Jump to content

Zastita imovine


Sanjinnovi72

Preporučene objave

Supruga i ja smo se sudski razveli. Ona je otisla ziviti kod roditelja a ja sam ostao u nasoj zajednickoj kuci. 

Imamo jos jednu kucu u kojoj nitko ne zivi, mogla je tu otici ali nije htjela, no ona iz te kuce je odnesla puno stvari.

Ne zelim konflikte s njom pa Vas pitam da li ima neki pravni nacin da se ona stopira?

Ne bih htio zapecetit kucu jer zimi dodu djeca pa borave tu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da li je odnijela samo svoje stvari ili stvari za koje smatrate da su bračna stečevina?

Pokrenite postupak utvrđivanja i podjele bračne stečevine, upišite sve što se nalazi u toj kući i stavite zabolježbu spora ili donošenje privremene mjere zabrane otuđenja i opterećenja, dok se u sudskom postupku ne utvrdi što predstavlja zajedničku bračnu stečevinu i ista podijeli, jer i pokretnine (namještaj isl.) se podrazumjevaju zajedničkom bračnom stečevinom ako su kupljene (stečene) za vrijeme trajanja bračne zajednice..

uređeno: od Željac047
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 24 minuta, Sanjinnovi72 je napisao:

Supruga i ja smo se sudski razveli. Ona je otisla ziviti kod roditelja a ja sam ostao u nasoj zajednickoj kuci. 

Imamo jos jednu kucu u kojoj nitko ne zivi, mogla je tu otici ali nije htjela, no ona iz te kuce je odnesla puno stvari.

Ne zelim konflikte s njom pa Vas pitam da li ima neki pravni nacin da se ona stopira?

Niste napisali kada i kako su te kuće i imovina stečeni, i na koga se vode u vasničkom listu. Ako se vode na vas, onda ste vi vlasnik i možete spriječiti da se u kuću ulazi.

Ostatak vam je napisao kolega Željac - treba pokrenuti postupak utvrđivanja bračne stečevine. Vi ili supruga, dogovorom ili u sudskom postupku.

 

uređeno: od felixx
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 17 minuta, Sanjinnovi72 je napisao:

Kuce su napravljene u braku i sve sto je kupljeno je zajednickim sredstvima.

Ova kuca u kojoj sam ja jeste ma meni ali ta druga je na njoj. 

Onda ona odnosi stvari iz svoje kuće.

Ne znam o kojim se relacijama vrijednosti radi, ali vi ste imovinu bračnu stečevinu već podjelili. Jedna kuća je na vas, druga na nju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija