Jump to content

Rad vodoprivrede na privatnoj parceli


zgbJ

Preporučene objave

Vodoprivreda Zagreb mi je danas usla u dvoriste (kamion i bager) bez prethodne najave ili obavijesti.

 

Odradili su posao kopanja kanala (pretpostavljam s ciljem sprjecavanja poplava) na nacin da su iskopali kanal jednim dijelom na mojoj i jednim dijelom na susjedovoj parceli i spojili ga s glavnim kanalom koji je paralelan s ulicom.

 

Sve to bez pitanja, obavijesti, nekakvog kontakta.

 

Smije li se to raditi? Kontaktirala sam ih emailom, odgovora nema.

 

Nisu me obavijestili o nikakvom projektu analizom - bilo cime sto bi mi potvrdilo da je njihov cin u moju korist. Postoji mogucnost da bi mi upravo zbog njihovog postupka parcela mogla plivati.

 

Sto mi preporucate da ucinim? Sto biste ucinili u mojoj poziciji?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vodoprivreda Zagreb mi je danas usla u dvoriste (kamion i bager) bez prethodne najave ili obavijesti.

 

Odradili su posao kopanja kanala (pretpostavljam s ciljem sprjecavanja poplava) na nacin da su iskopali kanal jednim dijelom na mojoj i jednim dijelom na susjedovoj parceli i spojili ga s glavnim kanalom koji je paralelan s ulicom.

 

 

Pojasnite situaciju.

Dakle, tu se radi o čestici koja je katastarski i gruntovno vaše vlasništvo, i vašeg susjeda? Nema nikakve upisane služnosti, ništa?

 

Kako je to definirano prostornim planom?

Je li tu uopće predviđen kakav kanal?

 

Da li se radilo o kakvoj izvanrednoj intervenciji, da je prijetilo kakvo poplavljivanje neke vrijedne imovine, ili da su potencijalno bili ugroženi životi (samo pitam, jer bi eventualno u takvoj situaciji ovakav zahvat bio unutar onoga što bi se pred zakonom moglo opravdati).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pojasnite situaciju.

Dakle, tu se radi o čestici koja je katastarski i gruntovno vaše vlasništvo, i vašeg susjeda? Nema nikakve upisane služnosti, ništa?

 

Kako je to definirano prostornim planom?

Je li tu uopće predviđen kakav kanal?

 

Da li se radilo o kakvoj izvanrednoj intervenciji, da je prijetilo kakvo poplavljivanje neke vrijedne imovine, ili da su potencijalno bili ugroženi životi (samo pitam, jer bi eventualno u takvoj situaciji ovakav zahvat bio unutar onoga što bi se pred zakonom moglo opravdati).

 

Hvala vam puno na odgovoru!

 

Moja cestica je 1/1, na njoj se nalaze kuca i garaza - obje ucrtane i s gradevinskom dozvolom. Susjedova parcela je poljoprivredno zemljiste.

 

Svake godine, mi stanari ulice, upozoravamo na odrzavanje kanala i Vododprivreda nesto posla i napravi na kanalima koji su obujmom veliki i prate glavnu cestu i nasu ulicu - odnosno u vlasnistvu su opcine/drzave.

 

Medutim, ovdje se radi o ulasku u moje dvoriste bez prethodne najave ili pojasnjena. Na web stranici Vodoprivrede ne postoji obavijest o radovima ili objasnjenje zasto se ulazilo -bez pitanja- na moju parcelu, kada su sva ostala dvorista ostala netaknuta, a u jednakoj su poziciji sto se mogucnosti poplave tice.

 

Ne prigovaram sto su radovi izvedeni ako stvarno imaju svrhu. Pitam se samo tko donosi takve odluke, na temelju koje analize, i zasto se ulazi kamionom i bagerom u necije dvoriste bez ikakve prethodne obavijesti i rade se radovi kopanja kanala. Je li dopusteno pravnim subjektima u RH na taj nacin funkcionirati?

 

Trenutno nema bojazni od ikakve poplave, dakle neka hitna intervencija nije uopce potrebna. Ovo podrucje jest mocvarno (dio Turopolja), ali nikada nismo imali poplavu koja je napravila materijalnu stetu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija