Jump to content

Brak sa strancem ( NON-EU CITIZEN)


dreamcatcher111

Preporučene objave

Pozdrav ljudi, stvarno bih molila za pomoc oko ovog, narocito od onih koji imaju malo iskustva sa ovakvom/slicnom situacijom. Dakle ja sam Hrvatica a on je Indonezanin, trenutno ja radim i zivim u Irskoj a on jos radi na kruzeru (gdje smo se upoznali) vrlo je tesko nastaviti ovako i istrazititi bilo sto jer se vidimo vrlo kratko i rijetko te smo oboje zauzeti poslom itd... ali doslo je vrijeme kad zaista razmisljamo oboje dati otkaz i jednostavno posvetiti se par mjeseci da se vjencamo i napokon zapocnemo normalan zajednicki zivot. Iatrazila sam puno opcija, Irska, Hrvatska, Indonezija ... ali sve je toliko komplicirano , doista neznam sto mi je ciniti odakle poceti ?? :jok: MOLIM VAS POMOC !!! BILO STO ...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma što tebe uopće muči?

 

 

Uz naslov moje teme, citiram....

 

*ali doslo je vrijeme kad zaista razmisljamo oboje dati otkaz i jednostavno posvetiti se par mjeseci da se vjencamo i napokon zapocnemo normalan zajednicki zivot. Iatrazila sam puno opcija, Irska, Hrvatska, Indonezija ... ali sve je toliko komplicirano , doista neznam sto mi je ciniti odakle poceti ?*

 

:jok:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana,

ukoliko se želite vjenčati u RH u građanskom obliku, budući suprug kao strani državljanin prilaže,

 

-izvadak iz matice rođenih izdan u državi rođenja sukladno međunarodnim ugovorima i konvencijama uz prijevod na hrvatski jezik,

-potvrda o slobodnom bračnom stanju stranca izdana sukladno međunarodnim ugovorima i konvencijama uz prijevod na hrvatski jezik,

 

-potvrda da nema zapreka za sklapanje braka stranog državljanina u Republici Hrvatskoj i da će taj brak bit priznat u državi čiji je državljanin uz prijevod na hrvatski jezik (ova potvrda može biti sastavni dio potvrde o slobodnom bračnom stanju),

 

-identifikacijska isprava (sa slikom) i

 

-dokaz o državljanstvu (putovnica).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

. ali sve je toliko komplicirano ,
Što je komplicirano?gdje ćete živjet,gdje ćete se ženit.Kad odlučite onda se mogu davat i odgovori.

 

Za vjenjčanje u RH je odgovoreno.Drugi dio je boravak.Ukoliko nećete boravit (živjet i radit u RH) nema ni dozvole boravka za njega.

 

Za ostatak eu-a

http://europa.eu/youreurope/citizens/residence/worker-pensioner/non-eu-family-members/index_hr.htm

http://europa.eu/youreurope/citizens/residence/worker-pensioner/non-eu-family-members/faq/index_hr.htm

http://europa.eu/youreurope/citizens/national-contact-points/ireland/index_hr.htm?topic=family

http://www.welfare.ie/en/Pages/home.aspx

http://europa.eu/youreurope/citizens/family/couple/marriage/index_hr.htm

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana,

ukoliko se želite vjenčati u RH u građanskom obliku, budući suprug kao strani državljanin prilaže,

 

-izvadak iz matice rođenih izdan u državi rođenja sukladno međunarodnim ugovorima i konvencijama uz prijevod na hrvatski jezik,

-potvrda o slobodnom bračnom stanju stranca izdana sukladno međunarodnim ugovorima i konvencijama uz prijevod na hrvatski jezik,

 

-potvrda da nema zapreka za sklapanje braka stranog državljanina u Republici Hrvatskoj i da će taj brak bit priznat u državi čiji je državljanin uz prijevod na hrvatski jezik (ova potvrda može biti sastavni dio potvrde o slobodnom bračnom stanju),

 

-identifikacijska isprava (sa slikom) i

 

-dokaz o državljanstvu (putovnica).

 

Hvala Vam na odgovoru, problem je sto RH trazi apostille tj legalizacija kao ovjera prema haskoj konvenciji, ali posto Indonezija nije dio haske konvencije...

 

Pronasla sam ovo,

 

"U Hrvatskoj „Apostille“ izdaju općinski sudovi, a ako između Republike Hrvatske i druge države ne postoji ugovor u smislu Haške Konvencije, tada je ispravu potrebno legalizirati/nadovjeriti u postupku pune legalizacije pri Ministarstvu pravosuđa Republike Hrvatske"

 

 

Mislite da je uredu ako on izvadi sve dokumente i dodje u Hr samnom na 2-3 mjeseca da pokusamo to sve napraviti, nisam sigurna hoce li naci tamo uopce da mu se sa indonezijskog prevede na hrvatski...

 

Ažurirano

 

 

Hvala Vam na odgovoru , za ta pravila Join Spouse , Familly etc sam svjesna, vise manje upucena sam u postupke, planiramo se vjencati u RH, i kasnije preseliti u Irsku zajedno. Pokusavam se pripremiti sto bolje znam da bi mogli srediti papire u 2-3 mj i vjencati se.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija