Jump to content

Rad kod konkurencije


Čovjek2

Preporučene objave

Samo informativno ako neko zna koje su posljedice ako odem kod konkurencije.

Znači od 8-10 mj sam radio pod ugovorom i s prijavom za posao taksi vozača. U ugovoru mi se čini da je pisalo neš tipa da radnik nesmije radit godinu dana kod konkurencije nakon prekida ugovora ili tako neš nemogu naći sada ugovor.

Za sada radim kao vikend vozač znači dobim postotak od prometa, e sada nekad ima posla a nekad nema pa se jedva uspije 100 kn zaradit. Iako potpisujem kao ugovor i vrijedi 2 tjedna to je valjda sam radi inspekcije jer nisam prijavljen kod njih niti sam u radnom odnosu. 

Moje pitanje glasi koje bi ja pravne posljedice mogao imat ukoliko odem kod konkurecije i da me neko recimo tuži ili neš? Jer mi svi savjetuju Uber jer se kao dobro zaradi a možeš radit kolko oćeš , a to bi meni radi obveza prema faksu bilo okej i kao da je plaća oko 4500kn pa i više ovisi kolko se radi.

Sada nezz jel za Uber to rekla kazala ili je stvarno tako dobro.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Čovjek2 je napisao:

Samo informativno ako neko zna koje su posljedice ako odem kod konkurencije.

Znači od 8-10 mj sam radio pod ugovorom i s prijavom za posao taksi vozača. U ugovoru mi se čini da je pisalo neš tipa da radnik nesmije radit godinu dana kod konkurencije nakon prekida ugovora ili tako neš nemogu naći sada ugovor.

Nađite ugovor i vidite što tamo piše. Je li van taj poslodavac platio kakvo stručno usavršavanje ili u vas na neki način 'investirao'?

Načelno postoji u zakonu mogućnost da poslodavac zabrani rad svog djelatnika kod konkurencije, ali u razdoblju dok je zaposlen.

Ova zabrana rada nakon raskida ugovora uglavnom se odnosi na zaposlenike koji bi konkurenciji mogli prenijeti poslovne tajne , klijente i sl. Ne vidim baš da vi kao 'obični' vozač spadate u takvu kategoriju, pogotovo na godinu dana a nakon samo 8 mjeseci rada.

Osim toga, takva zabrana rata povlači za sobom isplatu pozamašne otpremnine.

prije 2 sati , Čovjek2 je napisao:

Sada nezz jel za Uber to rekla kazala ili je stvarno tako dobro.

Raspitajte se kakvi su sada uvjeti za rad preko Ubera. EU komisija je odredila da se sada moraju poštivati pravila države u kojoj se obavlja djelatnost.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, felixx je napisao:

Nađite ugovor i vidite što tamo piše. Je li van taj poslodavac platio kakvo stručno usavršavanje ili u vas na neki način 'investirao'?

Ne mogu naći ne znam di je. Na drugom ugovoru koji sam našo ne piše niš o tome. Nije ništa ulagao.

, felixx je napisao:

Osim toga, takva zabrana rata povlači za sobom isplatu pozamašne otpremnine.

Nikakvu otpremninu nisam dobio.

 

, felixx je napisao:

Raspitajte se kakvi su sada uvjeti za rad preko Ubera. EU komisija je odredila da se sada moraju poštivati pravila države u kojoj se obavlja djelatnost.

Navodno je slično ko u taksiju. Problem je što se reklamiraju kao da se može zaradit dosta da  si sam formiraš radno vrijeme sada nezz di bi to mogao provjerit

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija