Jump to content

Iz Dna duše molim za pomoć ili prijedlog


kanconijer

Preporučene objave

Poštovani,pokušat ću biti što kraći.
Moja izvanbračna supruga s djetetom živi u njemačkoj i dijete tamo ide u školu,četvrti razred.Sudski je skrbništvo pripalo,naravno,majci a ja sam dobio polovicu svih školskih praznika,time da je dužna dijete dovesti na moju adresu,itd..Naravno,ne pridržava se ničega.od centra ništa,pisao sam preporučeno u četiri navrata,osobno odlazio itd..Uglavnom,ništa.E sad najbitnije zbog čega preklinjem za pomoć prijedlog..Ja sam svoje dijete vidio zadnji put točno26.04.2019.Taj dan one odlaze za njemačku i od tada nikako nisam mogao stupiti u kontakt sa djetetom.Da bio dobio sredinom svibnja obavijest iz njemačke da je dijete oduzeto majci od strane centra zbog zanemarivanja i da je sve navedeno u ovom članku ili zakonu (42 SGB VIII) i sad je dijete u udomiteljskoj obitelji.U pismu koje sam primio samo je vrlo šturo navedeno da je dijete oduzeto i da popunim formulare što posjedujem i da će oni na temelju toga odrediti koliko ću plaćat centru ili obitelji za udomljavanje.Više nisam znao što da radim pa sam zvao krsne kumove našeg djeteta koji su mi potvrdili najgore. Prošli tjedan sam bio u centru,naravno,imam i zapisnik ali da oni tu ne mogu ništa učinit.Ne govorim njemački pa sam tražio pomoć od prijatelja pa smo putem mejla zamolili da mi bar malo pobliže objasne o čemu se radi jer mi se majka djeteta ne želi javiti i da li mogu barem na pet minuta telefonskim putem razgovarati sa djetetom ali nisu dozvolili.Naveli su da se za sve informacije moram obratiti majci iako smo naveli da zovem svaki dan po nekoliko puta ali telefon zvoni i ona se ne javlja a na vajberu je vidljivo da je online.Ne mogu riječima objasniti agoniju koju proživljavam.Komu se mogu osim centra obratiti za pomoć jer je to na međunarodnoj razini,pošto one žive u njemačkoj.Da li mogu dobit bilo kakvu pomoć od državnog odvjetništva ili pravobraniteljice za djecu ili nekog trećeg.još jednom,iz dna duše molim za savjet ili prijedlog.Puno hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija