Jump to content

EOS Matrix


Thormaster

Preporučene objave

Pozdrav svima.

 

Unaprijed se ispričavam što sam otvorio novu temu, ali u dosadašnjima o EOS Matrixu nisam našao sličan primjer.

 

Naime, iz EOS Matrixa su me kontaktirali na e-mail adresu da nisu mogli sa mnom stupiti u kontakt telefonski pa da se ja njima javim zbog potraživanja dugovanja br.********.

 

E sad, broj kućnog telefona, mobitela niti adresu nisam mijenjao 18 godina, a e-mail adresa na koju su me kontaktirali je iz sredine 2014. Niti su me oni zvali, niti itko drugi. Niti sam dobivao kakve opomene na kućnu adresu. U životu nisam imao kredit niti kreditnu karticu.

 

Oni mi ne žele reći od koga imam potraživanja i kolika, a ja im ne želim dati moje podatke dok ne znam jeli dug moj ili ne. Bojim se da ih se neću moći riješiti zbog duga koji nije moj.

 

Oni tvrde da su Ime, prezime, adresu, broj telefona i e-mail dobili do klijenta. Prvi puta su me kontaktirali u travnju prošle godine. Pošto je e-mail adresa iz sredine 2014 gotovo sam siguran da je nekakva greška u pitanju, jer ponavljam, adresu, brojeve telefona i mobitela nisam mijenjao 18 godina. Na kraju prošlogodišnje komunikacije mi je gospodin Pierre Philippot rekao da su pismenu obavijest poslali preporučenom poštom, koju ja naravno nisam dobio.

 

Imali tko sličnih iskustava. Savjeti dobrodošli i unaprijed hvala svima!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Čudno, jer obično ne rade tako! Uglavnom odmah kažu o kojem se "dugu" radi i čak se pozivaju na tog vjerovnika, tako da kažu "zovemo u vezi vašeg dugovanja RBA po tom i tom osnovu u iznosu od xxxx kuna" ili slično iako za to nema osnove jer stari vjerovnik je ustupio dug i ne postoji u tom novom dužničko-vjerovničkom odnosu! Nemojte im dati nikakve podatke i to niste dužni! Vi određujete stupanj svoje privatnosti, a s njima čak ne morate ni kontaktirati! Da li su u mailu poslali i vaše ostale točne podatke (adresu, OIB, broj telefona)? Ukoliko su svi vaši ostali podaci točni, mogućnost da su kontaktirali pogrešnu osobu je minimalna!

Budući da ionako znaju vašu adresu elektronske pošte ja bih na vašem mjestu odgovorio dopisom u kojem bih kratko napisao DA NEMAM NIKAKVA DOSPJELA DUGOVANJA PREMA NIKOME I DA PRESTANU SA SLANJEM TAKVIH mailova ili da dostave vjerodostojan dokument na osnovu kojeg traže naplatu za vas nepostojećeg duga!

Jesu li vam barem rekli koji je iznos navodnog duga kad već ne žele reći po kojem osnovu je dug nastao? :zbunj:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nisu mi rekli prema kome sam ''dužan'' niti o kojem iznosu se radi. Ostale podatke dužnika ne mogu dati zbog privatnosti!! Zato i mislim da se ne radi o meni jer niti su me zvali niti sam dobio pismenu obavijest koju su poslali u travnju prošle godine. Čak sam ih pitao da mi daju grad u kojem se dužnik nalazi ili zadnje 3 znamenke OIBa, ako već ne mogu cijeli. Ni to nisu htjeli/mogli!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nisu mi rekli prema kome sam ''dužan'' niti o kojem iznosu se radi. Ostale podatke dužnika ne mogu dati zbog privatnosti!! Zato i mislim da se ne radi o meni jer niti su me zvali niti sam dobio pismenu obavijest koju su poslali u travnju prošle godine. Čak sam ih pitao da mi daju grad u kojem se dužnik nalazi ili zadnje 3 znamenke OIBa, ako već ne mogu cijeli. Ni to nisu htjeli/mogli!

 

Vrlo vjerojatno se ne radi o vama već možda o osobi istog imena i prezimena kao vaše! Niste im dužni a nije ni preporučljivo za vas da im date bilo koji svoj privatan podatak a naročito ako su tako konspirativni! Ipak budite oprezni da se u nedostatku pravog dužnika ne zalijepe na vas a to bi možda mogli ako im date osobne podatke! Uz to morate paziti da VAS ne pokušaju ovršiti na osnovu "vjerodostojne isprave" koja će ako ne prigovorite postati pravomoćna! Obavezno dižite preporučene pošiljke i ako pokušaju ovrhu obavezno u zakonskom roku prigovorite! Ne vidim nikakav razlog da vam ne daju grad u kojem dužnik živi ili dio OIB-a! S tim ne krše nikakav zakon, a njima to nije ni važno jer se u naplati služe svakakvim prljavštinama kao što su denuciranje susjedima i rodbini! Izgleda da ne vidjelo izlazi sav "sjaj" Zakona o obveznim odnosima u dijelu ustupa dugovanja i Ovršnog zakona koji sad postaje opasnost za sve građane, pa čak i za one koji nisu nikome dužni!:psuje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vrlo vjerojatno se ne radi o vama već možda o osobi istog imena i prezimena kao vaše! Niste im dužni a nije ni preporučljivo za vas da im date bilo koji svoj privatan podatak a naročito ako su tako konspirativni! Ipak budite oprezni da se u nedostatku pravog dužnika ne zalijepe na vas a to bi možda mogli ako im date osobne podatke! Uz to morate paziti da VAS ne pokušaju ovršiti na osnovu "vjerodostojne isprave" koja će ako ne prigovorite postati pravomoćna! Obavezno dižite preporučene pošiljke i ako pokušaju ovrhu obavezno u zakonskom roku prigovorite! Ne vidim nikakav razlog da vam ne daju grad u kojem dužnik živi ili dio OIB-a! S tim ne krše nikakav zakon, a njima to nije ni važno jer se u naplati služe svakakvim prljavštinama kao što su denuciranje susjedima i rodbini! Izgleda da ne vidjelo izlazi sav "sjaj" Zakona o obveznim odnosima u dijelu ustupa dugovanja i Ovršnog zakona koji sad postaje opasnost za sve građane, pa čak i za one koji nisu nikome dužni!:psuje:

 

Ma to mi je bilo odmah čudno što nisu htjeli nikakve podatke dati. Dajte vi nama vaše ime, prezime, adresu i OIB da utvrdimo radi li se o vama ili ne! Poštar mi je susjed, tako kad nisam kod kuće svrati na posao kad se vraća u poštu na kraju smjene. Još sam mu i rekao da čekam preporučeno pismo kad su iz EOSa rekli da su poslali. Imam vrlo specifično prezime, a s mojom kombinacijom imena i prezimena ima nas 4 u RH. U svakom slučaju hvala Sunčana strana ulice!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da ne otvaram novu temu, a riječ je o Eos Matrixu...

 

Imam dug za Diners. Nisam ziher kada točno, mislim 2013, su mi poslali od javnog bilježnika prijedlog za ovrhu, međutim nikada mi nisu blokirali račun, već mi je prije par dana stigla obavijest od Dinersa, i od Eos Matrixa o prijenosu potraživanja...

Čitajući vaše savjete, pretpostavljam da bi meni zastara na dug trebala biti 2018 (5godina) računajući od dana kada sam zaprimila prijedlog o ovrsi ili sam u krivu?

Ili računam od datuma zadnjeg računa za koji me Diners tereti? Što bi, ako računam zastaru 5g već bilo u zastari...

 

Ukoliko mi u međuvremenu Eos Matrix ne stavi ovrhu, odnosno ja slučajno u razgovoru s njima priznam dug, zanima kome i kako pišem da je račun u zastari?

 

Da li čekam dok oni ne pošalju ovršni prijedlog pa ja odgovorim da je iznos u zastari ili to učinim nekako pismenim putem prema nekome kada ta zastara nastupi.

Hvala unaprijed!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zastara pravomoćnog rješenja o ovrsi je 10 godina od pravomoćnosti, ali se može produžavati svakom promjenom sredstva ovrhe! Nije logično da vas Diners ako je imao pravomoćno rješenje o ovrsi nije blokirao i naplatio potraživanje i nije logično da prodaje dug koji izvjesno može naplatiti ovrhom (osim ako niste bili u dugotrajnoj blokadi zbog nekog visokog iznosa pa je ovrhovoditelj procijenio da će se teško naplatiti te nije ni pokušavao ovrhu) Drugi razlog bi mogao biti banalan, kao gubitak ovršne isprave ili neka greška u postupku, pa možda ovrha nije ni postala pravomoćna! U svakom slučaju ja na vašem mjestu ne bih razgovarao ni pregovarao sa EOS-om već bih im samo dao do znanja da dug ne postoji i da se nemate namjeru dogovarati o vraćanju takvog nepostojećeg duga! Ako Diners iz bilo kojeg razloga više nema ovršnu ispravu, potraživanje je moguće u zastari pa se nemojte dovesti u situaciju da priznate dug EOS-u! Čekajte da oni pokušaju naplatu na osnovu vjerodostojne isprave pa tad prigovarajte zastaru prema uputi o pravnom lijeku!:ceka:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imam jos jedno pitanje... imala sam dug prema slatinskih banci, oni su mi izvršili račun na osnovu moje izjave koju sam potpisala prilikom dizanja kredita, a kada se nisu mogli naplatiti, dug je preuzelo Croatia osiguranje. Njima sam platila par rata i opet zapela s plaćanjem... neki dan sam bila na Fini i vidjela da su sada oni na blokadi računa, a slatinska banka vise nije. Da li su Men ovi iz Croatia osiguranja trebali obavijestiti o blokadi računa ili ne? Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da li su Men ovi iz Croatia osiguranja trebali obavijestiti o blokadi računa ili ne? Hvala!

 

Nisu, ako imaju ovršnu ispravu (vjerojatno zadužnicu koju im je dala Slatinska banka, a vi ste prilikom dizanja kredita potpisali da je mogu prenijeti na treću osobu)!

Sad je jasno zbog čega je Diners odustao od naplate i ustupio potraživanje EOS-u! :glavomozid: Plaćanjem malih iznosa bilo kojem "vjerovniku" sigurno nećete riješiti dug, već samo dio kamata pa ja to osobno ne bih radio nego tražio neko drugo rješenje!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da ali to su dva različita slučaja. Jedan je Diners i Eos Matrix, a drugi je ovaj slatinska banka i Croatia osiguranje. Sto se Dinersa i eos Matrixa tiče zanima me da li činjenica da sam primila obavijest o prijenosu potraživanja prekida zastaru dugovanja? Znaci Diners mi je poslao od javnog bilježnika prijedlog za ovrhu, ali nikada nije na osnovu tog prijedloga blokirao račun, već samo mojeg poslodavca koji je odgovorio da mi već administrativnom zabranom oduzima maksimalan iznos. Nakon toga prošlo je cca godinu dana ili dvije i oni su prenijeli dug eosu o čemu sam obaviještena prije par dana.

Sto se tiče slatinske banke i Croatia osiguranja to cu morati plaćati, nema mi druge...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nisu, ako imaju ovršnu ispravu (vjerojatno zadužnicu koju im je dala Slatinska banka, a vi ste prilikom dizanja kredita potpisali da je mogu prenijeti na treću osobu)!

Sad je jasno zbog čega je Diners odustao od naplate i ustupio potraživanje EOS-u! :glavomozid: Plaćanjem malih iznosa bilo kojem "vjerovniku" sigurno nećete riješiti dug, već samo dio kamata pa ja to osobno ne bih radio nego tražio neko drugo rješenje!

 

Hvala puno jos jednom na savjetima... malo sam čitala po forumu vaše i ostale savjete pa mi je dosta toga jasnije.

Ono sto me samo jos zanima kako da računam zastaru dugovanja? Od datuma zadnjeg računa, od datuma moje zadnje uplate prema Dinersu ili od datuma kada je prijedlog za ovrhu (koji nikad nije bio predan na fini) postao pravomoćan.

Datum računa je 2013, zadnja uplata je 8mj 2014, a pravomoćnost prijedloga za ovrhu bio bi 7mj 2014...

 

Hvala!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija