Jump to content

100.000 tema na Legalis portalu!  Nakon 16 godina od pokretanja ove stranice, dana 31.07.2019. na Legalis portalu je pokrenuta 100.000-ta tema. Time je na ovom portalu raspravljeno više od 100 tisuća pravnih pitanja, i to kroz 526.000 pojedinačnih objava korisnika. U ovom trenutku Legalis portal broji 90.700 registriranih korisnika.

Gojelo

Nasljedstvo ustupit?

Preporučene objave

Dragi ljudi imam vazno pitanje. Tata mi je umro prije 3 tjedna i sada Brat i mama traze da ja svoje nasljestvo na mamu prenesem/ ustupim prije nego se pokrene ostavinska da bude kuca 1/1. Sta se desava sa time ako ja to na mamu do njene smrti ustupim nakon njezine smrti? Koje su posljedice toga dali ja gubim svoje nasljestvo onda? I kako se to mora tocno napist posto se ne odricem nasljedstva. Puno vam hvala.

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

hvala na odgovoru:-) ali meni nije jasno ako ja prihvatim svoj dijo i dam mami kaj se stime desava poslje njezine smrti ili za vrjeme njezinog zivota imam dalje pravo na svoju trecinu ?? Ili je odricanje i ustupnaje jedno te isto ??

Podijeli ovu objavu

prije 9 sati , Gojelo je napisao:

za vrjeme njezinog zivota imam dalje pravo na svoju trecinu

Za vrijeme njenog života vi živite u neizvjesnosti,ovo iz razloga što je ona vlasnik imovine i može činiti s njom što je volja(prodati,darovati,oporučno ostaviti itd).

kaj se stime desava poslje njezine smrti

Ako nema oporuke ili ugovora o doživotnom uzdržavanju,svu njenu imovinu nasljeđuju nasljednici u jednakim dijelovima.

Ili je odricanje i ustupnaje jedno te isto

Na prvi pogled se čini isto,no razlika postoji.

Podijeli ovu objavu

prije 13 sati , Matrix je napisao:

Za vrijeme njenog života vi živite u neizvjesnosti,ovo iz razloga što je ona vlasnik imovine i može činiti s njom što je volja(prodati,darovati,oporučno ostaviti itd).

Ako nema oporuke ili ugovora o doživotnom uzdržavanju,svu njenu imovinu nasljeđuju nasljednici u jednakim dijelovima.

Na prvi pogled se čini isto,no razlika postoji.

Hvala vam puno Matrix na vasim odgovorima velika su mi pomoc :) 

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite svoj korisnički račun na ovoj stranici. Lako je, potpuno besplatno i trajno!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad