Jump to content

Kontakt samohranih roditelja


anonimno

Preporučene objave

Potaknuta raznim događajima i činjenicama te razmimoilaženja čak i grubih riječi između samohranih majki i očeva kako u životu tako i na ovim stranicama foruma za svima nam zajedniču temu oko odgoja djece, alimentacije, očinstava....željela bih pokrenuti druženje uz kavu barem jednom mjesećno za sve zainteresirane.Naravno, bez ikakavih formalnosti, plaćanje članarina itd.

 

U nadi da ćemo tako prije "pomoći" jedni drugima,molim da mi odgovorite na ovom forumu ako postoji bilo kakva zainteresiranost.

Ja sam samohrana majka izvanbračne zajednice, imam 32 godine te bih više potaknula na razgovor majke koje su u istoj situaciji.

Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
  • 7 mjeseci kasnije...

Super eto i nas muških, recite mjesto i vrijeme, moj prijedlog je da tu bude petak ili subota u nekom ne tako bučnom mjestu, no teško je naći takav kafić, bolje neki restoran sa velikim stolom ;):-D

je napisao:

ja cu se pridružiti samo ako bude i samohranih očeva ili žena i muževa koji nisu samohrani ali imaju slične probleme. ne želim da kreiramo novu udrugu "samohrane BABE". jel da?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kad si vec toliko dosadan sto se ne predstavis imenom i prezimenom, vec tu tuois stalno jeno te isto.

 

..ne razumijem logiku ove rečenice...je li to prijetnja u zraku...ili želiš ...mijenjati dopisnice i salvete....

 

savjet: ne dozvoli da tvoji osjećaji kreiraju činjenice...nego pokušaj razumijeti činjenice kako bi se ispravno postavila prema njima....

 

...i sjeti se priće iz Malog Princa o znanstveniku u fesu koji je otkrio novi planet....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Covjece, ovdje smo tvoji osjecaji kreiraju tvoje recenice, a tvoje recenice kreiraju iritirajuce recenice ostalih sudionika postova na forumu.

Mozda bi rjesenje za tebe bilo da porazgovaras sa nekim na studiju psihologije ili sa ucenijim ljudima koji ce te bolje razumjeti, npr. psihijatrom, nekim prof.dr. tih znanosti.

Nemoj nas s time opterecivati i analizirati.Ionako iamamo dosta svojih problema.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dobra ideja i slažem se u potpunosti sa tim prijedlogom...iako to će stvarno biti teško organizirati s obzirom na dislociranost svih nas....

naprimjer, ja sam iz Rijeke, trebaće nam stvarno neki dobar organizator......hajdemo cure,žene,gospođe, neka se netko od vas uhvati organizacije i brzo ćemo imati već prvi susret.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Samohrana majka je samo ona majka kojoj je suprug ili otac njezinog djeteta mrtav ako nije bezgresno zaceta,vrlo rijedak slucaj inace.

Problem placanja alimentacije je isto tako i problem sto otac zajednickog djeteta ima ravnopravno skrbnistvo nad yajednickom djecom kao i obavezu i pravo uzdrzavanja.

To sto hrvatska nije uredjena pravna drzava i sto neki ocevi to opstruiraju isto kao imajke sto opstruiraju pravo svojim bivsim supruzima ili ljubavnicima ili ocevima zajednicke djece je uzrocno posljedicna veza raspada obitelji koje provodi neoliberalizam sa relativizmom i pogresno shavacanje feministica da su same sebi dovoljne i da ocevi ne trebaju u sudjelovati uodgoju djece...

iskreno,receno i ja trenutno ne placam uydrzavanje jer sam jos u braku,a sprecavaju mis kontakti sa djecom,a i nemam jos sudsko rjesenje .

slazem se da ima devijacija sa svake strane, a treba se ugledati na svedske zakone, yajednicko skrbnistvo pola vremena kod majke.pola kod oca pa onda yenam ne pada na pamet da diyu rastavu kad im se hormoni potrose,bitno je da imaju djecu samo za sebe,naravno ima i muskaraca,nasilnika alkoholicara i ostalih idiota,no problem nerijesenih odnosa i ostalih poremecaja sudjeluju u tome da izgleda se ocekuje od muskaraca samo donacija zivota i novaca, no na kraju da se zabrani rastava braka kao na malti ne bi do toga dolazilo i da drzava odnosno socijlane sluzbe rade na spasavanju i psihoterapijskom savjtetodavnom radu ne bi se svaki treci brak raspadao u zagrebu.

isto tako ni vanbracna zajednica ne bi bila danas jesmo sutra nismo, svijet pociva na zakonima a nakon svega dolazi do raspada sustava. obitelj je temelj drustva, a i djece je sve manje pored svih tih trauma i istospolnih zajednica.

tata dva sina

ukljucite bivse u odgoj zajednicke djece pa ce i oni imati vise motiva da se ne morate nazivati samohranim majkama.

 

S

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bilo bi super kad bi se mogli naći, upoznati i izjadati svoje probleme, mi SAMOHRANI RODITELJI, jer ima nas mnogo i to ne našom krivnjom, nego krivnjom osoba kao što ste vi - i vama slični - a po "stilu" pisanja mislim da ste vi ni više ni manje, nego tata_dva_sina; koji je već u više navrata zamoljen da se ne javlja na ovaj portal; kako ste promakli moderatorima?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moram podsjetiti sve forumase da je ovo PRAVNI portal i da mu je namjena pruzanje pravne pomoci a ne bilo koji oblik stranice za pruzanje psiholoske pomoci, spajanja izgubljenih srdaca, donkihotovske borbe s "mracnim" silama, popriste socijalni bitaka, pozornice za vrijedjanje suprotnog spola a osobito pri tome mislim na partnera koji je dobio skrbnistvo ili pak na onog koji (ne)placa uzdzavanje i obrnuto (kako god bilo netko je ovdje pokvareni gad/gadura).

 

Ako postoji pravno pitanje na koje vam mozda mozemo ponuditi kvalitetan odgovor ili dati informaciju koja ce vas dovesti do njega - dobro nam dosli.

 

Ako pak i dalje zelite forum koristiti za sve ono sto ne spada u politiku portala ili grubo vrijedja nekogoa ili jednostavno iritira nasu izuzetnu toleranciju, jednostavno cemo pozatvarati teme kao sto smo to vec radili s temama izvjesnog BIVSEG korisnika.

 

Forum Obiteljsko pravo pretvara se u nesto sto veze nema s obitelji a o pravu da ni ne govorimo. Cak niti u istu recenicu ne stana.

 

Stoga, vas molimo da se drzite teme, dakle obiteljskog PRAVA, a za sve vase ostale potrebe pronadjite odgovarajuci medij, potral ili nesto trece.

 

Hvala sto postujete pravila foruma. U suprotnom, primorat cete nas na zatvaranje tema i time uskratiti prostor onima koji nuzno trebaju pravnu pomoc.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija