Jump to content

dokazivanje izvanbračne zajednice?


alkaalka

Preporučene objave

Kako dokazati izvanbračnu zajednicu ako osobe nisu prijavljene na istu adresu? Dali je dovoljno kod javnog biljeznika da se dade izjava kako osobe zive u izvanbračnoj zajednici. Konkretno je pitanje zbog zdravstvenog osiguranja jedne od osoba koje zive u takvoj zajednici.

Drugo pitanje je imovinsko. Kako osoba koje zivi u izvanbračnoj zajednici a ne zive na istoj adresi dokazuje izvanbračnu zajednicu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa izvanbračna zajednica je ako se ŽIVI zajedno više od 3 godine ili od trenutka kada se rodi dijete.......

tako da po ovome napisanome gore ne razumijem kako je to izvanbračna zajednica?!

 

ja sam osobno u izvanbračnoj zajednici - živim s partnerom 7 god i imamo dijete - i nigdje to nisam morala dokazivati jer je vidljivo po dokumentima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa izvanbračna zajednica je ako se ŽIVI zajedno više od 3 godine ili od trenutka kada se rodi dijete.......

tako da po ovome napisanome gore ne razumijem kako je to izvanbračna zajednica?!

 

ja sam osobno u izvanbračnoj zajednici - živim s partnerom 7 god i imamo dijete - i nigdje to nisam morala dokazivati jer je vidljivo po dokumentima.

 

Nije nuzno da osobe koje su na istoj adresi moraju biti i vanbračni partneri, mogu biti i prijatelji. kad je dijete u pitanju to je nesto drugo. i zakon ne nalaze da moraju biti prijavljeni na istoj adresi i zato me zanima kako dokazati

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Da bi ostvarili pravo na zdravstveno osiguranje kao izvanbračni supružnik potrebno je ispuniti određene uvjete:

-da se pravo na zdravstveno osiguranje ne može ostvariti po drugoj osnovi utvrđenoj Zakonom.

- da osoba ima prebivalište, odnosno odobren stalni boravak u RH

- da je oboje supružnika dalo, pod materijalnom i kaznenom odgovornošću, pisanu izjavu ovjerenu kod javnog bilježnika da žive u izvanbračnoj zajednici, da niti jedan od njih nije u braku s trećom osobom, te da prebivaju na istoj adresi najmanje godinu dana.

- treba iz MUP-a potvrda o prebivalištu za oboje

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija