Jump to content

Porodiljni i ugovor na odredjeno


maliminakooo

Preporučene objave

Pozdrav! Molim za odgovor! Zaposlena sam u skoli do povratka radnice s porodiljnog. Ona se vraca u 10.mj., a ja trebam roditi u 8.mj. Sto se dogadja s porodiljnom naknadom buduci da sam prvobitno zaposlena, a onda usred koristenja porod naknade postajem nezaposlena? 

Ukoliko me skola ipak odjavi u 6.mj, u trenutku poroda u 8.mj cu biti nezaposlena. Primam li naknadu u iznosu od 2300 kn iako imam 12 mjeseci neprekinutog staza? 

Zahvaljujem!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U drugom slučaju, primate naknadu kao nezaposlena korisnica porodiljne naknade, u drugom slučaju porodiljna naknada je stečena u jednoj visini, pa mislim (barem je tako bilo) da se zadržava u toj visini do preispitivanja kao roditeljska naknada (tzv. "drugih šest mjeseci"), no moguće je da se nešto mijenjalo u tom smislu. Vidjet ćete i kod isplate naknade da neće uvijek biti u istoj visini, jer će se izračunavati kao prosječna satnica koju ste imali, pomnožena satima rada u tom konkretnom mjesecu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija