Jump to content

Nasljedno pravo


condorela

Preporučene objave

Poštovani!!!

Molio bih Vaš zavjet ... 

Naime radi se o imovini moje pokojne Bake po Majci ,nakon dugo godina došao sam do saznanja o imovini za koju nije nikada podnosita ostavinska rasprava iza pokojne Bake ...

Međutim i Ujak je nasljednik i odrekao bih se svoga dijela , ali od malena je Ujak posvojen i imao je skrbnika , te je Ujakov skrbnik nakon Bakine smrti svu Bakinu imovinu preveo na sebe 1/1 bez ostavinske rasprave , te je skrbnik u međuvremenu preminuo a Ujak prebačen u udomiteljstvo ...

E sad nakon moga saznanja o gore navedenom  obratio sam se skrbnikovoj djeci svezi nezakonito stečene imovine , da bih skrbnikova djeca prebacili u roku mjesec dana svu imovinu sa svoga oca na moju pokojnu Baku i to bez ostavinske rasprave i bez moga znanja ,... na koji naćin -neznam ...

Nakon godinu dana od zadnje navedenog - novi šok - . susjeda podnaša ostavinsku raspravu bez mene i moga znanja , kao kupila bih nekretninu .

Mene sada zanima , kako je Ujakov skrbnik mogao nakon Bakine smrti a preko mene živa  postati vlasnik svega 1/1 ??? a niti je srodstvo a niti je ostavinska iza Bake podnošena , te kako sada mogu skrbnikova djeca prebaciti nezakonito stečenu imovinu ponovno na moju pokojnu Baku ??? ...

I dali uopče zakon dopušta da ostavinsku raspravu može podnositi bilo tko , u mom slučaju susjeda ???...

Unaprijed se ispričavam na zamaranju moga problema , ali evo molim pomoć ili neki savjet  . Hvala unaprijed . Lp 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 54 minuta, condorela je napisao:

kako je Ujakov skrbnik mogao nakon Bakine smrti a preko mene živa  postati vlasnik svega 1/1 ??? a niti je srodstvo a niti je ostavinska iza Bake podnošena

Moguće je ako je baka za života određenim pravnim poslom raspolagala imovinom u korist dotičnog. 

 

Prije 57 minuta, condorela je napisao:

te kako sada mogu skrbnikova djeca prebaciti nezakonito stečenu imovinu ponovno na moju pokojnu Baku ???

Ovo je na granici naučne fantastike. 

 

prije 1 sat, condorela je napisao:

I dali uopče zakon dopušta da ostavinsku raspravu može podnositi bilo tko

U svakom slučaju se ostavinski postupak pokreće po službenoj dužnosti, ili to čine nasljednici, ili pak osoba koja u tome ima pravni interes. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 10 sati , Matrix je napisao:

Moguće je ako je baka za života određenim pravnim poslom raspolagala imovinom u korist dotičnog. 

 

Ovo je na granici naučne fantastike. 

 

U svakom slučaju se ostavinski postupak pokreće po službenoj dužnosti, ili to čine nasljednici, ili pak osoba koja u tome ima pravni interes. 

Sve sam shvatio , puno se zahvaljujem na Vašem obrazloženju . Lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija