Jump to content

Sudjenje u razumnom roku


Jarek

Preporučene objave

Pozdrav svima,

 

Naime, od 1996. godine vodim spor zbog povrede na radu i do danas je donesena samo jedna prvostupanjska presuda na Trgovackom Sudu u Rijeci i jedna na Visokom Trgovackom Sudu u Zagrebu. Ne moram vam niti spominjati koliko mi je vec svega preko glave...

 

Sve u svemu, odlucio sam se zaliti radi nerazumno dugog sudjenja, pa me zanima kome se tocno trebam zaliti???

 

Da li se mogu zaliti direktno Ustavnom Sudu RH zbog povrede temeljnog ljudskog prava na sudjenje u razumnom roku?

 

Ili se trebam zaliti visem sudu od onoga na kojemu se trenutno moj predmet nalazi (to je Trgovacki Sud u Rijeci) i koji bi to sud bio (da li Visoki Trgovacki Sud u ZG ili neki drugi).

 

Najradije bih poslao zalbu direktno na Ustavni Sud RH ali nisam siguran da mi je oni nece vratiti i reci da nisu nadlezni... Kod nas je sve moguce...

 

Znam da se je vec pisalo o slicnim zalbama ali vas lijpo molim da mi konkretno odgovorite za moj slucaj.

 

Hvala svima unaprijed!

 

Jarek

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Jarek je napisao:

Pozdrav svima,

 

Naime, od 1996. godine vodim spor zbog povrede na radu i do danas je donesena samo jedna prvostupanjska presuda na Trgovackom Sudu u Rijeci i jedna na Visokom Trgovackom Sudu u Zagrebu. Ne moram vam niti spominjati koliko mi je vec svega preko glave...

 

Sve u svemu, odlucio sam se zaliti radi nerazumno dugog sudjenja, pa me zanima kome se tocno trebam zaliti???

 

Da li se mogu zaliti direktno Ustavnom Sudu RH zbog povrede temeljnog ljudskog prava na sudjenje u razumnom roku?

 

Ili se trebam zaliti visem sudu od onoga na kojemu se trenutno moj predmet nalazi (to je Trgovacki Sud u Rijeci) i koji bi to sud bio (da li Visoki Trgovacki Sud u ZG ili neki drugi).

 

Najradije bih poslao zalbu direktno na Ustavni Sud RH ali nisam siguran da mi je oni nece vratiti i reci da nisu nadlezni... Kod nas je sve moguce...

 

Znam da se je vec pisalo o slicnim zalbama ali vas lijpo molim da mi konkretno odgovorite za moj slucaj.

 

Hvala svima unaprijed!

 

Jarek

Ako ste zaista ozbiljni, nećete sami pisati takvu tužbu, i nitko vam ne može poslati takav primjer, u načelu su sve tužbe iste, stvar je što piše u njima!

Odite odvjetniku!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

apsolutno se slažem, čast struci ali nema potrebe za pretjeranom fiškalijom, za zahtjev za naknadu radi povrede ustavnog prava na suđenje u razumnom roku, dovoljno je da ste pismeni a bit će vam od koristi da malo proguglate i zvrcnete pučkog pravobranitelja ili bilo koji sud i sve će vam lijepo reći kome taj zahtjev ide i kako . :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija