Jump to content

Famozni čl.6a


BONGOtheKING

Preporučene objave

Poštovani forumaši molo bih Vas za pomoć-da skratim,mirovina po čl.6a-12 godina,nemam invalidnost,žalio se Ministarstvu branitelja tražeći najnižu braniteljsku mirovinu,loptica prema mirovinskom,odgovor-nemam nikakva prava jer spadam kao u nekakvu kategoriju policijskih i carinskih sslužbenika,pa me sad zanima koja je najniža mirovina istih,ak se to zna,ja imam 1.700 kn-a,i kaj kao ono nisi nigdje bio..a stoji mi sudjelovanje u ratu,ono što mi je priznato 1400 i nešto dana...pravne države ono...pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani BONGOtheKING,

 

Zakon o mirovinskom osiguranju DVO i PS je posebno poseban propis. Korisnici mirovine po njemu nemaju pravo na nikakvu minimalnu mirovinu. Predstavnici MORH-a i MUP-a pri njegovom donošenju su bili na godišnjem odmoru.

 

O njegovoj posebnoj posebnosti pročitajte na temi - Usporedni izračun mirovina.

 

Lijep pozdrav

 

 

///P.S. Mislim da su još na godišnjem odmoru, upravo se sprema novi ZOMO, članak 80.///

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani forumaši molo bih Vas za pomoć-da skratim,mirovina po čl.6a-12 godina,nemam invalidnost,žalio se Ministarstvu branitelja tražeći najnižu braniteljsku mirovinu,loptica prema mirovinskom,odgovor-nemam nikakva prava jer spadam kao u nekakvu kategoriju policijskih i carinskih sslužbenika,pa me sad zanima koja je najniža mirovina istih,ak se to zna,ja imam 1.700 kn-a,i kaj kao ono nisi nigdje bio..a stoji mi sudjelovanje u ratu,ono što mi je priznato 1400 i nešto dana...pravne države ono...pozdrav
Po čl.31 pravo na najnižu sa 65 god života.najmanja mirovina (umanjena za porez i prirez) po zakonu o PS i DVO je 403 kn (2 osiguranika),787 (26), 1323 (133), 1790 (462), 2642 (3514)......

 

Molila bih ako znate da mi objasnite čl.80 ZOMO, koji se sprema,jer mi je totalno nejasan.Primam obiteljsku mirovinu zajedno sa djecom iza smrti supruga-smrtno stradali hrvatski branitelj.Na što se taj zakon odnosi u našem slučaju i kakav je izračun mirovine.Zahvaljujem na odgovoru, pozdrav
Odnosi se na buduće mirovine.A kako će taj čl. izgledat još ćemo vidjet.Kao i svaki zakon može ga promjenit sadašnja vlast ali i ona buduća.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija