Jump to content

Molim pomoć: Povrat poreza, neplaćeni doprinosi


mAhNITA

Preporučene objave

Pozdrav! Molim vas pomoć.

Zaposlena sam u privatnoj firmi doo od 9.mj 2009.na neodređeno a prije toga sam radila na istom mjestu kao stažist-volonter. Radim u Zagrebu gdje sam i prijavljivala boravište na godinu dana.

Prošle godine prijavila sam povrat poreza.

Međutim, iz porezne je stigla obavijest da ja njima dugujem 500 kn.

Poslodavac mi ni uz molbe, zahtjeve i inzistiranje nije do sad dao kopiju ugovora o radu, ni jednu platnu listu.

Njegov računovođa je provjerio o čemu se radi i rezultat je da se radilo o grešci oko prebivališta, da mi je računato kao da imam boravište u Zagrebu a ne samo prebivalište (?), ta da bi trebala dobiti iznos od 1600 kn povrata+ ispravak ovog dugovanja (koje je već plaćeno).

No, do sad nisam dobila ništa. Kažu mi da je to zbog toga što mi nisu uplaćivani doprinosi. Mogu li kako to provjeriti i što učiniti ako poslodavac ne uplaćuje doprinose?

Uz sve to, nije mi isplatio ni iznos koji je dobio od HZZO-a za moje bolovanje.

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

u vašem pitanju ima dosta nelogičnosti, jer grad zagreb ima najveći prirez od 18%. ne razumijem kakva bi to bila greška jer ako ste prijavljeni u zagrebu, trebate platiti najviše poreza. ako je prošao rok za žalbu, rješenje je postalo konačno.

 

plaćanje doprinos nema veze sa povratom poreza, a informaciju da li vam poslodavac uplaćuje doprinose može vam dati samo hzmo, jer oni prate za pojedinca a porezna prati samo ukupno plaćene doprinose

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija