Jump to content

Podjela imovine


SRcemalo

Preporučene objave

Sa bivšim suprugom nemoguće se sporazumno dogovoriti oko podijele bračne imovine tako da će trebati sudski.

1.Zanima me koliki su troškovi ako ja prva podnesem sudu tužbu za podjelu imovine?

2. Trenutno sam u stanu sa djecom koji je dio njegovo vlasništo, dio njegove mame i dio smo zajedno kupili dok smo bili u braku.

Imam li pravo ako odem iz stana po potrebi dolaziti po stvari, može li mi on to zabraniti, promjeniti bravi...onemogućiti ulazak?

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nema konkretnog odgovora vezano za troškove, jer ovise o visini vrijednosti spora, dugotrajnosti postupka, troškovima punomoćnika, odvjetnika ukoliko ga imate... U svakom slučaju, ako se ovaj postupak može izbjeći to je najsretnije rješenje, jer se u pravilu radi o dugotrajnom postupku.

Imate pravo na sve navedeno, odnosno imate jednaka prava kao i oni, ali to ne znači da Vas oni ne mogu onemogućavati da koristite svoja prava.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
prije 15 sati , SRcemalo je napisao:

Može mene bivši suprug kod iseljena iz stana tužiti za krađu ukoliko iznesem iz stana stvari koje se odnose na djecu (ormar, pisaći stol...)ili stvari koje sam dobila na poklon (npr. slike, sušilica, ormar i slično).

Hvala

Može, a možete i Vi njega za stvari koje je zadržao. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija