Jump to content

obiteljska mirovina


plug

Preporučene objave

postavio bih pitanje za jednu gospođu - kuma

gospodin-kum je umro pred 10 dana bio je u policiskoj mirovini

imao je neki sitni rvi umro je radi bolesti

gospođa sada ima 37 godina , ona još uvijek radi dali ona ima pravo na obiteljsku

mirovinu ,sa koliko godina može u mirovinu

unaprijed hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ne ispunjava zakonske uvjete.

 

treba imati 45 godina u trenutku smrti korisnika mirovine.

mirovinu (obiteljsku )bi počela primati sa navršenih 50 godina života.

 

 

 

 

 

hočete reči da ne ispunjava zakonske uvjete i da neče ostvarini nikad obiteljsku mirovinu zato sto je mlađa od 45 godina u trenutku smrti supruga

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

postavio bih pitanje za jednu gospođu - kuma

gospodin-kum je umro pred 10 dana bio je u policiskoj mirovini

imao je neki sitni rvi umro je radi bolesti

gospođa sada ima 37 godina , ona još uvijek radi dali ona ima pravo na obiteljsku

mirovinu ,sa koliko godina može u mirovinu

unaprijed hvala

Da li ima malodobnu djecu i ako ima, koliko su stari , školuju li se i koliko ih je ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja mislim da ona ne može u mirovinu sve dok ne stekne neki od uvjeta za SVOJE UMIROVLJENJE, imam nekoliko takvih primjera iz prakse iz moje okoline, evo zadnji... dakle nakon smrti supruga HRVI, dijete (24 godine života) je koristilo njegovu mirovinu još godinu dana (apsolventica), nakon zavvršetka studija mirovina je prestala dolaziti.... udovica (51 godina života) odlazi u mirovinski i tamo joj kažu da nema pravo na obiteljsku mirovinu sve do svog umirovljenja (ako joj paše). Jedino bi imala pravo ODMAH ako je smrt nastupila direktno kao posljedica stradavanja iz domovisnkog rata. Dakle praktički, ranjeni vrlo teško, a psihički traumatizrani samo ako je lijepo u oproštajnom pismu objasnio da odlazi svojim palim suborcima.

 

Ovo je vrlo osjetljiva tema, i direktna je posljedica neke izmjene neznamkojeg zakona (navodno iz 2010.g). Ja sam nakon saznanja o tom sranju otišao kod nekoliko pravnika, ali niti jedan nije imao volje i živaca udubiti se u tu problematiku, a o pravnoj službi u mirovinskom u mom malom gradu bolje da i ne govorim.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija