Jump to content

Dio čestice kao zasebni dio


Sve-N

Preporučene objave

susjed tvrdi da dijelom moje čestice, cca 20m2 ide već desecima godina kući. razumljivo bi bilo kada odmah do te čestice ne bi bila vrata za ulaz u njegovu česticu,cca 1m pa on u stvari ide duljim putem kući.

on tvrdi da je dosjelošću stekao vlasništvo nad dijelom te čestice.

ostali dio te čestice koristi skupa sa ostalim vlasnicima.on nije suvlasnik,cijela čestica je 120m2 i u građevinskoj je zoni.

zabranio sam mu korištenje moje čestice.što on može po tom pitanju?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 9 sati , Sve-N je napisao:

a mogu li ja pokrenuti postupak za ometanje vlasništva?

Ako mislite na posjedovnu tužbu, za to ne vidim osnova poradi proteka rokova.

prije 9 sati , Sve-N je napisao:

dakle, on pokreće postupak za ometanje posjeda, tj. dijela čestice. kakve su mu šanse?

Na to pitanje se ne bi moglo odgovoriti u šansama nego kojim bi to dokazima raspolagao za uspjeh u tome.

No da malo razjasnimo, je li ta vaša čestica ograđena? Njegova vjerovatno je ako navodite da su vrata za ulaz cca 1m od vaše. Nadalje, da još bolje razjasnimo,

, Sve-N je napisao:

susjed tvrdi da dijelom moje čestice

on tvrdi da je dosjelošću stekao vlasništvo nad dijelom te čestice.

ostali dio te čestice koristi skupa sa ostalim vlasnicima.on nije suvlasnik,cijela čestica je 120m2 i u građevinskoj je zoni.

 koristi sa ostalima koju? Vašu?

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Druge čestice? U tome slučaju bi suvlasnici te mogli eventualno podnijeti vlasničku tužbu.

Pa kao što rekoh za nekakovu vašu posjedovnu tužbu su prošli rokovi. Zabrana (i ograđivanje ako se niste) mogla bi prouročiti posjedovnu tužbu s njegove strane, s kojim uspjehom teško je za prognozirati poradi nepoznavanja svih činjenica, no ako kao netko tko nije suvlasnik koristi susjednu česticu na koju ima mogučnost pristupa a usput koristi i vašu za prolaz... 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tu se može ustati tužbom za uznemiravanje  posjeda i vlasništva  -neovlaštenim prolazom  i eventualno provozom  .Uznemiravanje se sastoji u prolazu bez pravne osnove ( služnost i sl. ) od kada  a traje još uvijek , uz  uvrede i svojatanje vlasništva .

 

Pozdrav !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija