Jump to content

Dosmrtno uzdržavanje-prodaja nekretnine


anonimno

Preporučene objave

Zaključio sam ugovor o dosmrtnom uzdržavanju sa svojim ocem. Radi lakše skrbi oko njega i, sada već pokojne majke koja je bila teško bolesna (Alzheimerova demencija), živim u njegovom stanu, koji je i predmet ugovora. Kako je stan nekonforan, prodao bih ga, te bih uz pomoć ostalih svojih sredstava, kupio kuću za sebe i oca. Predložio sam ocu svoju zamisao, ali on neće ni da čuje! Napravio mi je čitavu scenu! Njemu je ovdje dobro i on se odavde ne miče. Osjećam se kao u klopci u tom nekomfornom bučnom stanu, ali nemam srca da ga ostavim samog, premda me čitav život psihološki zlostavljao! Jer mu je pomoć potrebna s obzirom da boluje od lagane vaskularne demencije (zaboravlja uzimati lijekove, uključiti grijanje, jesti... itd.). S druge sam strane siguran da bi mu se više svidjelo živjeti u kući s malo dvorišta i uživati ovih zadnjih par godina života. Što mi savjetujete? Može li mi moj otac uopće onemogućavati da prodam nekretninu koja je predmet ugovora o dosmrtnom uzdržavanju (čije stavke ja i više nego poštujem!) i koja je već u zemljišnim knjigama na moje ime?! Hvala na savjetima!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija