Jump to content

Fizički napad na radnom mjestu


valne

Preporučene objave

Pozdrav,

radim u državnoj firmi i kolegica me verbalno(ne prvi puta) i fizički (prvi put) napala.Nemam vidljivih ozljeda ali je bilo naguravanja i vrijeđanja.Zanima me kome da se obratim? Poslodavac je upoznat s tim ali nije joj uputio nikakvu adekvatnu mjeru pa me zanima kome se mogu obratiti jer ne zelim da to ostane na tome kao da ništa nije bilo.

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , valne je napisao:

radim u državnoj firmi i kolegica me verbalno(ne prvi puta) i fizički (prvi put) napala.Nemam vidljivih ozljeda ali je bilo naguravanja i vrijeđanja.Zanima me kome da se obratim? Poslodavac je upoznat s tim ali nije joj uputio nikakvu adekvatnu mjeru pa me zanima kome se mogu obratiti jer ne zelim da to ostane na tome kao da ništa nije bilo.

Imate li svjedoke koji bi svjedočili u vašu korist?

Pazite , lako moguće da ona vas optuži za nasilje. Bolje da imate svjedoke ili dokaz.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imam svjedoke za verbalni napad a za fizički ne,bile smo  same, ali je priznala poslodavcu da je fizički nasrnula na mene.Druga kolegica sada obavlja mali dio mog posla koji je bio vezan sa mnom i s njom, to sam  trazila od poslodavca i dozvolio je,a ona nije dobila nikakvu mjeru budući da smo dogovorili da više ne  dolazimo u  kontakt što po meni nje u redu jer sam očekivala da će bar opomenu dobiti. Ovako je sve zataškano. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ima li poslodavac povjerenika za zaštitu dostojanstva radnika? Vi imate pravo i obustaviti rad dok Vam se ne omogući zaštita od uznemiravanja (mobinga), vidite čl. 134. Zakona o radu. Nažalost, ako pisano okrenete takav postupak, vjerujem da će odnosi u kolektivu biti nepovratno narušeni, pa koračajte s oprezom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija