Jump to content

Ukoliko strankinja s privremenim/satlanim boravkom u HR zatrudni, koja su joj prava


anonimno

Preporučene objave

Djevojka mi je iz Slovenije i želi doći živjeti samnom u HR.

 

Kakva su njena prava ukoliko zatrudni dok je na privremenom boravku, odnosno dok je na stalnom boravku u HR kao djevojka, odnosno supruga hrvatskog građanina?

 

Postoji mogućnost da se zaposli prije trudnoće, no možda i ne.

 

Gdje ostvaruje pravo na socijalnu zaštitu?

 

Imam(o) još more podpitanja, ukoliko se nadje neka dobra duša koja se kuži u gore navedeno. Hvala unaprijed. M & A

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nisam baš previše stručna, ali pomoći vam želim. pa ovako. ovo sve vam pišem u vjeri da vaša buduća supruga će riješiti sve u vezi svojih papira (znači prebivalište - kad se uda za vas, konkretno da dobije naše papire). što se tiče porodiljnog dopusta trebala bi imati nešto staža (milsim da je to šest mjeseci prije stupanja na porodiljni) da bi ostavarila kakvu-takvu naknadu. znači, trebala bi se zaposliti, ili prijaviti na zavod za zapošljavanje i preko njih bi dobila (nadam se zdravstvenu iskaznicu), ili ju vi možete, ako ste zaposleni pirjaviti sebi kao olakšicu pa joj vaša firma da zdravstvenu. ndam se da sam dala neke smjernice. pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zahvaljujem :)

 

Koliko sam razumio, prema našem zakonu, strankinja može dobiti stalni boravak najbrže za tri godine i to ako je u te tri godine u braku s hrvatskim državljaninom , a Hrvatskoj ima odobren privremeni boravak.

 

Pretpostavljamo da bi mogla ostati trudna prije toga, pa je pitanje kakva su joj prava kao trudnici s privremenim boravkom u RH.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija