Jump to content

Otpremnina i potpisivanje novog ugovora


Smockey

Preporučene objave

Postovani, 

Imam 44 godine staža, od čega 33 u trenutnoj firmi. Najavljeno mi je da ce u 4mj doci do reorganizacije u firmi i mijenjanja ugovora o radu. Trenutno razmisljam o odlasku u mirovinu do koje mi fali jos 2 godine. Ukoliko ne potpišem ovaj novi ugovor, da li dobivam automatski otkaz te prema tome pripadajucu otpremninu (sto bi mi zapravo najvise odgovaralo) ili pak moram ostati zaposlen po starom ugovoru? 

 

Hvala puno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kad ste rodjeni, datum, fali vam 2 godine cega do uvjeta za mirovinu.

Ako ne potpisete novi ugovor o radu na snazi ostaje i dalje stari ugovor o radu, kako to poslodavcu nece odgovarati donjet ce odluku o "Otkaz ugovora o radu s ponudom izmjenjenog ugovora" (Clanak 123. ZOR-a) i vjerojatno vam ponuditi taj isti novi ugovor koji vam je vec nudio, ako ga u roku 8 dana ne potpisete (taj novi ugovor) automatski vam nastupa otkazni rok koji mora biti naveden u odluci "Otkaz ugovora o radu s ponudom izmjenjenog ugovora", isto tako mora biti navedena i klauzula o otpremnini sa datumom isplate iste.
Ovakvim otkazom imate sva prava na burzi.

Mozete se prijaviti na burzu i tamo provesti prva tri mjeseca dok imate pravo na naknadu od 60 % od prosjeka zadnja tri mjeseca, pa u tom trecem mjesecu boravka na burzi podnjeti zahtjev za mirovinu.

uređeno: od malicovjek
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija