Jump to content

Prijenos nasljedstva


deneo

Preporučene objave

Pozdrav svima, molim pomoć oko sljedećeg:

 

Kako prenijeti imovinu od pokojnog pradjeda na praunuka?

Moj pradjed imao je tri sina. Njegova dva sina nestala su u drugom svjetskom ratu i nemaju smrtni list. Ostao je treći sin, moj djed, također pokojni, koji je imovinu katastarski prepisao na sebe, ali ne i u gruntovnici. Nakon provedene ostavinske rasprave svu imovinu je dobila baka (djedova supruga), ali samo zemlju, jer kuća i dio imanja glasi na pradjeda.

Djed i baka su imali tri sina. Ostavinska rasprava nije provedena od strane njih nakon smrti bake, a sada su i oni svi pokojni.

Djeca ta tri brata (moji bratići, sestrične i ja) sada žele riješiti papire i raščistiti naslijeđe. Dogovorno sve se želi ostaviti jednoj osobi (sestrični) koja živi u inozemstvu (Njemačka).

Otkuda krenuti? Koliki su troškovi? Kome se obratiti? Može li ta osoba iz Njemačke napraviti većinu toga online bez dolaska ovdje.

Od dokumentacije imamo dio smrtnih listova, posjedovne listove iz katastra i gruntovne, rodne listove, vjenčane listove.

Vrijednost naslijeđene imovine je po procjeni nekih 6000 eura (trošna kuća i poljoprivredno zemljište).

Hvala svima!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, deneo je napisao:

Njegova dva sina nestala su u drugom svjetskom ratu i nemaju smrtni list.

Jel proveden postupak proglašenja nestale osobe umrlom.

 

, deneo je napisao:

Djeca ta tri brata (moji bratići, sestrične i ja) sada žele riješiti papire i raščistiti naslijeđe

Za početak inicirajte ostavinski postupak iza umrle bake.

 

, deneo je napisao:

jer kuća i dio imanja glasi na pradjeda

Ista stvar i sa pradjedom,no u ovom slučaju je potrebno dva nestala sina proglasiti umrlim(rješenje),ili pak ako oni nemaju potomaka možete jednostavno u ostavinskom postupku navoditi pravni slijed nasljeđivanja od umrlog pradjeda do vas,ali da pri tome izbjegnete spominjaje nestalih,odnosno navesti isključivo njegovog umrlog sina(vašeg djeda),pa umrlu baku i njihovu djecu,tako da po ovom redosljedu Vi izravno nasljedite pradjeda.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija