Jump to content

neznamnista

Preporučene objave

Bok,

novi sam i ako se negdje već spominjalo molim samo link do rješenja.

U fazi sam prodaje "posla" (ne tvrtke) i trebao bih prodati bazu kupaca/klijenata (pravnih i fizičkih osoba) drugoj pravnoj osobi koja bi dalje preuzela poslovanje. Nemam izričito dopuštenje od tih klijenata. U bazu su ušli tako što su im slane ponude ili kreirani računi.

Da li to smijem napraviti s obzirom na zakon o zaštiti osobnih podataka. Generalno posao ne može netko drugi preuzeti ako nema kontakte do tih osoba.

Neki od tih kontakata su i javno dostupni (kao npr. na njihvoim stranicama).

Hvala na brzom odgovoru :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani.

Kao Prvo,Niste Napisali Dali ste Vi Vlasnik - Firme ili Obrta..itd..u Čijoj su Bazi Podataka Navedeni -Kontakti..?

Ako ste Vi Vlasnik..Nečega -Gore Navedenog,Nema Nikakve Zakonske Zapreke da Određenoj Pravnoj Osobi - 

Firmi Ustupi te - Proda te -  Sve Svoje Kontakte koje ste Stekli Višegodišnjim Poslovanjem.

Da,Pojednostavim :

Da se Vi .,Meni Prodali - Ustupili Svoju Firmu..sa Istom , i to po Zakonu Ide i Sva Poslovna Dokumentacija,.

a sa Istom i Baza Podataka - Poslovnih Partnera.

Osim u Slučajevima, gdje Prodavatelj - Ustupitelj  - Firme, Izričito ,još u Pregovorima o Preuzimanju

Naglasi ili Uvjetuje -Prodaju -Prijenos Firme..ali Bez Baze Podataka o Poslovnim Partnerima,,ali..iskreno za

tako nešto još Nisam Nikad ni Čuo.

Ali i u tom Slučaju,iz Poslovne Dokumentacije koja se Mora Preuzeti..>iščeprkali< bi se svi podaci o 

Poslovnim Partnerima.

Poz. Frenki

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala FrenkiZg.

Nisam spominjao jer se ovdje zapravo ne radi o klasičnoj prodaji firme već konkretno posla.

Dakle vlasnik sam d.o.o., ali d.o.o ostaje u mojem vlasništvu a "posao" se deklarira kao: baza klijenata, datoteke kreirane za klijente u obliku grafičkih datoteka, dokumenata, web stranica, aplikacija i slično, te usluge koje se izvodile za klijente.

Stoga je moje pitanje da li se to smije, odnosno da li to Zakon dopušta.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija