Jump to content

Nametljivo ponasanje - teorija,praksa


Slavonacudusi

Preporučene objave

Pozdrav. Podjelio bi jedan svoj slucaj pa me zanima praksa i teorija vezano za nametljivo ponasanje.

Upoznam jednu curu preko neta,cini se normalna,izlazimo  van i upoznajemo se. Nakon 2 mjeseca upoznavanja,jedne veceri nazdravljamo za vezu i kao sluzbeno smo u vezi. Komunicirano isljucivo preko vibera. 

Prije 2 tjedna skuzim da sam blokiran na viberu i komunikacija prestaje. Poslao sam joj 4 sms poruke cisto da vidim sta se desilo. Poruke su glasile tipa " sta se desilo..sta sam napravio...zaljubio sam se zasto se ne javljas"

Javlja mi se na viber nakon 7 dana i to nakon moje poruke " zaljubio sam se,falis mi". 

Tipakom malo preko vibera sve u normalnom tonu,zeli da malo prosetamo gradom. Nalazimo se,krenemo setati i krece drama. Povisuje ton,na glas govori "on mi ne da mira,uzemiruje me". Sve to radi kao da mi pokaze kako mogu u zatvor do 48 sati jer me moze prijaviti za nametljivo ponasanje. 

Moje pitanje glasi onima koji malo bolje poznaju sistem tj koji su u sistemu.

Da li se detaljno razmotre prijave uz nametljivo ponasanje prije bilo kakve akcije policije?

Sto ako joj rodak radi u policiji,da li konkretno u ovakom slucaju mogu u zatvor. Bez da netko na prvu propita jel to opravdano?

Kako pravo gleda na nametljivo ponasanje kada je u pitanju komunikacija izmedu dvije osobe i jedna prekine komunikaciju bez objasnjena? Da li je osoba koja trazi odgovor od druge osobe nametljiva? ( tipa ovaj slucaj)

Znaci li nametljivo ponasanje da ne smijemo nekoga pitati za objasnjenje vise puta???

Hvala

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I nema zatvora na 48 sati. Bez straha, valjda smo napokon došli do te razine kao država da rođaci ne određivaju zatvore. Nije sve tako jednostavno, u ovom slučaju vi niste napravili ništa loše, prijaviti za nešto vas može svatko, ali ne prolazi svaka prijava baš tako lako, čim prijeti sa time, savjetujem vam da više ne kontaktirate i da idete dalje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
, Slavonacudusi je napisao:

Tipakom malo preko vibera sve u normalnom tonu,zeli da malo prosetamo gradom. Nalazimo se,krenemo setati i krece drama. Povisuje ton,na glas govori "on mi ne da mira,uzemiruje me". Sve to radi kao da mi pokaze kako mogu u zatvor do 48 sati jer me moze prijaviti za nametljivo ponasanje.

Netočno.

, Slavonacudusi je napisao:

Moje pitanje glasi onima koji malo bolje poznaju sistem tj koji su u sistemu.

Da li se detaljno razmotre prijave uz nametljivo ponasanje prije bilo kakve akcije policije?

Svaka prijava se detaljno razmotri, poglavito kod DORH-a. U protivnom, svaka kaznena prijava završila bi optužnicom.

, Slavonacudusi je napisao:

Sto ako joj rodak radi u policiji?

Ako se čovjek želi blamirati i izvrgnuti mogućnosti otkaza ili vlastita kaznenog progona, onda će pokušati napraviti nešto, ali konačna odluka je ona DO-a i kasnije, eventualno suda.

, Slavonacudusi je napisao:

Kako pravo gleda na nametljivo ponasanje kada je u pitanju komunikacija izmedu dvije osobe i jedna prekine komunikaciju bez objasnjena? Da li je osoba koja trazi odgovor od druge osobe nametljiva? ( tipa ovaj slucaj)

Znaci li nametljivo ponasanje da ne smijemo nekoga pitati za objasnjenje vise puta??

Poanta je da se mora raditi o neželjenoj komunikaciji i kontaktima, u protivnom "pada u vodu" osjećaj straha odnosno tjeskobe kod žrtve. Svejedno, kako je već sugerirano - manite se takvih osoba, očito se ovdje radi o "Dr. Jekyll i Mrs. Hyde" osobi, jer takve promjene u osobnosti, a bez ikakva poznatog razloga su u "normalnih" osoba nemoguće. Nažalost, online dating svakim danom sve više postaje "lutrija veća od lutrije", može biti jackpot, ali i flop.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija