Jump to content

Izrada proteze(mosta) zubi za HRVI


siralex

Preporučene objave

(imam plavu zdravstvenu)?

 

..baš se i ja interesirah kad mi zubar za obradu i navlaku na puknuti zub tražio tisuću, a za vađenje istog pa uvrtanje nekog šarafa+navlaka tražio dvije..po njima imamo pravo na klasičnu protezu (socijalku) đaba..sve ostalo je calenzi bite..u zdravstvenom je bio odgovor bio "mislim da nemate pravo preko HZZO, ali ću provjeriti pa vam javiti"..naravno da nisu..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

..baš se i ja interesirah kad mi zubar za obradu i navlaku na puknuti zub tražio tisuću, a za vađenje istog pa uvrtanje nekog šarafa+navlaka tražio dvije..po njima imamo pravo na klasičnu protezu (socijalku) đaba..sve ostalo je calenzi bite..u zdravstvenom je bio odgovor bio "mislim da nemate pravo preko HZZO, ali ću provjeriti pa vam javiti"..naravno da nisu..

 

Pozdrav svima!

Spitfire! Molim te javi nam. Meni je izjavila 6.300kn prvi put za gornjih prednjih 6, drugi put 3.600kn. Sad ne znam. Na redu sam u 1 mj.2017. preko zzo-a. Podrazumjeva se što?

Inaće ostali zubi, poderani, još u upotrebi i korjeni zdravi. Slikao.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 tjedna kasnije...

Danas bio u Perkovčevoj(Zagreb) na protetici.Kaže da prednje ostatke zuba koje mi je stomatolog liječio 4 mjeseca trebam izvadit jer se nemože stavit više most pa da ce mi onda stavit 3 implatanta.Dva idu na socijalno(plaćam samo materijal) a jedan moram platit,bez obzira sta je trojka.Na te implatante idu 3 krunice a tek onda ide proteza sa zicom sa tim da su mi rekli da je bolje za 850kn stavit neku sa nekakvim drukerom i da je bolja nego ova sa zicom(da se zica ne vidi).Tko zna kakva je ta sa drukerom i dali je bolje nju stavit i dali je istina da soc.pokriva samo dva zuba a ostali se moraju platit bez obzira sta se jedinice,dvojke i trojke)?E da naručen tek u 10.mjesecu i onda jos 2-3mj.da se izradi.Znači moram ovakav bez zuba bit do slijedeće godine?Tnx na odgovorima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
Danas bio u Perkovčevoj(Zagreb) na protetici.Kaže da prednje ostatke zuba koje mi je stomatolog liječio 4 mjeseca trebam izvadit jer se nemože stavit više most pa da ce mi onda stavit 3 implatanta.Dva idu na socijalno(plaćam samo materijal) a jedan moram platit,bez obzira sta je trojka.Na te implatante idu 3 krunice a tek onda ide proteza sa zicom sa tim da su mi rekli da je bolje za 850kn stavit neku sa nekakvim drukerom i da je bolja nego ova sa zicom(da se zica ne vidi).Tko zna kakva je ta sa drukerom i dali je bolje nju stavit i dali je istina da soc.pokriva samo dva zuba a ostali se moraju platit bez obzira sta se jedinice,dvojke i trojke)?E da naručen tek u 10.mjesecu i onda jos 2-3mj.da se izradi.Znači moram ovakav bez zuba bit do slijedeće godine?Tnx na odgovorima.

 

Pozdrav Siralex, a i ostali po temi!

 

Ima li što nova vezano za nas smrtnike u vezi zubnih proteza. implatanata..... ili da posudim, kupim Čekićar za meljavu ili nešto blaže. Zubi, ponavljam korjeni zdravi ali poderani. Gornji, prednjih 8.

Cijena, privatni zubar, preko HZZO-a isl.

LP.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija