Jump to content

Pitanje vezano za Crediflex i cesije


autokredit

Preporučene objave

Pozdrav, sklopio sam prije 6 godina kredit za auto u Crediflexu da bi nakon par godina dobio obavijest da se crediflex zatvara ili spaja sa Splitskom bankom i da se kredit i sva potraživanja prebacuju na Splitsku banku, da bi nedugo dobio da je Splitska banka sklopila cesiju s Eosmatriksom.

Zanima me da li je to sve valjano, tj pretpostavljam da je u prvom slučaju bila cesija te i u drugom, pa me zanima da li se može vise cesija po istom predmetu obavljat?

A druga stvar, stavljena je blokada na finu od strane Splitske banke (ne Crediflexa) a nakon 6 mjeseci i te zabilježbe je utvrđen dug i prodan cesijom Eosu. Ovih dana sam bio u fini i kažu da je još uvijek zabilježba od Splitske banke a nema niti jedne od Eosa. Nakon fine idem u banku gdje mi kažu da oni više nemaju ništa sa mnom i da je dug prodan i da se obratim Eosu, ali kada im pokažem izvadak iz Fine kažu da je ostao taj dug prema banci i to je to od njihovih informacija,tj provjerit će u čemu je problem.

Pa je moje drugo pitanje, da li Banka može ostaviti dug na fini a prodati moj kredit Eosu (Eos matriks postaje zakoniti vlasnik potraživanja koje se odnosi na moje dosjelo dugovanje) ili se tu radi o duplom potraživanju i da se obratim sudu kao što je opisano i nekim temama?ž

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, autokredit je napisao:

Zanima me da li je to sve valjano, tj pretpostavljam da je u prvom slučaju bila cesija te i u drugom, pa me zanima da li se može vise cesija po istom predmetu obavljat?

Može. Ako sumnjaš u ispravnost, možeš tražiti i dobiti ugovore i u prvom i u drugom slučaju u kojima ćeš to provjeriti.

 

, autokredit je napisao:

da li Banka može ostaviti dug na fini a prodati moj kredit Eosu (Eos matriks postaje zakoniti vlasnik potraživanja koje se odnosi na moje dosjelo dugovanje) ili se tu radi o duplom potraživanju i da se obratim sudu kao što je opisano i nekim temama?

Banka bi trebala povući svoje potraživanje, ali to u pravilu ne radi. To možeš i ti zatražiti, ali ti trebaju ugovori kojim ćeš dokazati da banka više nema pravo naplate. Međutim, sada se i firma moja je preuzela dug može upisati na isto mjesto u redoslijedu naplate na kojem je bila banka.

 

Otplaćuje li se što po tom dugu s tog blokiranog računa i imaš li i drugih ovrha?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala.

Znam da ne žele, bio sam opet danas u banci i ne žele mi dati potvrdu da nemam nikakvo dugovanje prema njima niti bilo kakve informacije, osim što su mi 10 puta ponovi da se javim Eosu.

 

Ne, ima ovrha prije njih u redu.

Ne bježim od duga, ali ne želim davati nekoj firmi novce samo na temelju dopisa koji su poslali poštom jer kada sam dizao kredit sam morao ovjeriti kod bilježnika,a Eos ne želi poslati ugovor o cesiji.

 

Drugo pitanje ako se može pomoći, za kredit sam imao jamca kojemu je u jednom trenutko prije banka sjela i skinula iznos za 3 rate, ali nakon toga su poslali samo meni ovrhu i više nikada nisu ništa slali jamcu. Eos to niti ne spominje niti je ikada kontaktirao tog jamca.

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 3 minuta, autokredit je napisao:

Ne bježim od duga, ali ne želim davati nekoj firmi novce samo na temelju dopisa koji su poslali poštom jer kada sam dizao kredit sam morao ovjeriti kod bilježnika,a Eos ne želi poslati ugovor o cesiji.

Pročitaj ovu temu, u biti imaš istu situaciju s tim papirima, pa pitaj što dalje treba pojasniti.

 

Prije 3 minuta, autokredit je napisao:

za kredit sam imao jamca kojemu je u jednom trenutko prije banka sjela i skinula iznos za 3 rate, ali nakon toga su poslali samo meni ovrhu i više nikada nisu ništa slali jamcu. Eos to niti ne spominje niti je ikada kontaktirao tog jamca.

Jamac vjerojatno nije sposoban za plaćanje, čim je i banka odustala od njega, a ovi ga ne spominju. To konkretno tebi ništa ne znači, dug je opravdan i tvoj.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Zanima me jos jedna stvar.

Posto je bio kredit za auto stavili su zabiljezbu u knjizicu vozila koja se odnosila na kreditnu kucu gdje sam uzeo kredit,nakon toga se ta kuca zatvorila tj pripala je pod Splitsku banku te je zabiljezba na Splitskoj banci.

Tako da je moje pitanje da li mogu traziti skidanje zabiljezbe posto vise nemam dugova prema Splitskoj banci?

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 20 minuta, autokredit je napisao:

Zanima me jos jedna stvar.

Posto je bio kredit za auto stavili su zabiljezbu u knjizicu vozila koja se odnosila na kreditnu kucu gdje sam uzeo kredit,nakon toga se ta kuca zatvorila tj pripala je pod Splitsku banku te je zabiljezba na Splitskoj banci.

Tako da je moje pitanje da li mogu traziti skidanje zabiljezbe posto vise nemam dugova prema Splitskoj banci?

Hvala

Nije moguce skidanje iste, jer je potrazivanja sada preuzela Splitska banka te se za skidanje iste morate obratiti njoj, tj podmiriti dugovanje po kojem je upisana zabiljezba.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

Prije 4 minuta, virtalni je napisao:

Nije moguce skidanje iste, jer je potrazivanja sada preuzela Splitska banka te se za skidanje iste morate obratiti njoj, tj podmiriti dugovanje po kojem je upisana zabiljezba.

Nije mi jasno jer je to potraživanje Splitska banka prodala Eosu, i ja kada odem u Splitsku mi kažu da nemaju više veze samnom i da ja nemam više dugovanja prema njima.

Tako da mi to nije jasno, tj ako ja nemam više obveza prema njima kako onda mogu imati zabilježbu? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

Prije 8 minuta, virtalni je napisao:

Cesijom su isti kupili i dobili sve što je originalni vjerovnik (splitska banka) imala, te sljedom istoga ugovora sada imaju ista prava/potraživanja/ugovore/sredstva-osiguranja-naplate... kao i splitska banka.

Koliko sam čitao shvatio sam kako cesija radi, ali zašto se onda oni ne zabilježe? Tako bi se možda i nešto dogovorio s njima.

Tako da je to zapravo moje pitanje, da li ja mogu tražiti Splitsku banku da makne svoju zabilježbu a onda neka bude na Eosu da li će je stavljati ili ne jer sam bio u FINI i oni mi kažu da nema tko drugi micati ili nešto raditi po tom pitanju jer kod njih za sve piše Splitska banka, a pošto je već prošlo više od godinu dana moje je mišljenje da je to Eos mogao već odavno napraviti.

Jer ovako ja ne mogu prodati vozilo i namirit dug jer imam namjeru prodat auto i našao kupca ali kada sam išao gledati saznao da je još uvijek Splitska banka. Čak sam i htio jednokratno vratiti eosu novce ali dobro da nisam jer bi uplati dug i još bi mi ostala ovrha od banke plus zabilježba banke, zato i želim da se objedini kod jednih a ne ovako na dvije strane.

A kada sam to spomenuo Ženi iz Eosa malo se zbunila i rekla mi je da to nema veze i nije više htjela o tome razgovarati nego da njima samo platim (haha...)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija