Jump to content

Razlog razvoda braka


anonimno

Preporučene objave

Pred pokretanjem sam brakorazvodne parnice. Imamo dvoje malodobne djece. Zanima me da li je s pravne strane bitan razlog zbog kojeg je došlo do razvoda braka ili prekida bračne zajednice ( konkretno pitanje da li je bilo nevjere u braku) i ako da, da li mi u tom slučaju sud može odrediti manji broj puta kad mogu vidjeti svoju djecu, jer to je upravo ono čime mi supruga prijeti? Da li razlog razvoda igra ikakvu ulogu? Naglašavam da ne mislim tražiti skrbništvo nad djecom. Što supruga može dobiti ukoliko dokaže moju nevjeru?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako ste prosli proces mirenja u CZSR, sud vam nece dopustiti da razglabate o uzroku razvoda, osim ako supruga ne pristaje na rastavu.

 

Broj susreta s malodobnom djecom je odredjen zakonom, 2x mjesecno po 48 sati + polovina ljetnih praznika i zimskih, ako su skolskog uzrasta ( ili polovina godisnjeg odmora ako je dijete malodobno). Cesto to ispadne oko 15 dana ljeti i 5 do 10 dana zimi odjecnom.

 

Ako trazite vise od toga onda se morate dogovoriti sa bivsom suprugom, pa ako se oboje u tome usaglasite onda sud moze donijeti i drugaciju presudu ( onakvu kako ste se dogovorili).

 

No kako vidim da to nece ici. Pa cete se morati pomiriti s time, nazalost.

Danas sud ne utvrdjuje krivca za raspad bracne zajednice. Vi ste za njih sam jedan od sudskih spisa koje treba obraditi i gotovo.

 

Nije na meni da vam drzim moralne prodike, ali ipak dobro promiskite prije nego ista pocnete. To vam moze potrajati, ako supruga ne bude pristala na rastavu braka. Mislim da nije u redu sto ste se upustili u bracnu nevjeru prije nego sto ste se rastali. Ako nije islo trebali ste se prvo rastati pa onda traziti nekoga drugog ( i promislite kakva je to osoba koja se petlja s ozenjenim muskarcem, da zbog nje ne biste izgubili obitelj, a da vam ta ista jednog dana isto tako ode s nekim drugim ozanjenim ).

 

Nije vam sve ovo trebalo, samo ste izavali gnjev supruge, a sada ce zbog toga patiti vasa djeca. To je tek pocelo, a vjerojatno ni ne znate sto vas jos ceka. Najgori neprijatelj kojeg mozete imati je prezrena zena ( na zalost zakon je na strani majke pa bila ona i manje sposobna i s manjim mogucnostima kao skrbnik).

 

Jos vas ceka i uzdrzavanje djece, pa jos kad ostanete bez dijela mjesecne zarade, pitanje je da li ce ta vasa prijateljica podnijeti sve to, a i vi sami.

 

Procitajte si forum na temu " nije mi jasno kako neki placaju vise, a neki manje alimentacije po djetetu" pa cete vidjeti kako ljudi prolaze na sudovima.

 

Pozdrav !

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Supruga je ta koja želi razvod braka,a ne ja i ako je i bilo nevjere u tom braku, bilo je s njene strane, mada ja to nikako ne mogu dokazati. Pokušava se putem svoje odvjetnice izboriti za što više zajedničke imovine i svakodnevno me zasipa novim zahtjevima. Jednom prilikom me optužila za nevjeru s mojom bivšom djevojkom s kojom sam ostao u dobrim odnosima i koja je i sama bila u braku, a sada je rastavljena. Supruga je zaprijetila da će moje povremene kave s dotičnom iskoristiti u svoju korist i prikazati me u što gorem svjetlu ne bi li se svojevoljno odrekao zajedničkog stana u njenu korist. Ako ne pristanem, prijeti kako će se potruditi da ne viđam djecu jer sam preljubnik!!! Zahtjev za razvod braka još nije pokrenula, tako da u CZSR još nismo bili. Može li ona tamo išta napraviti na moju štetu, budući da je njena odvjetnica ujedno i njena dobra prijateljica i ne sumnjam da ima veza na sve strane.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Gledajte, u procesu mirenja u CZSR jos mozda nesto i moze pokusati ( mislim da vas pomiri, sto nije cest slucaj), ali ako vam CZSR bude dao papir da se mozete rastati, a tu je obicno naveden razlog rastave NEPOMIRLJIVE RAZLIKE ili NESLAGANJE KARAKTERA.

Tamo je bitno jedino da se usaglasite oko skrbnistva za djecu, vidjanja do konacne sudske odluke i eventualno oko uzdzavanja za djecu. Kazem sve vam je to samo privremeno i jos se svatko od vas moze predomisliti i te promjene predloziti na sudu.

Parnica za imovinu ne ide u paketu sa rastavom, skrbnistvom i uzdrzavanjem za djecu. To je posebna parnica. Ono sto ste u braku stekli zajednickim radom se dijeli ravnopravno na polovicu, a da li vi zelite njoj ostaviti stan zbog djece koja s njiom zive ili cete vi uzeti stan i isplatiti joj polovicu ili da li ce ona isplatiti polovicu vama to cete se morati dogovoriti.

Vi imate po zakonu pravo vidjati djecu, osim ako se ne dokaze da ste nasilnik i opasni po djecu, sto vjerojatno nije slucaj.

 

Savjet: Nadjite si odvjetnika pa se posavjetujte sto ona vama pravno moze od toga priustiti, ali mislim da je to samo prijetnja jer se osjeca povrijedjenom.

 

Ona se mora pridrzavati sudskog rjesenja ( onog dijela sto se tice susreta s djecom), a ako ga ne postuje onda ju mozete tuziti vi.

 

Mislim da biste trebali OBOJE misliti na dobrobit djece, neovisno o tome sto je izmedju vas dvoje bilo. U svakom slucaju pripremite se na borbu do iznemoglosti.

Ako je ona prevarila vas i to treba dokazati, a i suprotno, sto je jako tesko pa to sud nece niti inzistirati ( niti to sud zanima). Jedino sto je moguce jeste da vas oplete sa uzdrzavanjem, sto nije rijetkost, a visina uzdrzavanja ovisi o puno parametara. Vidjet cete kako budete u to sve ulazili. Taman rijesite jedan problem, a otvore se druga tri i tako u nedogled, do iznemoglosti. U svemu tome treba sacuvati bistru glavu i ne reagirati na neke provokacije.

 

Zao mi je sto ste tako prosli, ako je to istina sto ste napisali. Inace, moj je stav da onaj koji razori brak zbog preljuba treba ostati bez djece i placati uzdzavanje najvise sto se moze ( ali to je samo moj stav i to ne funkcionira u praksi).

 

Sve ovo vam kazem iz vlastitog iskustva.

 

Sretno!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Supruga je ta koja želi razvod braka,a ne ja i ako je i bilo nevjere u tom braku, bilo je s njene strane, mada ja to nikako ne mogu dokazati

 

čovjeće....pročitaj www.bpd411.com i www.bpdcentral.com....SUPRUGE UGLAVNOM TRAŽE RAZVOD BRAKA I SUPRUGE SU UGLAVNOM NEVJERNE....radi se o tome da se u javnosti malo zna o temeljnom psihijatrijskom poremećaju koji se zove Granični poremećaj osobnosti...(BPD...borderline personality disorder..)...zahvaća oko 3 % opće populacije od kojih su 75 % žene....i to najženstvenije..najseksipilnije..najpoželnije žene na ovom planetu..zato jer vas u početku vole ko boga (laž)...zato jer je sex fantastičan (laž..u sexu s njima nema ljubavi..)....ljudi s BPD (UKUPNO 5 % žena) nije sposobno voljeti ni svoje supruge..ni svoju djecu....oni po provilu ne mogu poznavati ljubav prema drugome ni u kojem obliku.....

 

Vaša žena ima obrazac nestabilnih personalnih veza (nevjeru..i to ne po prvi put )...previše je zahtjevna i ne poštuje ni svoje ni tuđe granice....projecira svoje postupke (nevjeru na vas)...ucjenjuje vas i prijeti (splitting...crno- bijeli pogled na blisku osobu..kad se iz najvolenije pretvori u crnog vraga..kojemu će ona pokazati...)..pokazuje nevjerovatnu mogućnost empatije i izrazito je uvjerljiva u svojoj distorzionoj kampanji protiv vas...odvjetnica joj je "dobra" prijateljica usprkos apsurdnosti i nelogičnosti i nedokazivosti njenih optužbi....usto ona vas laže i zamagljuje istinu...ne trudite se sasuti joj preljub u lice....u očajničkim pokušajima da sakriju loše mišljenje koje imaju o sebi ..oni nisu sposobni NIKAD reći ni oprosti...ni žao mi je

 

VAŠA ŽENA VJEROVATNO IMA GRANIČNI POREMEĆAJ OSOBNOSTI I OD RANE ODRASLE DOBI - OTKAD JE POREMEĆAJ NASTAO APSOLUTNO JE NESPOSOBNA DA BUDE DOBRA SUPRUGA I MAJKA....

 

...bježite od nje i spasite djecu...sustav vam teško dozvoljava išta logičnije i normalnije...

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

...to što ona traži razvod braka je zbog toga što je svjesna svoje nevrijednosti i što je razdire bol zbog loših stvari koje je napravila....granični su ljudi u boli...nažalost njihov bol ćeš teško vidjeti...odjednom (pa čak i nakon pokušaja samoubojstva)..naglo ožive i doimaju se sretni i kompetentni....puno više od onih koje su pregazili....

 

SVE JE TO LAŽ.....granični su lažljivi...granični su " prirodno promiskuitetni - (citat "Girl Interrupted ; Angelina Jole i Winona Ryder....film...)...granični su čudovišta i roboti napravljeni da pojačaju svaku ljudsku bol i patnju s vjerom da će nekakva ljubav koju nikad ne mogu doseći sve pobijediti (citat - "Monster" - Charlise Theron - Oscar za glavnu žensku ulogu....istinita priča o Aileen Wuornos..)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja, tj. dotični suprug ću vam pojasniti zašto ne lažem: Imam problem koji pokušavam riješiti i obratio sam se na pravnom forumu onima koji bi mogli znati odgovor na moja pitanja ISKLJUČIVO S PRAVNE STRANE, a ne kao zabava onima koji nemaju ništa pametnije nego sipati prepametne komentare na tuđe stvarne probleme! Za takve imam savjet da si nađu neki zanimljiviji forum, a ne uživaju u tuđoj nevolji! Zahvaljujem svima koji su pitanje kao takvo i shvatili i dali mi konkretan odgovor.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tako sam formulirao pitanje zbog njene prijetnje, znam je dobro i znam da će pokušati na sve načine dobiti ono što hoće, a to je da se ja odselim iz stana, pokupim svoje stvari, koje bi po njoj stale u dvije vrećice i odem što dalje. Njoj je u interesu samo da mjesečno dobiva određenu svotu za alimentaciju. Znam da ćete sad reći da je neće dobivati ona nego djeca, ali ja nikako neću moći utjecati na to kamo zapravo odlazi taj novac. Naime, moja gospođa jako voli izlaske, kozmetiku, odjeću... i znam koliko je sve ovo vrijeme trošila na te stvari. Vjerujte mi, iznos je povelik. Sada tvrdi da ja praktički nemam pravo na ništa od zajedničke imovine, jer su sve odjednom bili njeni krediti (koje smo zajednički plaćali), darovi njenih roditelja (moji su nam dali bar pet puta više) itd. Prijateljica joj je odvjetnica koja ima veze u tim krugovima i ne sumnjam da će naći načina da me izigra. Zaprijetila je da će naći način da dokaže moju navodnu nevjeru (ispričavam se ako se prvi puta nisam dovoljno jasno izrazio) i to prilikom jedne svađe u kojoj sam rekao da ću tražiti da djeca ostanu samnom. A, o djeci se uglavnom ja i brinem svih ovih godina, ona radi u susjednim gradu i svaki dan putuje na posao, mada je mogla dobiti posao i u našem gradu. Mislim da ona nema uvjeta da se brine za djecu, ali traži da budu s njom samo zato da bi se dokopala stana. Razgovarao sam s odvjetnikom koji mi je rekao da bi borba za djecu bila gotovo kao borba s vjetrenjačama, teško da ću ih ja dobiti, pa ih ni ne želim vući kroz sve to. S obzirom na njene prijetnje morao sam postaviti to pitanje, ja nemam prijatelja odvjetnika i ne znam kako bih ja mogao dokazati da ništa slično nije bilo ukoliko mi pokuša podmetnuti. Ne znam da li bi to imalo ikakve posljedice ako ipak odlučim tražiti skrbništvo nad djecom? Samo se želim pripremiti na sve.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znam da vam nije zabavno traziti ovako savjete ali vam ih ja mogu dati koliko hoćete! Moja, na svu sreću bivša supruga, se razvela od mene zbog ljubavnika, ćerku od 4 i pol godine su dodijelili njoj i mogu vam reći da sve priče tipa "dogovorite se za dobrobit djeteta" padaju u vodu!!! UZMITE JAKO DOBROG ODVJETNIKA, ni to vam neće puno pomoći jer U OVOJ DRŽAVI NIKO NE BRINE ZA DOBROBIT DJETETA! Ja sam pokrenuo postupak za promjenu skrbnistva zbog zanemarivanja i zlostavljanja, preporucili su mi da se obratim Poliklinici za zaštitu djece, gdje je moja bivsa supruga MRTVA HLADNA IZJAVILA DA JE U SRETNOJ VEZI SA MUŠKARCEM KOJI JE OŽENJEN I IMA DVOJE DJECE, a dokaz da ne zanemaruje svoje dijete je taj što taj muškarac ima obaveze i prema svojoj obitelji pa se njih dvoje ne mogu vidjati baš svaki dan!!! Na to su ju "stručnjaci" skoro izljubili od sreće i donijeli zakljucak da mene treba poslati na psihijatrijsko lijecenje jer ni godinu dana poslije razvoda NEMAM VEZU, a da je ona "topla, emocionalna i divna" žena!! To što razara još jednu obitelj sa dvoje djece joj je valjda samo plus! Ja se vec 7 mjeseci borim sa ustanovama za svoju cerku i mogu vam reći da je ova država NAJVEĆI ZLOSTAVLJAČ DJECE!!! Zajedno sa ljudima koji rade u tim ustanovama! Zar nije zlostavljanje kad propisu da moja cerka smije vidjeti svog tatu 48 SATI SVAKA DVA TJEDNA, A LJUBAVNIKA KOJI JE OŽENJEN I IMA SVOJU DJECU I ŽENU MORA GLEDATI SKORO SVAKI DAN OSIM "KAD ON IMA OBAVEZA PREMA SVOJOJ OBITELJI"!!!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija