Jump to content
zzzzzz

Iseljenik i pravo na državljanstvo RH

Preporučene objave

Postovani, 

jesam li iseljenik ako imam trajno boraviste u EU zemlji? ako da, ima li moj suprug( drzavljanin trece zemlje)  pravo na RH drzavljanstvo, sukladno dolje navedenom zakonu? 

Članak 11.

Iseljenik kao i njegovi potomci mogu prirođenjem steći hrvatsko državljanstvo iako ne udovoljavaju pretpostavkama iz članka 8. stavka 1. točaka 1-4. ovoga zakona.

Stranac koji je u braku s iseljenikom koji je stekao hrvatsko državljanstvo u smislu odredbe stavka 1. ovoga članka može steći hrvatsko državljanstvo, iako ne udovoljava pretpostavkama iz članka 8. stavka 1. točaka 1-4. ovoga zakona.

U smislu stavka 1. ovoga članka, iseljenik je osoba koja se iselila iz Hrvatske u namjeri da u inozemstvu stalno živi. 

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Hvala, znaci moj suprug ima pravo na RH drzavljasntvo, i kada ga dobije, mi teoretski mozemo se vratit u RH i njemu ne treba vise privremeno boraviste, trajno boravise, zdrastveno, 2400 kn mjesecno, i sve one pretpostavke Clanka 8? 

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite svoj korisnički račun na ovoj stranici. Lako je, potpuno besplatno i trajno!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad