Jump to content

Dug iz 2014


mstarc

Preporučene objave

Pozdrav ekipa, pokušao sam malo tražiti po temama ali nisam uspio ništa pronaći, zbog toga sorry ako otvaram duplu temu il slično.

 

Zapravo mi je jako hitno i imam kratko pitanje.

 

Dobio sam od odvjedničkog ureda pismo Prijedlog za ovrhu. u redu shvaćem sve u vezi toga, ali zanimam me

 

ovrha se temelji na nekom dugu iz 06.2014. i oni meni sad šalju tu ovrhu bez prehodnih računa ili opomena za tu uslugu. Zanima me da li postojiti mogućnost da se ta ovrha nekako izbjegne?

 

Unaprijed hvala i još jednom sorry za novu temu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

Zapravo mi je jako hitno i imam kratko pitanje.

 

Dobio sam od odvjedničkog ureda pismo Prijedlog za ovrhu. u redu shvaćem sve u vezi toga, ali zanimam me

 

ovrha se temelji na nekom dugu iz 06.2014. i oni meni sad šalju tu ovrhu bez prehodnih računa ili opomena za tu uslugu.

 

Pitanje je tako kratko da se ne može odgovoriti na njega:jok:!

Za koji račun (račun za što) je pokrenuta ovrha, kad je pokrenuta (datum na pečatu Javnog bilježnika) i kad je bilo dospijeće računa?

Eventualna zastara ovisi o vrsti računa, a račun su vam morali poslati, međutim teško ćete dokazati da nisu, ako je usluga izvršena! Opomena nije obveza vjerovnika već možda samo dobra poslovna praksa!:vjeruj:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

koliko sam shvatio racun za mobitel koji je uzet na rate, sto su mi u t-comu rekli da oni ne salju to na kucne adrese

datum je 29.06.2017. od javnog biljeznika a navodni dug kazem navodni jel nisam ni sam siguran da je to dug iz 06.2014.

racune nisam dobio nikad cak niti one firme tipa Credit Express mi nisu nista poslali.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

koliko sam shvatio racun za mobitel koji je uzet na rate,

datum je 29.06.2017. od javnog biljeznika a navodni dug kazem navodni jel nisam ni sam siguran da je to dug iz 06.2014.

 

Znači ne radi se o računu za telekomunikacijske usluge već o računu za uređaj uzet na rate? Ključan podatak je datum (dan) kad je dospijeće (valuta) računa! Taj podatak morate imati u prijedlogu za ovrhu pod izvadak otvorenih stavaka ili kartica dugovanja! Mora pisati za koji je mjesec račun, datum izdavanja, i rok dospijeća!

Ostalo što ste napisali nema nikakve veze ako ste uzeli uređaj na taj način i ako nemate dokaz da ste sve račune platili! :glavomozid:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

tako su mi rekli.

jedino što piše broj računa i dospjelo dana 16.07.2016.

 

Potraživanje nije u zastari i ako je račun za vas nesporan najbolje bi bilo da ga podmirite i to tako da kontaktirate odvjetnički ured ovrhovoditelja, kažete da ste spremni podmiriti račun (111 kn) + nastale troškove (200-300) kn + zatezne kamate! U tom slučaju ne morate platiti predvidivi trošak (cca 500-600) kn, ali morate platiti u roku 8 dana! Ako tako učinite obavezno kontaktirajte odvjetnički ured nakon uplate i pošaljite im (najbolje preporučeno i sa povratnicom) presliku uplate! Ako ne želite ili smatrate da je račun sporan možete i prigovoriti, ali morate znati da će vam se ukupni trošak ukoliko izgubite parnicu popeti na bar 2000 kn! Ako se u eventualnoj parnici budete vadili da vam nisu poslali račun ili opomenu vjerojatno ćete izgubiti spor!:sudac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija