Jump to content

Prisluškivanje razgovora kod odvjetnika


mnmn

Preporučene objave

Poštovani,

 

Imam nekoliko pitanja u svezi tajnog pračenja/nadzora od strane državnog odvjetništva.

 

1. Da li je dozvoljeno snimanje razgovora klijent-odvjetnik u odvjetničkom uredu od strane državnog odvjetništva?

2.Da li se ti razgovori mogu upotrebiti kao dokazi na sudu?

3. Tko može odobriti ovakvo snimanje i kod kojih kaznenih dijela?

4.Da li Mup ili državno odvjetništvo smiju nadzirati odvjetnički ured?

 

Naime na internetu sam našao presudu evropskog suda da se povjerljivi razgovori klijent-odvjetnik, ni odvjetnički uredi ne smiju snimati.

 

Molim mišljenje.

 

Hvala

mnmn

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Aludirate na posebne dokazne radnje iz čl. 332. ZKP-a, a katalog djela za koja je moguće naložiti njihovo provođenje normiran je čl. 334. ZKP-a.

 

Radnje nalaže sudac istrage (a iznimno i državni odvjetnik, ali samo na rok od 24 sata i opet mora proći sudsku kontrolu, ali u vašem slučaju ionako ih DO ne može odrediti).

 

Glede ove odluke ESLJP-a - nemojte brkati pitanje povjerljivosti odnosa odvjetnik-klijent i situaciju kada je i sam odvjetnik (su)počinitelj/sudionik kataloškog djela iz čl. 334. ZKP-a.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani, Hvala na brzom odgovoru.

 

Moj slučaj je da Me se prisluškuje već više od 2 i po godine i to na način da su mi prvu godinu snimali samo tefonske razgovore, a zadnjih godinu i po na način da me se snima audio i vizuelno u stanu, nadziru mi mail i mobitel. Privatne podatke do kojih su došli snimanjem, ulaženjem u stan više puta, prenose daje neovlaštenim osobama (djelatnicima državne firme u kojoj radim) koji ih koriste za ponižavanje, javno sramoćenje, maltretiranje. Zvao sam već HHO i oni su me uputili na javnog pravobranitelja kojem sam opisao slučaj. Pravobranitelj mi je rekao da čekam kraj postupka i da na sudu iznesem ove stvari. Jednostavno ne mogu ni ići kod odvjetnika da mu izložim slučaj, jer sam več više puta doživio da šalju prikrivenog istražitelja u čekaonu odvjetničkog ureda a naše razgovore vjerojatno snimaju preko odvjetnikovog smarta ili računala. Več sam više puta doživio da me slušaju na isključen smart, pa vadim bateriju.

 

Da ne govorim o ostalim stvarima kao što je 24satno pračenje/maltretiranje i pokušaji da Me se izludi. Šalju mi svakakve reklame na mail. Sve u cilju da bi nešto izvukli iz mene.

 

Da li se podatci snimanjem nakon maltretiranja mogu koristiti na sudu pošto informacije dobivene kršenjem ljudskih prava predstavljaju nezakonite dokaze a i sve ostale proizašle iz njih?

 

Ne znam kakva treba kaznena dijela učiniti da bi me ovako maltretirali, več sam više puta bio kod psihijatra. Što se tiče zkp-a žele mi prikačiti primanje mita, krivotvorenje dokumenata, krađu.

 

Lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kakav postupak protiv tebe je u tijeku?

 

Iskreno, ne znam baš da bi te netko prisluškivao/pratio toliko dugo. Em zbog zakonskih ograničenja, em zbog troškova.

 

Jednostavno me žele izbaciti iz firme već više godina i žele mi nakačiti neke nepravilnosti koje su bile tijekon godina u firmi. Kod pračenja koriste djelatnike firme koji kao slučajno se nalaze uvijek meni na putu. Što se tiče samog kaznenog dijela ne smijem ništa o tome jer prate mi komunikaciju na smartu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovo što ste opisali (u velikoj većini) nije legalan način provođenja posebnih dokaznih radnji, stoga njihovi rezultati na sudu ne bi mogli opstati kao valjano dokazno sredstvo. A ovo drugo kao da se nije ni desilo.

 

Plus ovo o čemu Drot piše, postoji vremenski limit, i on po zakonu sa svim živim mogućim produljenjima iznosi 18 mjeseci.

 

I vrlo bitna stvar - kako vi znadete da se prisluškivanje/nadzor provodi obzirom se to sve dešava u tajnosti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovo što ste opisali (u velikoj većini) nije legalan način provođenja posebnih dokaznih radnji, stoga njihovi rezultati na sudu ne bi mogli opstati kao valjano dokazno sredstvo. A ovo drugo kao da se nije ni desilo.

 

Plus ovo o čemu Drot piše, postoji vremenski limit, i on po zakonu sa svim živim mogućim produljenjima iznosi 18 mjeseci.

 

I vrlo bitna stvar - kako vi znadete da se prisluškivanje/nadzor provodi obzirom se to sve dešava u tajnosti?

 

Hvala na odgovoru,

 

Znam da sam nadziran jer među onima koji koriste nadzor da bi me maltretirali ima i ljudi koji imaju savjest pa su mi to i signalizirali.

 

Da li postoji u Hrvatskoj odbor koji provodi nadzor rada DORH-a/MUP-a zbog zloupotreba? Naime DORH kod svojih izvida nastoji mene ocrniti i uvlači u nadzor i ljude s kojima kontaktiram. Naime kada sam slučaj prijavio HHO-u oni su mi rekli da je to teško kršenje službene dužnosti.

 

Lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 6 mjeseci kasnije...

DORH se ne bavi sitnicama i glupostima, nadzor je ozbiljna i velika stvar

 

Ažurirano

 

Ne vidim koji bi bio cilj DORH-a da vas "ocrni". Imaju oni daleko prečeg posla nego da se time bave.

 

Prijavu možete izvršiti "središnjici" DORH-a u Gajevoj ulici u Zagrebu te nadležnom Odboru Hrvatskog sabora.

 

DORH se ne bavi sitnim stvarima i glupostima, nadzor je ozbiljna i skupa akcija koja je tajna

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija