Jump to content

Ovrha za odvoz smeća


06122004

Preporučene objave

Poštovani , firma je dobila ovrhu za neplaćene račune za odvoz smeća !Na ovrhu smo se zalili je je naplaćen odvoz smeća ali usluga pružanja odvoza smeća nije ostvarena jer su pred objektom 8 mj bili radovi postavljanje kanalizacije !

u dilemi sam dali da odustanemo od parnice ili ne ?

kolike troškove mogu očekivati ako angažiram odvjetnika za zastupanje ?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da dobili smo prijedlog od javnog bilježnika na sto sam napisala da usluga nije izvršena i sad sam dobila zakazani postupak ! 

U ovrhi sunavedeni i drugi računi za par mjeseci koje sam usljed primanja ovrhe platila tj ti su se mjeseci odnosili na odvoz koji su oni i ispstovali ali ostalih 8 mj nisu odvozili je nije bio moguć pristup objektu !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Obratite se komunalnom poduzecu, e-mailom, pismeno, gradonacelniku/gradu/mjestu/opcini isto!

nazovite ih uza sve to! Da se hitno ocituju!! Sumnjam da ste jedini!

Ista situacija je i kod mene bila: radovi trajali mjesecima, makli kontenjere, radovi gotovi, jos nema kontenjera, - podjelili "kucne kante" ali cijelo vrijeme stizali racuni... doduse isti su i placeni odmah, nije mi se dalo natezati s njima... ali kontenjere sada bome vracaju...

Citajuci odluku o komunalnom redu, i ostale akte grada/komunalnog poduzeca nigdje ne pise maksimalna udaljenost kontenjera... slijedom cega isti mogu biti u 3pm pa opet morate platiti...

Pripazite na rok za zalbu!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam i kontaktirao par njih s pitanjem: ima li komunalno poduzece naplacivati odvoz smeca iako se trenutno u ulici odvijaju radovi, sljedom cega postojeci kontenjeri/kante se ne prazne ili ih nema, a sljedece su par stotina metara dalje... od 10ak poslanih upita odvjetnicima - 0 odgovora - sljedom cega misljenja sam da se bolje ne upustati u tuzbu jer nazalost ishod nije povoljan...

Takodjer kontaktirao par udruga za zastitu potrosaca

I dosli smo do zakljucka tj do onoga sto sam vam i gore rekao a to je da niti jednim propisom ili odlukom (barem u mome slucaju) maksimalna udaljenost od kontenjera nije propisana, sljedom cega ste i dalje obvezni placati odvoz.

Tako da pogledajte da li u odluci o komunalnom otpadu vaseg grada/mjesta ista udaljenost mozda je upisana...

Tako da ucinite kako sam vam rekao, "pritisnite" komunalno poduzece, grad, predsjednika kotara, koga god vec mozete da se ocituju o istome u najkracem mogucem roku, poradi prijetnji ovrhom za uslugu koju nisu pruzili, obavijestite par novinara, medija,... ali opet,

nazalost nisam pronasao cvrsto pravno uporiste prema kojem istu uslugu u ovome slucaju ne bi bili duzni platiti.

Drage volje me netko od drugih korisnika ispravi....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Citiraj

Ako uzmem odvjetnika koliku naknadu bi mogla očekivati za parnicu za platiti odvjetnika !

http://www.hok-cba.hr/hr/tarifa-s-objasnjenjima

500kn+pdv minimalno za sastavljanje tuzbe neizvjesnog i gotovo nepovoljnog ishoda.

Tako da dobro vidite koliko vam se isplati natezati s njima s obzirom na velicinu duga...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija