Jump to content

Policijska zvanja u činove HV-a


anonimno

Preporučene objave

Do sadašnjeg zakona od 01.01.2005., oni koji su odlazili u braniteljsku mirovinu kao HRVI iz policije (MUP-a) sa policijskim zvanjem viši policajac trebali su dobiti zvanje časničkog namjesnika i na osnovi tog mislim najvišeg vojnog dočasničkog čina ostvarili su odlične mirovine kao Hrvatski branitelji. S obzirom da više ne postoji ona opcija (tako sam čuo od vrlo pouzdanih izvora) da ideš čin gore odlaskom u braniteljsku mirovinu odlaziš u mirovinu s činom srazmjerno tvojoj stručnoj spremi odnosno činu višeg policajca prevedeno u vojni čin. Policijski činovi su drugačiji od vojnih pa tako ide (mislim ovako):Policajac, Viši policajac, Policijski narednik i za zvanje Viši policijski narednik nisam siguran da još postoji i sa SSS to je to. Dakle kako vidiš policija ima daleko manje činova nego HV pa tako možeš i očekivati da ćeš dobiti otprilike čin srazmjerno tvom činu dakle nešto viši od one sredine (možda stožerni narednik) iako ništa nije sigurno i teško je tu decidirano odgovoriti, a čuo sam da ti činovi još nisu usklađeni, a u HV-u su uveli neke valjda nove činove sve tako da s.ebu situaciju i uzmu ljudima na ovaj ili onaj način. Pretpostavljam da te muči čin zbog koeficijenta prilikom izračuna mirovine ali poručio bih ti da previše ne razbijaš glavu s tim jer vjerovatno ćeš proći dosta dobro (možda ne baš časnički namjesnik ali možemo nagađati......).Probaj otići u mirovinsko i tamo pitati nekog pravnika kako to oni izračunavaju. Najviše ti ovisi izračun odnosno postotak vojna-civilna kao i opća ili profesionalna nesposonost kao i preostala radna sposobnost što opet ovisi o tvojoj invalidnosti, ratnom putu.............itd. Najsigurnije ti je pitati u mirovinskom pravnika.

 

Pozdrav.

:couple: :moli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija