoju kozu kako bi spasili tebe.

 

Opet lupetaš stari moj.

 

1) moju kožu nitko zbog ničega ne treba spašavati, zaista ne znam koliko ti treba da to shvatiš

2) nisam ja taj "koji nagovara" ima više anonimaca koji ti ovdje repliciraju

3) ajde lumen, daj mi onak zdravo seljački objasni što se to događa godinu i pol koliko treba nekome da otpravi spis, on stoji negdje, leži, čeka, zapisničarka tipka slovo po danu, ili što?

4) u petak sam rješio tak jedno 5 spisa (po obujmu, masi i volumenu veća od drugostupanjkog rješenja VPS) i gle čuda isti dan su svih pet bili uredno zapakirani i u 13 sati ih je kurir odnio na dostavu, razmišljam o tome da ih drugi puta ostavim na čekanju jedno dvije godine, pa ću ih onda predati na otpravak

5) idem nešto pojesti, bananu, to mi se sad jede,

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

) ajde lumen, daj mi onak zdravo seljački objasni što se to događa godinu i pol koliko treba nekome da otpravi spis, on stoji negdje, leži, čeka, zapisničarka tipka slovo po danu, ili što?

 

vps je JEDINI zalbeni sud u prekrsajnom postupku, nadlezan za cijelu rh.

 

pokusaj se raspitati koliko vremena od donosenja presude do dostave iste 1-stupanjskom u recimo kaznenom postupku treba nekom zupanijskom sudu u rh, koji je nadlezan samo za teritorij te zupanije i vidjet ces da je sa rjesenjima vps sve u redu.

 

jos se pokusaj raspitati kako izgleda prosjecna zalba kojom se vps zatrpava, koja je pisana samo radi pokusaja dostizanja zastare i u kojoj, objektivno, ne pise bas nista o cemu bi trebalo raspravljati.

 

ipak, i za takvu zalbu, iako je sa stola troclanog vijeca odletjela u 3 sekunde, treba napisati rjesenje sa svim sto rjesenje treba sadrzavati.

 

eto, zadovoljan?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

koliko vremena od donosenja presude do dostave iste 1-stupanjskom u recimo kaznenom postupku treba nekom zupanijskom sudu u rh

 

...pri tome, obzirom da su u kp zastarni rokovi puno duzi, mislim na predmete koji niti po datumu presude, niti po datumu otprave/dostave nisu pali u zastaru pa je i djetetu jasno da nisu "antidatirani"..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

evo i mene ANONIMCA koji "nagovara" druge da pistu Ustavnu....slusaj kolega, nije mi namjera spustiti se na tvoj nivo i odgovarati ti na taj buntovni nacin, prije svega jer jesam dosta buntovan,ali ne ovak preko tastature(kao sto imam osjecaj da je obrnuto kod tebe), a i tebi je sve rekao kolega koji ti takoder replicira, ali i svi postovi nakon tvog upisa, a koji te pobijaju svi do jednoga

 

-ja nisam nigdje nikoga nagovarao na tuzbu, vec sam je naveo kao mogucnost. E problem je sto puno radim s prekrsajima, pa sam to pitanje prvi potegnuo - a da je to sve veci problem, pokazuje i ovaj forum, jer se sve vise ljudi javlja s tim problemom, a jos vise ljudi odgovara i dijeli savjete, a ti si jedini ovdje koji je izgleda pojeo i popio svu pamet svijeta...I KOLIKO SE TI TRUDIO,MISLI O TOME DA VPS-u treba 7,8, a negdje i 10 mjeseci na dostavu rjesenja???!!!I ako ta cinjenica nije PONAJPRIJE, ali naglasvaam PONAJPRIJE sumnjiva jednom pravniku, onda decec si fulao zanimanje,pa upisi vecerenju i prekvalificiraj se...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

a je to sve veci problem, pokazuje i ovaj forum, jer se sve vise ljudi javlja s tim problemom,

 

to sto se kaznjenici javljaju tvrdeci da "imaju problem" nije nista novo, napravi anketu po zatvorima i 99% osudjenika ce ti reci da je sud bio "problematican" i nadasve nepravedan.

 

ako ta cinjenica nije PONAJPRIJE, ali naglasvaam PONAJPRIJE sumnjiva

 

sumnjiva je tebi koji nisi vidio vise od jednog prekrsajnog rjesenja u zivotu, a potpunu nepoznanicu ti predstavljaju rokovi u kojima SVI veci 2-stupanjski sudovi u rh otpremaju svoje presude.

 

to je pravosudje u hrvata, takvo je kakvo je, nije takvo od jucer vec desetljecima, sve je tu zakonito i samo ti u tome vidis "sumnju" i kaznena djela.

 

ja nisam nigdje nikoga nagovarao na tuzbu, vec sam je naveo kao mogucnost

 

da li ti, osim sto si cuo da postoji nesto sto se zove "ustavna tuzba" uopce znas sto u njoj treba napisati ?

 

ako znas, izvoli izjasni se, koje NEZAKONITO postupanje suda je dovelo do povrede kojeg POJEDINACNOG USTAVNOG PRAVA okrivljenika?

 

ako ne znas odgovoriti - bjezi i ne trkeljaj vise gluposti, ustavna tuzba kosta 5000kn + pdv + 50kn ovjera preslike pravomocnog rjesenja, koja ce te budala poslusati ako ne znas ni navesti povrijedjeno ustavno jamstvo?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1. e moj dipli.iur.- ja ne govorim o kažnjencima, već o prekršiteljima, btw. kojima nije pravomoćno dokazano da su krivi, dakle :-D

 

2. Pravosude u Hrvata kao samostalno egzisitiranje, je jedva starije od jednog desetljeca, a svakako mladje od 2 desetljeca, dakle :-D:-D

 

-a broj rjesenja koji sam ja vidio, to ti je bubanje napamet, a to je apsloutno tragicno za pravnika koji nesto cvrsto tvrdi a govori napamet, dakle :-D:-D:-D

 

-s tim da bi se slozio das mi jeste nepoznanica koliko treba otpremanju svim 2 st. sudovima, jer nisam pojeo i popio svu pamet svijeta kao ti, a posebice sto ja ne govorim o svima, vec o VPS-u, dakle :-D:-D:-D:-D

 

3. pitanja koja mi postavljas, odnosno odgovore na njih ti djelim besplatno, ali ipak pitanje s kraja, ako zelis odgovor, zahtijevam i neku pravinu naknadu, pa mozemo i preko moba, a?

 

javi se :-D:-D:-D:-D:-D:-D

 

i skuliraj se malo decec

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ja ne govorim o kažnjencima, već o prekršiteljima, btw. kojima nije pravomoćno dokazano da su krivi, dakle

 

prekrsitelj kojem nije pravomocno dokazano da je kriv nije ovlasten podnositi ustavnu tuzbu iz razloga koje ti sugeriras, medjutim slazem se, od mene je doista bilo naivno sto sam oekivao da si barem toga svjestan...

 

ali ipak pitanje s kraja, ako zelis odgovor, zahtijevam i neku pravinu naknadu,

 

ili da mi to prevedemo na narodni jezik: pojma ti nemas, samo si negdje cuo da postoji nesto sto se zove ustavna tuzba, to ti je onako gordo zazvucalo i krenuo si po legalisu sakom i kapom nagovarati neuke da ih podnose i u njima ustvrdjuju da su tri suca zalbenog suda u njihovom slucaju pocinila tesko kazneno djelo...

 

na tvom mjestu, pokrio bih se sa ne jednom nego tri krpe po glavi i nestao sa ovog foruma jer ako pomoci ne znas, a sto je vise nego ocito, onda barem ne nagovaraj ljude da cine kaznena djela...

 

mislim da smo sve raspravili, pa te lijepo pozdravljam.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija