Jump to content

Kao umješač u spor između bivseg i njegove sestre zatrazena je uknjizba suvlasnistva zbog ulaganja


Klaresa

Preporučene objave

Molila bi savjet, prema savjetu odvjetnika, ja sam umješač u spor između bivšeg i njegove sestre gdje sestra njega trazi isplatu roditeljske kuće. U toj kući sam zivjela sa muzem 12god, ulagali smo zajedno. Sad sam zatrazila isplatu bracne stecevine na nacin da me se uknjizi kao trećeg suvlasnika i da me bivsi muz i njegova sestra isplate pola pola. Napominjem da je kuća njihova roditeljska koju su naslijedili. Ja trazim isplatu samo za potkrivlje kuće, tj tavan je preuređen za vrijeme nasega braka u stambeni prostor. Zanima me imam li pravo na tu uknjizbu ili idem krivim putem?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mišljenja sam da tu bračne stečevine nema, jer se radi o naslijeđenoj kući Vašeg supruga, njegovoj osobnoj imovini, po tome bi Vi mogli tražiti samo polovicu uloženog u adaptaciju (uređenje tavanskog prostora), povećanja vrijednosti kuće, samim tim i poboljšanje uvjeta stanovanja, no tu je sudska praksa različita, jer u nekim slučajevima se tumači da ste tim ulaganjem, tj. poboljšanjem uvjeta stanovanja i sebi stvorili bolje uvjete stanovanja....

No, kako bilo da bilo, Vi možete tražiti samo polovicu uloženih sredstava u preuređenje tavanskog prostora za vrijeme trajanja bračne zajednice, a kako će to sud tretirati, to je stvarno upitno...

No, Vi bi mogli od strane njegove sestre, kao suvlasnika, potraživati polovicu uloženih sredstava kao sredstva uložena u tuđu nekretninu, no tu postoji zastarni rok, koji je, vjerujem, već nastupio...

uređeno: od Željac047
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala gosp. Zeljac, znači presuda neće biti u moju korist i sad puno gubim zbig troskova suda. A moj odvjetnik se pozvao na dvije presude, jednu Vrhovnog suda u Zagrebu, a drugu suda u Varazdinu za isti slucaj gdje je osoba uknjizena zbog isplate stecevine. On tvrdi da je takva sudska praksa, da mora biti tako. A ja sam pesimisticna, on je meni krivo postavio tuzbu. Nisam znala da se moze trazit procjena bracne stecevine bez uknjizenja suvlasnistva. Hvala puno, cekam presudu koja neće vjerojatno biti u moju korist. Mozete mi reći sto znaci pozitivna sudska praksa, kako ona utjece na odluku suca, i vrijedi li ulagati zalbu? Sa zalbom mogu samo nagomilati jos veće troskove, mislim.... 😐😐😜😒

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana, nemojte odmah kloniti duhom, iznio sam samo svoje mišljenje, nije isključeno da će ipak sve biti u Vašu korist, strpite se dok sud ne donese konačnu odluku, mada, ipak, čisto sumnjam da ćete se moći upisati kao suvlasnica na tuđoj nekretnini temeljem opisanog, no, nikad se nezna, sud je taj koji će donijeti konačnu odluku.                                                    

To Vam znači traženje izvanredne revizije, izvanredni pravni lijek
Sretno Vam i ako se sjetite napisati ishod kad sud donese konačnu odluku, možda će pomoći kome ko se nađe u Vašoj situaciji.

 

uređeno: od Željac047
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 13 sati , Klaresa je napisao:

Sad sam zatrazila isplatu bracne stecevine na nacin da me se uknjizi kao trećeg suvlasnika i da me bivsi muz i njegova sestra isplate pola pola

Malo je neshvatljivo da vi kao umiješać u parnici postavljate tužbene zahtjeve,ovo iz razloga što je umiješać treća osoba koja u parnici koja se vodi između određenih stranaka, pridružuje jednoj od njih, na način da sama ne postaje stranka, ali ima pravni interes da stranka kojoj se pridružila uspije u parnici, budući da se pravne posljedice presude mogu posredno odraziti i na njegovu pravnu situaciju,no iz vašeg opisa Vi se faktički namećete kao tužiteljica a obe parnične stranke kao tuženici,što je procesno nedopustivo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija