Jump to content
quizac

Podjela imovine i dugova

Preporučene objave

U procesu razvoda braka sam.
Zanima me raspodjela dugova.
Nakon razvoda braka ostat će dugovi - neotplaćeni dio kreditia supruge, kratkoročni kredit supruge (kartica), porez na promet nekretnina i privatna posudba koju nitko od nas dvoje ne poriče.
Pretpostavljam da se dugovi nakon radvoda dijele ravnopravno na dva jednaka dijela.
Međutim supruga traži da joj platim dio poreza na promet nekretnina za drugu nekretninu koja je davno kupljena, te dio kredita koji je već otplaćen. Ona je te stvari plaćala sa svog računa i tvrdi kako je ona platila sve te račune sama.
Naglašavam da smo sve vrijeme trajnja braka živjeli skupa i bili zaposleni oboje s približno istim primanjima.
Moje pitanje je postoji li pravni osnov za takav zahtjev?

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

S obzirom na sve što navodite, to ćete ipak morati riješavati sudskim putem pokretanjem postupka za utvrđivanje i podjelu bračne stečevine (prava i obveza) stečenih za vrijeme trajanja bračne zajednice, naravno, ako dogor nije moguć, a što se da isčitati iz Vašeg posta.

Podijeli ovu objavu

U eventualnom sudskom postupku odgovor na to pitanje bi morao dati vještak. No nema pravo na vraćanje onoga što je dala za potrebe bračne zajednice za vrijeme njezina trajanja, ako je ona plaćala kredit i porez, Vi biste svojom plaćom onda podmirivali tekuće obveze, namirnice i slično, pa biste Vi onda po toj logici mogli tražiti povrat polovice potrošenoga za namirnice. Ne ide to tako...

Podijeli ovu objavu

Mi se ne sporimo oko togo što ostaje kao dug i što je bračna imovina.
Sporimo se oko ovog što sam naveo.
Da li je doprinos pojedinh partera u braku djeljiv zakonski?

Uređeno od quizac

Podijeli ovu objavu

Ne, ne gleda se tko je koliko doprinosio i ulagao...upravo kako Vam je to obrazložila i poštovana Ruby, dok je jedan supružnik doprinosiio na jedan način, drugi je na drugi, dakle, zajednički su doprinosili i ne gleda se ko je koliko doprinosio.....

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad