Jump to content
davorcp

Hipotekarni dug

Preporučene objave

Poštovani, nakon smrti oca ja, brat i njegova druga supruga smo nasljedili kuću koja je pod hipotekom. Dug je oko 250,000 kuna zanima me sljedeće

1. dali se dug vraca prema nasljeđenim u djelima u kući, recimo ako me pripada 1/6 dali vracam samo setinu preostalo ga duga 

2. Dali banka moze izvršiti ovrhu nad nekom drugom nekretninom u slučaju ne vraćanja hipotekarnog kredita na kuću ili se samo ovrha vrši nad kućom. 

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama
, davorcp je napisao:

. dali se dug vraca prema nasljeđenim u djelima u kući, recimo ako me pripada 1/6 dali vracam samo setinu preostalo ga duga 

Vi ste odgovorni za dug u omjeru nasljeđenog dijela,međutim u konkretnom slučaju vrijedi solidarna odgovornost (svi za jednog,jedan za sve ),što će reči da vjerovnik može svoju tražbinu naplatiti od bilo kojeg nasljednika u cjelosti,pa bi u takvom scenariju nastupio obvezno pravni odnos između nasljednika koji je taj dug platio i ostalih sunasljednika.

, davorcp je napisao:

Dali banka moze izvršiti ovrhu nad nekom drugom nekretninom u slučaju ne vraćanja hipotekarnog kredita na kuću

U krajnjem slučaju,može.

Podijeli ovu objavu

Ok, ako može malo jasnije, znači ako ako banka naplati cijeli dug od većinskog nasljednika u kući dali sam, po tom obvezno pravnom odnosu dužan vratiti 1/6 ili 1\3 kredita, ako me pripada 1/3 kuće, hvala. 

Podijeli ovu objavu

prije 1 sat, davorcp je napisao:

znači ako ako banka naplati cijeli dug od većinskog nasljednika

Može se naplatiti od bilo kojeg nasljednika,znači i od onog sa najmanjim nasljeđenim suvlasničkim dijelom

prije 1 sat, davorcp je napisao:

po tom obvezno pravnom odnosu dužan vratiti 1/6 ili 1\3 kredita, ako me pripada 1/3 kuće,

Dužni ste vratiti u omjeru nasljeđenog.

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad