Jump to content

prijmer tužbe za alimentaciju


anonimno

Preporučene objave

Moj savjet:ukoliko niste pri novcima probajte da vam netko da već sastavljeni tekst pa promijenite podatke jer će vam odvjetnik samo taj komad papira masno naplatiti, da ne pričam o ostalim njegovim troškovima.

Ako smatrate da se netko mora boriti za vas na sudu onda vam je bolje da uzmete odvjetnika ako niste baš "rječiti".

Mišljenja sam da svatko može sam sebe zastupati ukoliko se prije o svemu informira. A i ruku na srce nisu niti svi odvjetnici bajni.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

 

Mišljenja sam da svatko može sam sebe zastupati ukoliko se prije o svemu informira

 

A ako se doboljno potrudite i procitate koji prirucnik i narucite pribor preko Neckermana, mozete vrlo brzo postati sasvim solidan neurokirurg!!!

 

Cak i ako niste bas "rjeciti".

 

:bonk: :bonk: :bonk: :bonk: :bonk:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislim da ste malo bezobrazni a ljudi samo traže savjet da bi izbjegli nepotrebne troškove.

A usporedba sa neurokirurgom nije baš primjerena.

Morate priznati da su odvjetničke cijene malo previše napuhane,a prilikom posjeta neurokirurgu ukoliko imate zdravstveno osiguranje ne plaćate ništa.

Primjer: Mojoj prijateljici je prilikom sporazumnog razvoda (nije bilo djece) rečeno da je cijena sročenog zahtjeva za razvod od strane odvjetnika košta cca 700 kn. Samo jedan dopis!! Sestra joj radi na sudu i malo se raspitala i dobila je već sročeni tekst zahtjeva iz nekog predmeta. Promijeniš imena i to je to. Ušteđeno 700 kn!! A tko nema njemu je puno.

Ma i tko ima mu je puno za komad papira!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Posjet lijecnku NIKADA nije besplatan. Em placate zdravstveno, eventualno dopunsko a sada i participaciju, dok posjet odvjetniku moze biti itekako besplatan.

 

Samo se obratite Hrvtskoj odvjetnickoj komori i dokazete da ste doista toliko loseg imovnog stanja da si ne mozete priustiti zastupanje.

 

Bas me zanima koji ce vas lijecnik besplatno lijeciti (privatnik ili ugovorni preko HZZO-a). Probajte se lijeciti ako nemate zdravstveno. Doduse, uvijek vam neka rodjekinja/susjeda/prijateljica moze biti medicinska sestra, pa ce zaviriti kod nekog doktora u papire i prepisati vam potrebnu terapiju.

 

Glavno da ste vi izlijeceni! A taj, kako vi nazivate, "samo jedan dopis" vam rjesava zivotno pitanje. Buduci da vam se razvodi prijateljica, a ne vi, mozda nemate na pribliznu sliku kakvo je to zivotno pitanje.

 

No, samo polako... tek ste stigle do razvoda. Vidimo se u postupku podjele bracne stecevnie. To isto moze rjesiti veza sa suda...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

Mislim da ste malo bezobrazni a ljudi samo traže savjet da bi izbjegli nepotrebne troškove.

 

Nepotreban trosak?????

 

Pa sta onda traze savjet, ako ima je nepotreban??!!

 

Izgleda da vi dajete savjete a mozda niste ni svjesni da time nekoga mozete ugroziti. Medjutim ako ga ugrozite necete nicim odgovarati, jer ste vi laik i imate "dobru namjeru". A sta ako se stvar iskomplicira? Koga cete onda zvati?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

ja bih trebala savijet.

dakle kažete da nije potrebno uzimati odvjetnika kako bi se pokrenula ovrha za neplačenu alimntaciju. Moj bivši več tri godine malo plača malo ne plača i meni se više ne da zvati ga na telefon i podsječati da duguje alimentaciju pa zatim slušati izljeve njegovog bijesa.

zanimam me točno kako i gdje da podnesem zahtjev i dali je moguće da mu se jednostavno sudskom odlukom sjedne na račun i da se alimentacija isplačuje trajnim nalogom?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam to ovak napravila, a pokušajte i VI. Dakle, otiđite na Općinski sud i na treći kat u urudžbeni soba 313 i pitajte koja Vam sudsak savjetnica može pomoći da napišete ovrhu za alimentaciju. One će Vas uputiti kud trebate ići, a sudska savjetnica će Vam točno sve izdiktirati kaj trebate napisati i to besplatno. Vjerujte, je da čovjke ne naiđe na tak nešto često u našoj državi, ali te sudske savjetnica su jako jlubazne isve će Vam pomoći. Morater ponijeti sa sobom pravomoćnu presudu suda o razvodu tak da ona iz nje vidi kaj treba napisati u ovrhu. ovrha će Vam stupiti na snagu za neka dva mjeseca tak je bar meni bilo. Nadam se da ćete uspjeti i da sam Vam bar malo pomogla. ja sam se namućila dok sam sama našla te sve puteve. Pozdrav :-)http://www.legalis.hr/images/subject/icon7.gif

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija