Jump to content

Ovrha xy


ScheiSSman

Preporučene objave

pozz

 

situacija je sljedeca, dobio sam obavjest da ce mi sjest na placu radi duga koji nisam ja napravio, nego maceha ali na moje ime (na prevaru u T comu je uzela bez mog znanja preko poznanika pretplatu na moje ime ) Iznos je 260kn neplacenog telefona a sa naknadama i ostalim glupostima dolazi do nevjerojatnih 1774kn. koje su mogucnosti ??? to je rjesenje za dug iz 2002g. jel postoji zastara ??

Hvala unaprijed

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

na plaću ti mogu sjesti tek nakon prijedloga za ovrhu i rješenja o ovrsi koje češ možda dobiti od javnog bilježnika.

kad dobiješ rješenje o ovrsi izjavi žalbu(u roku 8 dana po uputi o pravnom lijeku) i u cijelosti osporavaj potraživanje ovrhovoditelja.

u sudskoj parnici ,odemah na raspravi ,izjavi da je nastupila zastara potraživanja a i činjenicu da sa operaterom nisi bio u ugovornom odnosu pa stoga nemaš obvezu.

zatraži kopiju zahtjeva za uslugu.

na zastaru se obvezno pozvati zato što sud na istu nepazi po službenoj dužnosti.

 

zastara potraživanja duga za telefon je godinu dana od dospjelosti svakog računa .

 

navedeno potraživanje je 7 godina u zastar osim ako ovršni postupak nije pokrenut 2003.godine.

 

ukoliko na rješenje o ovrsi ne izjaviš žalbu ono postaje pravomočno pa si dužan isplatiti traženo bez obzira na zastaru i što nisi potpisao ugovor.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija