Jump to content

primjena aneks ugovora nakon otkaza


tomy07

Preporučene objave

Pozdrav

Naime ja sam otisao iz firme(ugostiteljstvo) i bio sam prijavljen na placu od 4300 i sad po novome nakon sto sam otisao iz firme kolege mi javili da su potpisali aneks ugovor da ce dobivati minimalac na racun a ostatak na ruke prepostavljam ovo na ruke nije u ugovoru...i stoga sam kontaktirao svojeg bivseg voditelja i on je meni porucio da ce isto tako biti i za mene...dali je to dopusteno ako ja nisam nista potpisao?i ako u ugovoru ne pise na koju sam svotu prijavljen???

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ništa što je na ruke, sigurno nije u ugovoru :) U ugovoru o radu mora pisati Vaša bruto plaća, ili način na koji se ona izračunava. to je obavezan podatak. Obzirom da niste potpisali aneks Ugovora, na vas se to ne može primjenjivat. Uvijek vam ostaje mogučnost da poslodavca prijavite nadležnim institucijama.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav

Naime ja sam otisao iz firme(ugostiteljstvo) i bio sam prijavljen na placu od 4300 i sad po novome nakon sto sam otisao iz firme kolege mi javili da su potpisali aneks ugovor da ce dobivati minimalac na racun a ostatak na ruke prepostavljam ovo na ruke nije u ugovoru...i stoga sam kontaktirao svojeg bivseg voditelja i on je meni porucio da ce isto tako biti i za mene...dali je to dopusteno ako ja nisam nista potpisao?i ako u ugovoru ne pise na koju sam svotu prijavljen???

 

tomy,

Ugovor o radu a i nepotpisani Anex, reguliraju obveze dviju strana iz radnog odnosa i izražavaju volju tih strana,a s obzirom da Vi niste potpisali Anex, za Vas vrijedi Vaš stari Ugovor i poslodavac ga nikako NE SMIJE mijenjati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija