Jump to content

Podjela imovine i dugova


quizac

Preporučene objave

U procesu razvoda braka sam.
Zanima me raspodjela dugova.
Nakon razvoda braka ostat će dugovi - neotplaćeni dio kreditia supruge, kratkoročni kredit supruge (kartica), porez na promet nekretnina i privatna posudba koju nitko od nas dvoje ne poriče.
Pretpostavljam da se dugovi nakon radvoda dijele ravnopravno na dva jednaka dijela.
Međutim supruga traži da joj platim dio poreza na promet nekretnina za drugu nekretninu koja je davno kupljena, te dio kredita koji je već otplaćen. Ona je te stvari plaćala sa svog računa i tvrdi kako je ona platila sve te račune sama.
Naglašavam da smo sve vrijeme trajnja braka živjeli skupa i bili zaposleni oboje s približno istim primanjima.
Moje pitanje je postoji li pravni osnov za takav zahtjev?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U eventualnom sudskom postupku odgovor na to pitanje bi morao dati vještak. No nema pravo na vraćanje onoga što je dala za potrebe bračne zajednice za vrijeme njezina trajanja, ako je ona plaćala kredit i porez, Vi biste svojom plaćom onda podmirivali tekuće obveze, namirnice i slično, pa biste Vi onda po toj logici mogli tražiti povrat polovice potrošenoga za namirnice. Ne ide to tako...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija