Jump to content

dioba zemljišta


azblj

Preporučene objave

Vlasnik jednog (idealnog) dijela parcele i htio bih promjeniti stanje u zk tako da se parcela podijeli na dva dijela, meni 1/1, a ostalima-ostalo. Nabavio sam geodetski elaborat-prijavni list za zemljišnu knjigu i još neke papire i sad s tim trebam na sud. Problem je u tome što parcela ima 12 vlasnika, mnogi od njih se nikad nisu ni koristili s njom, neki su mrtvi, neki promjenili adrese... a promjene nisu upisane u zk.

 

Pitanje je dali ja trebam tužbe napisati samo protiv onih koji su napisani u zk i na te adrese?

Ja imam podatke o novim adresama vlasnika, nasljednicima koji su ostali iza umrlih i sl. ali te sam podatke dobio od susjeda i nemam nikakvih dokaza da te osobe imaju prava vlasništva na tu zemlju (rješenja o nasljeđivanju, potvrde o promjeni adrese, vjenčane listove i sl.).

Vjerojatno se nitko od njih neće ni pojaviti na sudu, ali ne bih htio da u startu krivo napravim.

 

 

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija