Jump to content

Predkomisija rvi


keoma

Preporučene objave

Pa šta da čovjek kaze?

Na predkomisiji u Osijeku pred svima koji su bili pozvani a taj trenutak nas je bilo oko 17 pita covjek doktoricu :Gospođo ja sam voljan platiti koliko treba, mislim ono da moji papiri prođu.Ostali smo svi skupa zabezeknuti pa i doktorica.Tip radi na dobrom radnom mjestu u drzavnoj firmi znam ga osobno a i nekoliko nas koji smo bili na pred.k. ga poznaju.Pa šta uopce reci na to???

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, keoma je napisao:

Pa šta da čovjek kaze?

Na predkomisiji u Osijeku pred svima koji su bili pozvani a taj trenutak nas je bilo oko 17 pita covjek doktoricu :Gospođo ja sam voljan platiti koliko treba, mislim ono da moji papiri prođu.Ostali smo svi skupa zabezeknuti pa i doktorica.Tip radi na dobrom radnom mjestu u drzavnoj firmi znam ga osobno a i nekoliko nas koji smo bili na pred.k. ga poznaju.Pa šta uopce reci na to???

APP 😉😉

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa šta je tu čudno?

Od kud pojam "lažni branitelj"? To su ljudi bez Ratnog puta koji su si na razne načine sređivali mirovine i statuse HRVI... i toga ima i danas, nažalost i zato nas niti javnost niti mediji ne vole baš previše..

Nažalost Ratni put nema nikakvu težinu, važno je da si mobiliziran i da imaš konstantnost lječenja, a sad jel si bio u Vukovaru ili čuvao granicu sa Slovenijom, nema veze...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , OJ Branitelj je napisao:

Pa šta je tu čudno?

Od kud pojam "lažni branitelj"? To su ljudi bez Ratnog puta koji su si na razne načine sređivali mirovine i statuse HRVI... i toga ima i danas, nažalost i zato nas niti javnost niti mediji ne vole baš previše..

Nažalost Ratni put nema nikakvu težinu, važno je da si mobiliziran i da imaš konstantnost lječenja, a sad jel si bio u Vukovaru ili čuvao granicu sa Slovenijom, nema veze...

Itekako ima veze

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Od svih komisija na kojima sam bio jedino su mi na stručnoj procjeni na Rebru priznali odličan Ratni put, pa onda opet u Tvrtkovoj gdje sam dobio 20% iščitali su mi dio RP-a iz 92. godine koji je "kikiriki" za recimo 91. godinu... Znači da baš ne uvažavaju neke važnije ratne događaje, opasnosti i sl....

kao što su se uvažavali prilikom bodovanja za braniteljske udjele, po razdobljima rat/mir od 90-95.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav svima,

Pokrenuo sam postupak za utvrđivanje statusa HRVI. Čekam rješenje o ratnom putu kako bih počeo kompletiranje medicinske dokumentacije za predkomisiju pa imam nekoliko pitanja.

1. Taj ratni put čekam već preko 4 mjeseca, pa me zanima da li je to uobičajeno ili bih trebao zvati Ured državne uprave?

2. Nemam status dragovoljca, ali sam se na ljeto 1992. dragovoljno prijavio na služenje vojnog roka u HV, pa me zanima da li se to tretira slično kao i status dragovoljca?

3. Da li komisija uzima u obzir i liječenja u privatnim zdravstvenim ustanovama?

4. Na ratištu sam bio kao pripadnik pričuvnog sastava gardijske postrojbe, da li i mi pripadnici pričuvnog sastava gardijske brigade također imamo polazni faktor 1,85 (naravno ukoliko se dobije status HRVI) ili taj faktor imaju samo redovni pripadnici gardijskih postrojbi? 

5. Vezano za usporedni izračun mirovina - može li mi netko pojasniti što je to "ZOPHB kumulirana mirovina ovisna o vrsti uzroka"? Ako može na nekom primjeru...

Hvala i Srdačan pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, anti-lik je napisao:

Pozdrav svima,

Pokrenuo sam postupak za utvrđivanje statusa HRVI. Čekam rješenje o ratnom putu kako bih počeo kompletiranje medicinske dokumentacije za predkomisiju pa imam nekoliko pitanja.

1. Taj ratni put čekam već preko 4 mjeseca, pa me zanima da li je to uobičajeno ili bih trebao zvati Ured državne uprave?

2. Nemam status dragovoljca, ali sam se na ljeto 1992. dragovoljno prijavio na služenje vojnog roka u HV, pa me zanima da li se to tretira slično kao i status dragovoljca?

3. Da li komisija uzima u obzir i liječenja u privatnim zdravstvenim ustanovama?

4. Na ratištu sam bio kao pripadnik pričuvnog sastava gardijske postrojbe, da li i mi pripadnici pričuvnog sastava gardijske brigade također imamo polazni faktor 1,85 (naravno ukoliko se dobije status HRVI) ili taj faktor imaju samo redovni pripadnici gardijskih postrojbi? 

5. Vezano za usporedni izračun mirovina - može li mi netko pojasniti što je to "ZOPHB kumulirana mirovina ovisna o vrsti uzroka"? Ako može na nekom primjeru...

Hvala i Srdačan pozdrav.

 

Sretno ti bilo, ja bio jučer i nisam pretjerano oduševljen postupcima vještaka.  Da probam odgovoriti barem ono što znam.

1.    Kolega je ratni put dugo čekao u MUP-u, nakon 4 mjeseca pisao požurnicu. Ona se šalje zavisno gdje si bio.

2.       Godine 1992.g je bilo služenje vojnog roka  ( 10 mjeseci), i sam sam dobio poziv u 4 mjesecu za služenje u svibnju, ali kako sam bio prije poziva preko 100 dana u postrojbi, dobio sam status dragovoljca. Mislim da je za 1992.g.nemoguće dobiti, jedino ako se radi o slučaju slično mome ( ja sam poziv pokazao u uredu).

3.       Komisija uzima i te nalaze, i sam imam 1 nalaz kardiologa i 1 nalaz psihijatra.

4.       Kako sam shvatio, uz navedene jedino još i dragovoljci  imaju isti faktor, ali neka potvrde iskusniji  dečki.

5.       Kako sam pročitao :

Kumulirana mirovina sastoji se od razmjernog dijela mirovine utvrđenog prema ZOPHBDR-u i  razmjernog dijela mirovine utvrđenog prema ZOMO-u, za dio invalidnosti nastale zbog uzroka koji nisu u vezi s okolnostima obrane suvereniteta R Hrvatske. 

       Za ovo najbolje pitati poštovanog „prof“  tj. g. Zvonimira, znalca i stručnjaka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, anti-lik je napisao:

Pozdrav svima,

Pokrenuo sam postupak za utvrđivanje statusa HRVI. Čekam rješenje o ratnom putu kako bih počeo kompletiranje medicinske dokumentacije za predkomisiju pa imam nekoliko pitanja.

1. Taj ratni put čekam već preko 4 mjeseca, pa me zanima da li je to uobičajeno ili bih trebao zvati Ured državne uprave?

2. Nemam status dragovoljca, ali sam se na ljeto 1992. dragovoljno prijavio na služenje vojnog roka u HV, pa me zanima da li se to tretira slično kao i status dragovoljca?

3. Da li komisija uzima u obzir i liječenja u privatnim zdravstvenim ustanovama?

4. Na ratištu sam bio kao pripadnik pričuvnog sastava gardijske postrojbe, da li i mi pripadnici pričuvnog sastava gardijske brigade također imamo polazni faktor 1,85 (naravno ukoliko se dobije status HRVI) ili taj faktor imaju samo redovni pripadnici gardijskih postrojbi? 

5. Vezano za usporedni izračun mirovina - može li mi netko pojasniti što je to "ZOPHB kumulirana mirovina ovisna o vrsti uzroka"? Ako može na nekom primjeru...

Hvala i Srdačan pozdrav.

Dragovoljac si ako do 15.01.1992. ( priznavanje RH ) imaš 100 dana u ZNG borbenog sektora.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 40 minuta, Hri je napisao:

Buda i Ginko, puno hvala. Sretno i vama.

Meni su rekli da su zahtjev za izdavanje potvrde o ratnom putu poslali u Karlovac.

A ovo za kumuliranu mirovinu molio bih gospodina prof. Zvonimira da objasni. 

Ah, kako bude, nakon 5,5 mjeseci čekanja, bio sam u Ogulinu zajedno sa još osam ljudi, 7 mlađih i nas dvojica starijih. Svi smo bili isprovocirani jednim vještakom- doktoricom.

Očekuješ barem mrvicu poštovanja, ali samo ti dignu tlak , da mi je došlo iščupat jezičinu toj šugavoj doktorici koja se cereka cijelo vrijeme, upada u riječ  i "podjebava".

Sve se zna, puno se dobije, ali na ovaj način komunikacije ( bez obzira što se govori da to namjerno rade) kad tad će je netko zaštekat bez obzira na posljedice.

Kad se malo smirim, ispričat ću svoje iskustvo. Obično u glavnom stožeru HKoV-e u Karlovcu ratni put brzo pošalju, ja sam ga dobio za 20 dana.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 14 sati , Ginko72 je napisao:

Ah, kako bude, nakon 5,5 mjeseci čekanja, bio sam u Ogulinu zajedno sa još osam ljudi, 7 mlađih i nas dvojica starijih. Svi smo bili isprovocirani jednim vještakom- doktoricom.

Očekuješ barem mrvicu poštovanja, ali samo ti dignu tlak , da mi je došlo iščupat jezičinu toj šugavoj doktorici koja se cereka cijelo vrijeme, upada u riječ  i "podjebava".

Sve se zna, puno se dobije, ali na ovaj način komunikacije ( bez obzira što se govori da to namjerno rade) kad tad će je netko zaštekat bez obzira na posljedice.

Kad se malo smirim, ispričat ću svoje iskustvo. Obično u glavnom stožeru HKoV-e u Karlovcu ratni put brzo pošalju, ja sam ga dobio za 20 dana.

Kad ju bude netko " zadeklo" neće nikad dobiti ono što očekuje, a poslije mu slijedi i krivična prijava.pa ko voli nek izvoli.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija