Jump to content

eos matrix


Lala1902

Preporučene objave

Pozdrav ekipa,

dobila sam  od Eos matrixa Obavijest- poziv na dogovor o modelu otplate dugovanja. Splitska banka ih je ovlastila za provođenje mirnog postupka naplate . Iznos koji oni traže je 18,298,33 kn, a meni u Fini stoji ovrha od splitske na 10 tisuća kn. Nije mi jasno šta da napravim, u splitskoj mi ništa nisu  objasnili. Ubrzo bi trebala početi raditi pa ću tako i biti u mogućnosti plaćati   dug samo nije mi jasno kome i zašto se dugovanja razlikuju. Ako imate kakav savjet šta trebam napraviti. Eos još nisam kontaktirala.

 

Lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 28 minuta, Lala1902 je napisao:

Splitska banka ih je ovlastila za provođenje mirnog postupka naplate

Mislite, cesijom su im prodali dug.

 

Prije 28 minuta, Lala1902 je napisao:

Iznos koji oni traže je 18,298,33 kn, a meni u Fini stoji ovrha od splitske na 10 tisuća kn.

Ovrha je na taj iznos, ali pitanje je koliko dugo stoji dug, pa su vjerojatno uračunate kamate.

 

Prije 28 minuta, Lala1902 je napisao:

splitskoj mi ništa nisu  objasnili.

Ako su prodali dug, što je njihovo pravo, nemaju više aktivnu legitimaciju ali bi vas trebalo obavijestiti o tome.

 

Prije 28 minuta, Lala1902 je napisao:

Ubrzo bi trebala početi raditi pa ću tako i biti u mogućnosti plaćati   dug

Ako je dug nesporan i sve zakonski pravilno i mislite da ćete ga podmiriti, probajte navesti sadašnju lošu situaciju da vam ponude manji iznos koji ćete plaćati, tj. da vam otpišu dio duga jer je banka vjerojatno uvidjela nemogućnost naplate pa je prodala dug za manji iznos. 

Jeste li provjerili rok zastare ?

uređeno: od Wanksta
Syntax
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Možda mogu ja pomoći. Dakle, vi ste blokirani na iznos od 10000kn. To je iznos blokade. Cijelo to vrijeme dok ste blokirani dug (pretpostavljam po kreditu) vam je nastavljao rasti, odnosno na naplatu su dolazile nove rate. Eos Matrix sad pokušava od vas utjerati ne blokirani dug, nego novi dug. Znači, mimo blokade oni od vas pokušavaju utjerati dugove jer vas banka ne može 2 puta blokirati pošto ste već blokirani. Zato se iznosi razlikuju. 

Banka nije prodala dug Eos Matrixu, nego im je dala da utjeraju taj iznos kredita koji je došao na naplatu, a nije uključen u blokadu. To je pokušaj da vas dvostruko pritisnu. Jednostavno ih ignorirajte. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma da, oni žele da im vratite dug mimo ovrhe. Koliko sam upoznat s time, banka nije prodala dug, nego je EOS-u prepustila naplatu duga. Sada će početi nazivanja sa 200 različitih brojeva, nagovaranja, prijetnje i slično. Pitat će vas s kim pijete kavu, odakle vam novci za to i slično. Ako vi platite dug EOS-u, banku ništa ne sprečava da se još jednom naplati ili čak da prepusti već naplaćeni dug Prima Solvensu i sličnim mnogo opasnijim ljudima. 

Obavezno čim se zaposlite idite na FINA-u i ispunite obrazac kojim štitite primanja s OIB-a firme. Pazite da plaća ne dolazi se neke povezane firme jer je to drugi OIB. Neka se sve naplaćuje preko računa, bez ikakvog posrednika. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija