Jump to content

Molim da pomognete očajnom ocu!!!


anonimno

Preporučene objave

Lijepi pozdrav svima!

 

Molim Vas za pomoć.Imam prijatelja koji želi skrbništvo nad svojim sinom koji ima šest godina i živi sa majkom.Da li ima ikakve šanse za to a ako da kako i na koji način?On je očajan i ne zna što da radi.Naime u centru za socijalnu skrb su mu rekli da se obrati sudu ali on je već toliko psihički i financijski uništen da više ne zna što da radi i na koji način da dobije ili barem da puno češće viđa svojeg sina jer mu to sada bivša supruga ne dozvoljava,tj.ni sat duže nego što je donešeno sudskom odlukom.Da li može dobiti zajedničko skrbništvo (rastavljeni su već tri godine) i koji je postupak za to,te što to ustvari znači i na koji način zatražiti da se dijete može puno češće viđati.

 

Molim Vas za hitnu pomoć!

 

Hvala unaprijed.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Puno je na ovom forumu takvih...

...Rastavljerni su vec tri godine...

Znaci sudska odluka postoji.

Kako je promijeniti?...tesko

Trebalo bi podnijeti zahtjev za ponovo odredjivanje skrbi nad djetetom.

To je u pravilu moguce samo ako su nastale nove,bitno promijenjene okolnosti od onih u vrijeme razvoda.

ili zahtjev za prosirenje kontakata...

To opet znaci tuzbe,zahtjevi,vjestacenja...

A sve o trosku tuzitelja(oca)

Kako se vec moglo procitati na forumu,samo vjestacenje jedne osobe kosta 10000 kn.

E sad nisam siguran moraju li se vjestaciti svi...i on,i majka i dijete.

 

Poznata mi je ta situacija.

U obiteljskom zakonu ce tesko naci nekakvu podrsku.

I opet misljenje na koje cete cesto naici...

Obiteljski zakon,nakaradan,nedefiniran,sredstvo u rukama zenskih(majcinskih)institucija.

Pocev od ministrice,preko djecje pravobraniteljice,czss(ovo namjerno malim slovima),do policijskih odjela za maloljetnu delikvenciju--Zene,majke...samohrane... sretno udane...nije bitno.

Obiteljski zakon i njegove poveznice u zakonu o zastiti od obiteljskog nasilja.

 

Sve ide samo mu jednom pravcu...

Sankcioniranje posljedica.

Gotovo nikad se ne ispravlja uzrok.

Uzrok nije bitan...nikoga nije briga.

Ovdje ne govorim o konkretnom fizickom nasilju,zlostavljanju.

 

Netko prolije ulje po cesti...

Naidje auto...poklizne se...covjek plati kaznu zbog neprilagodjavanja uvjetima na cesti...

Ulje nitko ne obrise...

Sutra se poklizne netko drugi...plati kaznu...nastrada...

Ulje opet nitko ne brise...

 

Neka se prijatelj navikne.

Obiteljski zakon je jedno.

czss je drugo.

Temelj njihovog rada su predrasude.

Predrasude o muskarcu-ocu koji nakon razvoda nestane,raspline se...nije ga vise briga...ne placa uzdrzavanje...

Samo gleda kako se osvetiti majci...

...a svaka majka je brizna...idealna.

 

Morat`ce se jako potruditi da bi razbio takve prdrasude.Morat`ce na sve moguce nacine dokazivati svoju ljubav prema djetetu,dokazati potpunu ravnodusnost prema majci,dokazati krsenje djetetovih prava-prije svega pravo na oba roditelja-ravnopravna podrzavajuca,autoritativna...

 

Nek se ne poziva na svoja prava.

Trazenje njegovih prava je"tjeranje maka na konac"

Svjesno krsenje tih prava za njih NIJE tjeranje maka na konac.

Trazenje je "osveta"...

Krsenje nije...

 

Ukratko...borba protiv vjetrenjaca...Puno srece...

 

Eto.BF-zarazio si me tockicama.

 

 

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Čitam već neko vrijeme na forumu slične postove i stekla sam dojam kako su očevi koji vole svoju djecu u potpuno podređenom položaju tijekom razvoda, za razliku od onih kojima je svejedno, koji izbjegavaju bilo kakvu obvezu ostavriti prema djeci.

Nažalost u Hrvatskoj javnost rastavljene očeve doživljava upravo tako- kao neodgovorne, nezrele, promiskuitetne ljude kojima je jedina asocijacija na djecu alimentacija koju nastoje izbjeći.

I sama sam do prije nekog vremena imala takav stav, unatoč tome što mi je otac zbog sličnih stvari izgubio kontakt sa kćeri iz prvog braka, jer njega sam doživjela kao iznimku, i dalje vjerujući kako ti muškarci nakon rastave nemaju nekog prevelikog interesa za djecu, pa zašto se uopće baviti njima, njihovim pravima i sl.

Što želim reći... ovdje vidim da ima veliki broj očeva koji nastoje ostati u životu svog djeteta nakon razvoda, a cijeli sustav je tako organiziran da samo rijetkima to uspije...pa pošto vas ima dosta, zašto ne pokušate senzibilizirati javnost za svoj problem i na taj način doći do nekakvog pomaka.

Npr. zašto ne bi potakli Latina da napravi emisiju o tome, on ima otvoren forum za predlaganje tema...naravno, ne mislim da jedna emisija može nešto bitno promijeniti, ali mislim da je taj stav javnosti bitan za nekakvo dugoročno poboljšanje sustava.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prijatelju (po problemu) kaj dati kažem. Ništa!

Treća godina ide i meni.

"Savršena" majka se zaljubila i otišla u drugi grad.

Klasičnom presudom smijem viđati djecu: utorkom od 18-20, svaki drugi vikend od petka do... ma da ti ne pričam....

Jednostavno rečeno - neizvedivo.

I psihički i fizički sam u komi od raznih savjeta czss koji su mi savjetovali i aktiviranje policije...

 

Naravno, djeca su 365 dana sa "savršenom" majkom koja su nakon nekoliko kratkih druženja samnom ispričavši joj koji detaljčić ili pokazavši komadić zadovoljstva ili sreće osjetile danima na svojoj koži sankcije "savršene" majke.

 

Tako da se i njima, bez obzira koliko to željele ne ispalti družiti s ocem.

 

Razumijem njihovu liniju manjeg otpora ali ne razumijem čemu služe sve one frustrirane babe u czss. Pogotovo gospođu Alice Kajzerberger iz czss Peščenica - Zagreb koja je sve priče "savršene" majke olako prihvatila i skovala sreću mojoj djeci i meni.

Pa zamislite vi ta prava :(

 

Prijatelju moj - nema nam pomoći jer su "savršene" majke nažalost vlasnice naše djece a czss je njihov podupirač i mrzitelj očeva.

 

Sorry :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nikako prestati viđati djecu!!!!!! naravno da czss jedva čeka takav vaš potez, ali oni i onako bilo kakakv vaš potez smatraju pogrešnim!

Vaše kvalitetno druženje s djecom, makar i tako rijetko njima svakako više znači od 365 dana s frustriranom majkom!

Vjerujem da nećete uspjeti postići ništa legalnim putem ali bar imate moralnu i svaku drugu satisfakciju kad se djeca vesele da ćete se bar na kratko vidjeti!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ili barem da puno češće viđa svojeg sina jer mu to sada bivša supruga ne dozvoljava,tj.ni sat duže nego što je donešeno sudskom odlukom.

 

Jesi uopće pročitala post kako treba. Čovjek ne kaže da mu ne dozvoljava viđanje, već ne dozvoljava ni sat više od sudske odluke. Izgleda majavuglacek5 da si ipak ovdje ti najfrustriranija od svih nas. ;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A ti bi mogla shvatiti da čovjek želi VIŠE vremena provoditi s avojim djetetom, više od onog što je sud odredio, a to je očito onaj MINIMUM od MINIMUMA kojim majke obvezuju da barem toliko daju djecu.

Siguran sam da bi se i dijete htjelo više družiti s ocem, ali majka koja to MOŽE ne želi to priuštiti svom djetetu kako bi naudila ocu ne shvaćajuči pritom koliko dijete pati!

Daj se ne javljaj ti s komentarima o frustracijama. NISI kompetentna!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dijete ima 6 godina, dakle, predškolske je dobi. Sigurno mu je dodijeljeno viđanje jedan dan u tjednu 2 sata i svaki drugi vikend, znači od petka naveče ili subote ujutro do nedjelje navečer. Također svaki drugi blagdan, te dva do tri tjedna ljeti. I gospodin zakonom nije ničime zakinut, sud za tu dob određuje viđanje u toj mjeri. A kad dijete pođe u školu ukinut će se dan u tjednu od 2 sata, ali dodati pola zimskih i pola ljetnih školskih praznika. Tako je to!

Lijepo od gospodina da želi provoditi više vremena s djetetom, ali ni dijete ne može svaki čas seliti od jednog do drugog roditelja. I daj prestani više k'o papiga pričat o frustracijama i kompetencijama. Što skačeš k'o kokot na svaki post?!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa nisi valjda očekivala da ču šutit!

Isto pitanje i tebi? Ak ti smetam, idi nešto radit za tu dobru plaču koju primaš umjesto tu napadaš ljude!

 

A što se tiče viđanja djeteta: Ti bi sigurno rekla: " I to mu je previše, Gad jedan"

Umjesto da misliš kako bi dijete nekad, kada se zaželi tate, željelo ostati kod njega i koji dan duže...ne uvijek ali bar ponekad.

"Ali TAKO JE TO! Ne može, ja sam gazda tu i ja ću reči kad može a kad ne!"

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To je također klasičan primjer žene koja ne zna okrenuti novu stranicu u svom životu. I dalje jede sama sebe iznutra i nezna način kako da prestane. Ustvari to je vjerujem ona: bezgrešna, brižna majka, koja vidi samo tuđe greške ( i tamo gdje ih nema) , a svoje ne da nevidi nego ih nikad niti neće naći ako ne potraži pomoć, na štetu same sebe i ljudi iz njene blizine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vidim da ste se nemilo razmahali u ovom topicu,pa sam dobio volju za ukljucivanjem.

Mene vise muci-odakle zakljucak da otac vidja dijete po sabloni dva sata tjedno plus svaki drugi vikend plus praznici...

Pazljivo sam procitao post i nisam bas naletio na takvu informaciju...

Naime,ima i ljudi kojima majke jedva dozvoljavaju da vide svoju djecu...cesto i samo u prostorijama czss.

Ko je tu frustriran,a ko ne...nemam pojma

 

Kako bi jedan stariji clan foruma rekao...

Treba prvo vidjeti ko je tu lud,a onda reci popu pop,a bobu bob. :priest:

...helexi,xanaxi,zolofti,perseni,normabeli,prozaci...

Za svakog po nesto...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I ja ću se priključiti...

Nisu svi očevi dobri, i nisu sve majke dobre. To je svima jasno.

Ali, ako postoji želja da roditelj s kojim dijete ne živi (bio to otac ili majka, nevažno) viđa dijete i češće nego je napisano u Rješenju, onda je sasvim u redu, normalno i jedino ispravno da se to i ne dovodi u pitanje, nego da se tako i provodi.

Naime, ja sam to "viđanje" sa drugim roditeljem shvatila kao zakonski MINIMUM, zaštita BAŠ ONOG RODITELJA koji ne živi sa djetetom. To je NAJMANJE vremena koje taj roditelj provodi sa djetetom, a ako postoji mogućnost i želja za više, organizira se bez problema. I ja imam dijete koje ima izvanvrtićke aktivnosti, pa šta! Nije ona Predsjednik da je sve po protokolu. Mislim da je važnije, i za dječju psihu bolje da ima oba roditelja podjednako u svom životu, a ne na sate!

Uostalom, dijete ima 2 roditelja, i ne može se "stvoriti" bez njih dvoje, i nitko nema veću važnost. Totalna glupost, ali doslovno ZANIJEMIM kada čujem da netko (moram na žalost priznati da su to najčešće majke) brani ocu viđanje s djetetom, ili dopušta samo onoliko koliko piše.

Otkuda vam pravo??? (naravno, ne govorim o zakonu)

Izuzetak su slučajevi kada je taj drugi roditelj nasilnik, pa se zbog djetetove sigurnosti radi tako nešto. Ne vjerujem da je takvih puno na ovom forumu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija